trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Mr raporlarinde ne yazıyor  (Okunma sayısı 888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Mr raporlarinde ne yazıyor
« : 02 Ocak 2018, 21:31 »
Arkadaşlar merhaba.araniza yeni katildim.Rabbim hepimize yardımcı olsun inşallah.ikiz bebeklerimiz oldu bir kız bir erkek.erkek olan da myelomeningosel doğumdan sonra olduğu ortaya çıktı teratom dan şüphe ediliyordu hep.Muhammed Ayaz im şuan 20 günlük ve bacaklarini ayaklarını hareket ettirebilyor çok şükür.kese üstü kapalı olduğu için 5 ay sonra ameliyat edilecek şimdi daha küçük olduğu için erken doğum da oldu tabi.fakat kese biraz büyüdü yani şişti gibi 20 gün içerisinde.sizden ricam mr raporlarında ne yazdığı ve bebeğinizin durumu hakkında yazabilir misiniz.mr da l5 ve  sakral bölgede içinde spinal kord uzantısı bulunan myelomeningosel kesesi diyor.biraz bilgi verirseniz çok sevinirim,الله yardımcımız olsun inşallah

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2018, 21:36 »
Spina bifidası var. Pediatrik nöroşirurji, pediatrik üroloji, nefroloji, pediatrik ortopedi ve fizik tedavi branşlarında bir üniversite hastanesi ortamında takiplere başlamanızı öneririm. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2018, 21:44 »
Teşekürler ederim cevabınız için birkaç sorum daha olacak , rahatsızım ediyorsam şimdiden özür dilerim.bulundugu yer sizce nasıl yani çok mu kötü ? İkinci sorum ise ayaklarında hareket şimdi var.ilerleyen dönemlerde kayıp mı oluyor الله esirgesin.yani böyle hastalar ile tanıştıniz mi ,?çok aşırı kafama takılıyor buarada su toplama olayı beyinde çıkmadı çok şükür .

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2018, 22:41 »
Kötü değil. Boy uzaması tamamlana kadar gelişmesi muhtemel gergin omurilik nedeniyle his kaybı, yürüyememe mesane fonksiyonlarının bozulması, tedavi edilmeyen mesane fonksiyonları oluruna bırakılırsa böbreklerin iflası nedeniyle hastanın kaybedilmesi söz konusu olabilir. Gereği gibi takipte kalıp tedavileri aksatmazsanız çok önemli bir problemle karşılaşacağınızı zannetmiyorum. Aşağıdaki linkte bir spina bifidalının hayatı boyunca karşılaşabileceği sorunlar belirtilmiş. Bu sitedekilerin %99'u ya kendi spina bifidalıdır ya da ailesinden biri spina bifidalıdır.

Link: Spina bifidalı bir çocuğun hayatı boyunca karşılaşa bileceği sorunlar nelerdir?

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2018, 08:39 »
Aramıza hoş geldiniz.
Muhakkak işin ehli iyi drların konrtol etmesini sağlayın
İstanbul da Marmara Üniversitesi bu konuda çok iyi Dr.Adnan Dağçınar.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      55.56%

none
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2018, 09:17 »
Kese ameliyatı açık yara gibi acil olmadığından çocuk iyileşsin kendini toplasın diye bir süre ertelenebiliyor.Hareketlerin artacağı yada azalacağı çok kesin olmayan birşey.Ama güçlü ayak bacak hareketleri varsa yürür inşallah.
Gergin omurilik gibi bazı ameliyatlarda his ve hareket kaybı da olabiliyor.Kötümser karamsar olmadan bugün kü tedavilerini yaptırın ihmal etmeyin.Geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2018, 17:24 »
الله razı olsun hepinizden çok sağolun.Cümlemize,sağlık dileyen tüm insanlara rabbim şifa versin inşallah.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2018, 14:47 »
Arkadaşlar tekrar merhaba ,Muhammed Ayaz da  kapalı kese vardı yukarda da belirtmistim,ameliyat ertelenmişti.kese büyüyor çok aşırı değil ama kesenin içi dolmus farkettim.bu noktada bana yardımcı olabilecek olan varsa الله rızası için yardımcı olabilir mi .cümleten الله yardımcımız olsun

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2018, 15:11 »
Kesenin çocuğun büyümesiyle orantılı olarak büyümesi olağan bir durumdur. Çocuk büyüdükçe kese de büyür. Endişe edecek bir şey değil.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2018, 15:36 »
الله sizden razı olsun Birgün sabah bugün ne yapacagim demeyin inşallah.cok sağolun

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none