trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Alt bezi  (Okunma sayısı 11113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Alt bezi
« : 31 Ağustos 2013, 17:10 »
Benim 12 yaşında spina bifidalı bir oğlum var. Hala alt bezliyiz. Yaşı bizden büyük olup hala bez kullanan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
Ynt: Alt bezi
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2013, 18:45 »
Alt bezi kullanmak iyi bir şey değil ve ayıp. Hastalarınızı beze bağımlı hale getirmeyiniz. 12 yaşına kadar bu sorunun çözülmesi gerekirdi. Çözümü mevcut. Hastanın durumuna göre cerrahi olmayan ve cerrahi tedavi yöntemleri mevcut. Hastanın durumuna uygun yöntemlerden biri ya da bir kaçı çözümdür. Buraya tıklayıp ilgili konuları inceleyip daha sonra spina bifidalı hastalarda tecrübe sahibi çocuk cerrahisi hocalarından birinden destek alınız. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2013, 23:03 »
Cevabınız için teşekkür ederim yalnız ben 'alt bezi kullanmak iyi bir şey değil ve ayıp' şeklinde bir ifade kullanmanıza anlam veremedim.Acaba terimi farklı mı anlamlandırdık? Benim oğlum mağduriyetinden dolayı bez kullanmak mecburiyetinde.Bir kez duflex  yapıldı,başarılı olmadı.Mesane büyütme ameliyatı istendi.Yaşından dolayı erteleme kararı verdik.Bu konuda bilgi sahibi olmak için sormuştum :(

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2013, 23:11 »
Çocuklarımızı bir şekilde beze bağımlı kalmaktan kurtarmak gerekiyor ve bu tıbben mümkün. Sitede bir çok yetişkin hala bez kullanıyor. Daha çocukluk çağında bunun önüne geçilmesi gerek. Bez kullanmak sosyalleşmek için bir çözüm değil. Bez kullanmak sorunu geçiştirtirmekten başka bir şey değil. İdrar kaçırmamak için mesane büyültme ameliyatı olunması da etik değil. Eğer böbrekler büyük risk altında ise yapılmalı. Bezi idrar mı yoksa gaita inkontinansı için kullanıyorsunuz anlamadım. Eğer ki tak yapıyorsanız tak aralıklarını sıklaştırmak idrar inkontinansının önüne geçebilir. İşin ehli üroloji ve çocuk cerrahlarından destek almalısınız. Bez çözüm değil.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2013, 23:22 »
Bezi hem gaita kontrolü hem takta kuru kalamadığımız için kullanıyoruz.Mesane büyütme ameliyatını doktorumuz önerdi ama biz uygun görmedik.Böbreklerde herhangi bir sorunumuz yok elhamdülillah.Tabiki bu sorun bizi ve çocuğumuzu yıpratmakta.Şu an buna bir çözüm bulamadık.Doktorumuz Tufan Tarcan.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2013, 23:35 »
Kakası için link vermiştim oradaki konuları inceleyip ön bilgi sahibi olun. Sonra da spina bifidalı hastalarda tecrübeli bir çocuk cerrahına gidip önce cerrahi olmayan yöntemleri deneyin çözüm olmazsa cerrahi yöntem kesin çözüm. Bezden kurtarın hastanızı.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2013, 23:47 »
Peki çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.İnşallah kurtarırız bizim de tek dileğimiz bu.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2013, 09:54 »
Geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah

• Melek-gibi
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2013, 11:37 »
allah sefa versin. menim oqlumda 8yasinda. helede bez geyinir. insaallah bir cozum tapilar. uhu

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2013, 14:34 »
Bez kullanmak gerçekten çözüm değil inşallah uygun tedavi yöntemleri ile bu sorunu halladebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none