trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: 2015 Sağlık Uygulama Tebliği  (Okunma sayısı 1601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
2015 Sağlık Uygulama Tebliği
« : 06 Ağustos 2015, 22:30 »
resimSGK sağlık uygulama tebliğini güncelledi. 05.08.2014 tarihli sağlık uygulama tebliği ve 05.08.2015 tarihli değişiklik tebliği ektedir. Bu tebliğlere istinaden spina bifida hastalığının ayakta tedavisinde hekim muaynesi katılım payı alınmayacak. İlgili tebliğleri konu ekinden indirebilirsiniz.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2015, 22:34 »
Paylaşım için teşekkürler.Güzel bir haber appl
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• seciniz
    • Verimlilik:
      40%

none
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2015, 23:48 »
Paylaşım için teşekkürler Hocam.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      64.44%

none
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2015, 08:25 »
İnşallah ayağa kalkamayan çocuklar ayağa kalkar ve ayakta tedavi için katkı payı ödemezler. appl appl
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      40%

none
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2015, 09:00 »
Peki bunu hastahaneye gidince  muhaye sırasında mı belirteceğiz nasıl olacak? Telefon dan girdiğim için indiremedim eki...
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      28.89%

none
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2015, 11:19 »
@muhammed  Bu konuda SGKnın sitesinde yaptığı bir duyuru metni var. Şöyle ki;
Alıntı
AYAKTA TEDAVİDE HEKİM VE DİŞ HEKİMİ MUAYENESİ KATILIM PAYI ALINMAYACAK KRONİK HASTALIKLAR İLE İLGİLİ DUYURU

Sağlık Uygulama Tebliğinin “3.2.5. Katılım Payı Alınmayacak Haller, Sağlık Hizmetleri ve Kişiler” başlıklı maddesinin 7 inci fıkrasında; “Sağlık raporu ile belgelendirilmesi şartıyla; Kurumca belirlenen kronik hastalıklarda, kişilerin bu hastalıkları ile ilgili branştaki ayaktan muayenelerinde SUT’un 3.2.1 numaralı maddesinde tanımlanan katılım payı alınmaz.” hükmü yer almaktadır.

Konu hakkında Kuruma iletilen tereddütleri ortadan kaldırmak amacıyla;

1-Ayakta Tedavide Hekim ve Diş Hekimi Muayenesi Katılım Payı Alınmayacak Kronik Hastalıklar Listesinde yer alan tanılar için SUT’un “8. Sağlık Raporlarının Düzenlenmesi” başlıklı maddesi kapsamında düzenlenen sağlık raporları geçerli olacaktır. Bu listede yer alan tanılarda geçerli olmak üzere ilgili branşa sağlık raporu ile başvurularda muayene katılım payı alınmayacaktır.

2-Güncellenmiş “Ayakta Tedavide Hekim ve Diş Hekimi Muayenesi Katılım Payı Alınmayacak Kronik Hastalıklar Listesi” ekte yer almaktadır.

Muayne sırasında doktorun yapması gereken işlem:
Sağlık Uygulama Tebliğinin 3.2.5 maddesinde "Katılım Payı" alınmayacak haller konusu ile ilgili gerekli düzenlemeler Sisoft HBYS'de tamamlanmıştır.

Yapılması Gerekenler
1 - Sisoft Web Hbys'nin 1.0.1.371 sürümü veya üzeri bir sürüme yükselmek.
2 - Sisoft Hbys'nin 6.0.3.7 sürümü ve üzeri bir sürüme yükselmek.

Doktor poliklinik ekranında Ayakta tedavide hekim diş hekimi muayenesi katılım payı alınmayacak kronik hastalıklar listesinde verilen kodlardan biri girildiği zaman Sisoft web hbys tarafında otomatik olarak ''6 :Muayene katılım payından muaf olması için gerekli sağlık kurulu raporu vardır'' ibaresi gereği kişiye verilen  Sağlık kurulu raporunun resimde görüldüğü gibi sisteme işlenmesi gerekmektedir

Bu işlemler sonucunda ayaktan muayenesinde katılım payından muaf olacaktır.

Yönetici Yorumları Bu açıklamalara istinaden spina bifida tanısı konulmuş bir raporumuz yoksa hemen rapor çıkartmalı ve muayne sırasında hekim katkı payından muaf olabilmemiz için hekimimizi uyarıp durumu sisteme işlemesini sağlamalıyız.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

2015 Sağlık Uygulama Tebliği Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tedavi yardımına ilşkin uygulama tebliği none Yanıt: 4 - Gösterim: 2843 - none bolubeyi TEBLİĞ Maliye Bakanlığından:  TEDAVİ YARDIMINA İLİŞKİN UYGULAMA TEBLİĞİ(Sıra No.: 8)  1. Amaç, kapsam ve dayanak1.1. AmaçBu Tebl... Devamı...
none 2009 yılı merkezi yönetim bütçe uygulama tebliği none Yanıt: 0 - Gösterim: 752 - none bolubeyi 10 Ocak 2009 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 27106 TEBLİĞ Maliye Bakanlığından:2009 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE UYGULAMA TEBLİĞİ(SI... Devamı...
none 2008 yılı sağlık uygulamaları uygulamaları tebliği none Yanıt: 1 - Gösterim: 930 - none ismail .. Devamı...
none Tak uygulama tarifi (hi-slip plus) none Yanıt: 5 - Gösterim: 8513 - none bolubeyi [html] Devamı...
none Tak uygulama tarifi (hi-slip) none Yanıt: 0 - Gösterim: 1398 - none bolubeyi [html] Devamı...
none SGK Uygulama tebliği 2010 none Yanıt: 0 - Gösterim: 986 - none bolubeyi Ekten indiriniz.Orjinal link: http://rega.basbakanlik.gov.tr/main.aspx?home=http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2010/03/20100... Devamı...
none 2011 Yılı Sağlık Uygulama Tebliği none Yanıt: 0 - Gösterim: 2176 - none bolubeyi Ekten indirebilirsiniz. Devamı...
none Güncel Sağlık Uygulama Tebliği - 2012 none Yanıt: 0 - Gösterim: 2043 - none bolubeyi Güncellenmiş sağlık uygulama tebliği ektedir. Devamı...
none Sağlık uygulama tebliği - 2014 none Yanıt: 3 - Gösterim: 542 - none bolubeyi 01.10.2014 Tarihli SUT Değişiklik Tebliği İşlenmiş Güncel 2013 SUT İndirmek için tıklayınız. Devamı...
none Ragaip Kandili - 2015 none Yanıt: 4 - Gösterim: 522 - none muhammed Yarın Regaib kandili bu gece sahur a Kalkıp yarın انشاءالله oruçlu geçirelim. Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com