trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Gergin omurilik sendromu ve lipom  (Okunma sayısı 257 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Gergin omurilik sendromu ve lipom
« : 19 Kasım 2017, 01:10 »
Iyı akşamlar ben 22 yaşındayım 8 ay önce doğum yaptım ve sonrası şiddetli ağrılar idrar kaçırma başladı ve o zaman öğrendim gergin omurilik sendromu ve lipom olduğunu lipom omurilik sinirlerine yapisikmis o yüzden almak riskli sadece gerginliği keselim diyorlar çok doktor gezdim en son Cerrahpaşa ali metin kafadara gittim detaylı emir çektirmemi istedi beyinde de lipom olma ihtimaline karşı bu ameliyatda ne gibi riskler bekliyor beni yardımcı olur musunuz?

• seciniz
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2017, 03:59 »
Hoşgeldiniz. Cilt üstünde kıllanma var mı? Lipom var denilen bölgede herhangi bir cilt lezyonu var mı? Gergin omurilik ameliyatını herhahgi bir doktora yaptırmamanızı öneriyorum. Riskli bir ameliyat... Mehmet Özek,Nejat Akalan,Saffet Mutluer spina bifida konusunda bilgisine tecrübesine en güvendiğimiz doktorlar... Onlardan da görüş almanızı öneriyorum.
İdrar kaçırmanın olduğu durumlar da ürolojik ve nefrojik anlamda da takip gerekir. Ürodinami mutlaka yaptırmanızı öneriyorum.
Doğum kilolarınız varsa onları diyetisyen yardımıyla vermenizi öneriyorum. Kilo bizim için çok kötü omurgaya daha fazla yük biniyormuş.
Spina Bifida hastalığının çocuğunuzda da olma ihtimali var. Ona da baktırmanızı öneriyorum Geçmiş olsun.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2017, 09:15 »
Lipomun olduğu bölgede aşırı bi killanma yok ama gözle görülür bi sislik var urodinami de yaptırdım idrar kaçırma çıkmıştı zaten emg de çekildi bacakda da güç kaybı mevcut Doğum kilomda kalmadı 9 kilo almıştım doğumdan sonra 12 kilo verdim ama bu ameliyatın tam olarak riskleri nedir çünkü hiç bi doktor lipomu almaya yanasmiyor

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2017, 09:17 »
Hoşgeldiniz. Cilt üstünde kıllanma var mı? Lipom var denilen bölgede herhangi bir cilt lezyonu var mı? Gergin omurilik ameliyatını herhahgi bir doktora yaptırmamanızı öneriyorum. Riskli bir ameliyat... Mehmet Özek,Nejat Akalan,Saffet Mutluer spina bifida konusunda bilgisine tecrübesine en güvendiğimiz doktorlar... Onlardan da görüş almanızı öneriyorum.
İdrar kaçırmanın olduğu durumlar da ürolojik ve nefrojik anlamda da takip gerekir. Ürodinami mutlaka yaptırmanızı öneriyorum.
Doğum kilolarınız varsa onları diyetisyen yardımıyla vermenizi öneriyorum. Kilo bizim için çok kötü omurgaya daha fazla yük biniyormuş.
Spina Bifida hastalığının çocuğunuzda da olma ihtimali var. Ona da baktırmanızı öneriyorum Geçmiş olsun.
 Cocugumuda kalça ultrasonu falan yapılmıştı olsa orda belli olmazmiydi onda olma ihtimalide mi var bana bu ihtimali kimse söylemedi :(

• seciniz
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2017, 20:25 »
 Cocugumuda kalça ultrasonu falan yapılmıştı olsa orda belli olmazmiydi onda olma ihtimalide mi var bana bu ihtimali kimse söylemedi :(
Çocuğunuza bel MR' ı çektirin. Beyin cerrahına sizin spina bifida hastası olduğunuzu mutlaka söyleyin. Kapalı spina bifida da olabiliyor biliyorsunuz.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2017, 20:52 »
O zaman onun içinde doktora gideyim ben.. Peki beni ne gibi riskler bekliyor lipomu ordan almak çok riskliymis peki alinmasa kalsa bi zararı var mı acaba

• seciniz
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2017, 01:09 »
O zaman onun içinde doktora gideyim ben.. Peki beni ne gibi riskler bekliyor lipomu ordan almak çok riskliymis peki alinmasa kalsa bi zararı var mı acaba
Şimdi burada ameliyattan sonra risk dengesinin iyi kurulması lazım. Size birkaç soru soracağım. Lipomun görünüş dışında size ağrı dahil bir zararı var mı? Lipom alınacak durumda olsaydı ameliyattan beklentiniz ne olurdu ?

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2017, 03:11 »
Lipomun gorunusunde suanlik asiri b belirginlik yok zaten ama oldugu yerin agrisi cok  oluyor sirt ustu yatamiyorum en ufak bi harekette direk o bolgede agri yanma aci oluyo lipomun alinmsinda ki beklentim iyilesme yonunde orda kalirsa ya ayni seyler olursa ama diye korkuyrum

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      88.89%

none
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2017, 09:31 »
Ali bey oğlumunda doktoru ameliyatları o yaptı iyi bir doktordur.İyi karar vermenizi öneririm.Mevcut durumunuzdan geriye gidiş söz konusu olabilir geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Arastirmaci
    • Verimlilik:
      17.78%

none
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2017, 18:44 »
Teşekkür ederim peki lipomun orda kalması bi sıkıntı yaratır mı

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Gergin omurilik sendromu ve lipom Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 0 - Gösterim: 3276 - none bolubeyi Gergin omurilik sendromu http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa=view;=8 Devamı...
none gergin omirilik sendromu none Yanıt: 12 - Gösterim: 4592 - none berfin ece bugün derinin annesi hatice bildirdi.derinin kan değerlerinde anormallikler warmış.ama korkulacak boyutta deilmiş.karaciğer enzi... Devamı...
none Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu) none Yanıt: 12 - Gösterim: 10064 - none tetheredcord Merhabalar. Öncelikle hepinize teker teker geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. [size=20pt]الله[/size] Yar ve yardımcınız olsun. 11 yaşında idrard... Devamı...
none Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 2 - Gösterim: 2338 - none tetheredcord Merhabalar Hatice hanım. Bende 12 yaşında  1 kez Tethered Cord ameliyatı oldum ve şuan 16 yaşındayım.. Ameliyat'ın pek iyi geçti... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 16 - Gösterim: 10769 - none elifnaz Öncelikle herkese geçmiş olsun  3 aylık kızıma doktorlar gergin omurilik teşhisi koydular kuyruk sokumundaki sakral gamze sebebi... Devamı...
none Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 42 - Gösterim: 6290 - none nazlı hilal Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması ... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 4290 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 10 - Gösterim: 3428 - none küçük_meleğimiz_Ece Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslı... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 1 - Gösterim: 219 - none Gülsima-asli Merhabalar 42 günlük kızımın anal ve sakral bölgesinde ulserlesmis hemanjiomlar tesbit edildi şüphe üzerine emar çekildi  kapalı... Devamı...
none Yetişkinlerde gergin omurilik ve lipom hk. none Yanıt: 2 - Gösterim: 261 - none Şehzade Merhabalar değerli SB ailesi,Aranızda yetişkin iken gergin omurilik ameliyatı olan arkadaşlar varsa olumlu veya olumsuz deneyiml... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com