trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Araştırma: Yürüme yaşı ile seviye arasındaki ilişki  (Okunma sayısı 15394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      64.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Merhaba
13 yaşında kardeşim. Şimdiye kadar fizik tedavi hiç terkedilmedi gerekli ortopedik yürüme araçları da alındı ama malesef henüz yürüyemiyor. Şimdiden sonra hala umut var mıdır? Denemediğimiz doktor kalmadı diyebiliriz Kayseri'de. Tavsiye edebileceğiniz doktor var mı?
الله cümlemizin derdine derman olsun.
Yeterli kas gücü varsa zamanla destekli desteksiz yürümesi ümid edilir ama hiç yoksa zor sanırım geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      2.22%

BOLUBEYİ dostum merhaba
benim oğlumun ayak problemini çözmek üzere ortobedi doktorlarına götürdük.adana ve hatay bölgesinde tüm uzman proflar ayrı şeyler söyledi kafamızı allak bullak etti.
ayaklar yukarı kalkık ve hafif dışa basıyor.şu an 22 aylık parmağımızda tuttuğunda yürüyor.ayağa kalkıp 3.4 adım atıyor. film lerde ayağın iç kısmında bir kemik yatay durması gerekirken dik duruyor.bu kemikler yerine basıt bir ameliyatla oturtulabilir.uzmanların bir kısmı bu ameliyat yapılmalı platinle bazı kemikler sabitlenmeli.ve 2 aylık alçılamadan sonra rahat yuruyecek diyor. adana ortopedia hastanesi prof.hiç ellemeyin kaslar güçlendikçe kendiliğinden yürüyecek dedi.son çare kas transferi yaparız diyor.
BEN İÇE BASTIĞINDAN DOLAYI HAZIR DÜZGÜN TOPUK KEMİKLERİNDE DEFORMASYON OLACAĞI KANAATİNDEYİM.ŞİMDİLİK SAĞLAM BOT GİYDİRİYORUZ.
SENİN ÖNERİLERİNİ ÖNEMSİYORUM BİZE TAVSİYEN NE OLABİLİR.adım KADİR. TLF.xxxxxxx İLGİLENİRSEN MÜTEŞEKKİR KALIRIZ. ESENLİKLER DİLERİM

Yönetici Yorumları Forum kurallarımız gereği iletilere iletişim bilgilerinizi bırakmayınız. Gerekmesi halinde özel mesajla ilgiliye verebilirsiniz. Konunuzdaki telefon numaranız silinmiştir.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

Bu hastalıkta ayaklarda ve bacaklarda ortopedik problemler gelişmesi bu örnekte olduğu gibi muhtemeldir. Ortaya çıkan ortopedik problemler cerrahi müdahale ile düzeltilebilir ancak hiç bir zaman sağlıklı bir bireyde olduğu gibi bir ayağa ya da bacağa sahip olması mümkün değil. Bir takım problemler illaki olacaktır. Ortopedi doktorları birbirinden farklı cerrahi yöntemlerle mevcut problemleri çözebilir. Ancak çocuk boy uzamasını tamamlayana kadar oluşması muhtemel gergin omurilik nedeniyle ortopedik problemlerini çözmüş olsanız dahi problemin tekrarlaması ya da daha farklı bir problem çıkması muhtemeldir. Bu nedenle kas nakli, kemiği sabitleme gibi cerrahi müdahalenin türüne ve zamanına karar vermek çok önemli. Gergin omurilik durumu söz konusu ise ortopedik cerrahiden önce problemin aynı ya da daha farklı bir şekilde tekrarlamaması için gergin omurilik durumu bertaraf edilmelidir. Cerrahi tedavi alırken de branşında uç bilgilere sahip proflardan faydalanmak isabetli olacaktır.

Önerim gergin omurilik durumu boy uzaması tamamlanana kadar takip edilsin ve gergin omurilik durumu söz konusu değilse o zaman Prof. Dr. M. Cemalettin AKSOY gibi uç bilgilere sahip pediatrik ortopedi branşında olan bir profa cerrahi müdahalesini yaptırmanız. Gergin omurilik durumu için de aynı şekilde uç bilgilere sahip pediatrik nöroşirurji  branşında Prof. Dt. Nejat AKALIN, Prof. Dr. Mehmet ÖZEK gibi doktorlardan faydalanmanız. Gergin omurilik durumunun tespiti için de  pediatrik nöroloji branşında bir nöroloğa ihtiyacınız olacaktır. En az 6 ay ila 1 yıl nöroloji branşında SEP tetkiki gibi bir takım testlerin yapılması gerek. Ancak gergin omurilik ameliyatının başarı şansının %30'lar seviyesinde olduğunu hatırlatırım.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none