trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kabızlık hep böyle mi olacak  (Okunma sayısı 11867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Kabızlık hep böyle mi olacak
« Yanıtla #20 : 13 Nisan 2014, 09:40 »
yok estağfurullah
sadece bu tarz konuşmalarda üzüldüğüm nokta bu kadar yükü kaldırıp ta mukafatini riske koymak !!!!!
yani nasıl anlatsam zorluğu çekiyoruz her şekilde Rabbimiz e sığınarak mukafatini kaybetmemek için sabırli olmak lazım sizin için diyorum....

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

Merhaba Ayse,

yuruyebılıyorsun değil mi? yanı tak ve bağırsak sorunları dısında bır sorunun yok değil mi? benım kızımda çok sukur yuruyor ama bu sıkıntılar ınsanı çok yoruyor. tuvalet ıhtıyacını hıssedebılıyormusun?benım şu anda beynımı kemıren durum bu. mesane kasları kasılmıs durumda benım kızımın oyuzden mesane amelıyatlarından da korkuyorum.ileride olası bırsey gıbı gorunuyor. kucuk mutluluklar yaratmaya çalışıyoruz ama kızımın zor hayatı ıcımın acısı. keşke ben hasta olsaydım onunyerıne ama artık dıyecek bırsey yok..

Merhaba. Yürüyebiliyorum Tak kullanıyorum. Tuvalet ihtiyacımı hissediyorum. Üropan vb. ilaçlardan kullanıyor musunuz? Anne babalar için de çocuk içinde çok can sıkıcı,yorucu tedavi(aslında tedavi değil,mevcut durumu koruma) süreçlerinden geçiyoruz. İnsan haliyle bazen psikolojisi çok kötü olabiliyor. Spina Bifida öyle bir hastalık ki tam iyileştim dersin, birkaç gün sonra es kaza tit yaptırdın diyelim. Çok yüksek oranda lökosit çıkar, Herşey yeniden başlar. Bu durum eğer tedavisi bulunmazsa ömür boyu devam edecektir. Bunu da çok iyi biliyorsundur.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      55.56%

none
Kabızlık hep böyle mi olacak
« Yanıtla #22 : 13 Nisan 2014, 21:18 »
Peygamber (s.a.v)’e, “En şiddetli bela insanların hangisine gelir?” diye soruldu. Şöyle cevap verdi:

“Peygamberlere, sonra (ümmetleri arasında) emsaline (kıyasen en şerefli ve en yüksek derecedeki müminlere), sonra bunların benzerlerine (gelir). İnsanlar dinlerine göre musibetlerle müptela olurlar. Kimin dini kuvvetli ve sağlam ise belası şiddetli, kimin de dini zayıf ise belası az olur. Bir kişiye insanlar arasında günahsız olarak dolaşıncaya kadar bela isabet etmeye devam eder. ” (Tirmizi, İbni Mace)
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      42.22%

none
« Yanıtla #23 : 13 Nisan 2014, 21:51 »
Peygamber (s.a.v)’e, “En şiddetli bela insanların hangisine gelir?” diye soruldu. Şöyle cevap verdi:

“Peygamberlere, sonra (ümmetleri arasında) emsaline (kıyasen en şerefli ve en yüksek derecedeki müminlere), sonra bunların benzerlerine (gelir). İnsanlar dinlerine göre musibetlerle müptela olurlar. Kimin dini kuvvetli ve sağlam ise belası şiddetli, kimin de dini zayıf ise belası az olur. Bir kişiye insanlar arasında günahsız olarak dolaşıncaya kadar bela isabet etmeye devam eder. ” (Tirmizi, İbni Mace)
Bence bu hadisin güvenirliliği tartışılır. İhtimal vermiyorum. Eğer öyle olsa idi beladan kurtulmak için dinden uzak durmak akıl karıdır deyip dinden uzaklaşırdık. Kaldı ki başımıza bir bela geldiğinde aksine dine daha fazla sarılıyoruz. Söz konusu hadis olduğu iddia edilen içerikte belirtilen durumla yaşadıklarımızda bir tezat mevcut. Bu örnekte olduğu gibi adını ister sahabe, ister hoca, ister din alimi, ister mezhep kurucusu koyun bir takım insanlar peygamber öldükten sonra içlerinde gerçekler olmakla beraber bazen de yarı yalan yarı doğru hikayeler uydurup bizlerin kendilerinin anlattıklarına göre yaşamamızı istemişler. Yaşantımızı kendi öngürdükleri disiplenle imar etmeye çalışmışlar. Bu yapılanlar dine faydadan çok zarar getirmiştir. Mesela şiilik, alevilik, sünnilik,  sünnilik, cemeatcılık gibi inanç, mezhep, yaşam tarzı gibi ayrımlar olmasa idi günümüzde birçok çatışma olmayacaktı. İran geneli şiidir mesela Osmanlıdan beti Türkleri sevmezler, çoğunluk sünni olduğu için. Birlik olacağımıza birbirimizle uğraşır duruma gelmiş, düşmanlarımızın eline koz vermişiz. Ben kuran ve ayetleri dışında kalan bu safsatalara inanmıyorum.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #24 : 14 Nisan 2014, 01:06 »
bende muhammedin annesine candan katılıyorum sıkıntıyı öyle böyle çekiliyo mükafatı kaybetmemek lazım şeytana uyupta

• Verimlilik:
      0%

Merhaba. Yürüyebiliyorum Tak kullanıyorum. Tuvalet ihtiyacımı hissediyorum. Üropan vb. ilaçlardan kullanıyor musunuz? Anne babalar için de çocuk içinde çok can sıkıcı,yorucu tedavi(aslında tedavi değil,mevcut durumu koruma) süreçlerinden geçiyoruz. İnsan haliyle bazen psikolojisi çok kötü olabiliyor. Spina Bifida öyle bir hastalık ki tam iyileştim dersin, birkaç gün sonra es kaza tit yaptırdın diyelim. Çok yüksek oranda lökosit çıkar, Herşey yeniden başlar. Bu durum eğer tedavisi bulunmazsa ömür boyu devam edecektir. Bunu da çok iyi biliyorsundur.

Merhaba,
Cevap verdigin icin cook tesekkurler.evet ilac kullaniyor.yeni basladi sayilir ama yan etkileri cok siddetli oluyor. Evet gercekten cok  zorlu bir surec.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #26 : 14 Nisan 2014, 04:08 »
Bence bu hadisin güvenirliliği tartışılır. İhtimal vermiyorum. Eğer öyle olsa idi beladan kurtulmak için dinden uzak durmak akıl karıdır deyip dinden uzaklaşırdık. Kaldı ki başımıza bir bela geldiğinde aksine dine daha fazla sarılıyoruz. Söz konusu hadis olduğu iddia edilen içerikte belirtilen durumla yaşadıklarımızda bir tezat mevcut. Bu örnekte olduğu gibi adını ister sahabe, ister hoca, ister din alimi, ister mezhep kurucusu koyun bir takım insanlar peygamber öldükten sonra içlerinde gerçekler olmakla beraber bazen de yarı yalan yarı doğru hikayeler uydurup bizlerin kendilerinin anlattıklarına göre yaşamamızı istemişler. Yaşantımızı kendi öngürdükleri disiplenle imar etmeye çalışmışlar. Bu yapılanlar dine faydadan çok zarar getirmiştir. Mesela şiilik, alevilik, sünnilik,  sünnilik, cemeatcılık gibi inanç, mezhep, yaşam tarzı gibi ayrımlar olmasa idi günümüzde birçok çatışma olmayacaktı. İran geneli şiidir mesela Osmanlıdan beti Türkleri sevmezler, çoğunluk sünni olduğu için. Birlik olacağımıza birbirimizle uğraşır duruma gelmiş, düşmanlarımızın eline koz vermişiz. Ben kuran ve ayetleri dışında kalan bu safsatalara inanmıyorum.

Hocam ku'ran ve ayetleri dışında sünnet i bilmek ve uymak ta lazım...
hadis en çok dünya ile ilgili bilgi veren bir şeydir ama şu var hadis in iki şekli vardır biri tam kesin olarak kabul edilen kaynak olarak kesin olan diğeri ise sonra dan olan tam kesin olarak kabul edilmeyen hadisler vardır....
kaynak kesin olan yerlerden okumak bilmek daha etfal dir....
ama hadis i varlığını ve inanmamak doğru değildir (din eşittir ku'ran ve hadis ) demektir....

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #27 : 14 Nisan 2014, 04:20 »
hatta şöyle bir şey anlatayim eksik yazabilirim unutmuş olabilirim çünkü....
bir gün biri hz.Ali nin işini çabucak bitirip heyacan la namaza durup sürekli namaz kıldığıni izler bu durum hep böyle devam eder adam birgün dayanamaz ve hz Ali ye sorar ya Ali hergün işini çabucak bitirir namaza durup sürekli namaz kiliyorsun hiç dünya zevkine dalmiyorsun keyfe gelmiyorsun (tabi adam müslüman değildir inancız) ya cennet yoksa o zaman ne yapacaksin diye sorar:Hz Ali cevap verir!farz edelim cennet yok ahiret yok hesap yok sen bu dünya da istediğini yapıyorsun ve keyfine bakıyorsun bir kaybin olmayacak değil mi ? Adam tabi ki öyle ....
peki ben der Hz Ali bu dünya da namaz ibadet bana zevk veriyor isteyerek yapıyorum der senin sevdiğin şeyler de bana hiç güzel gelmiyor ve sayalım ki öldüm cennet var ahiret var hesap var.!.
söyle şimdi kimin kaybı olacak.....

şunu anlatmak istiyor aslında biz yaşadığımız hayatı ne şekilde olursa olsun isteyerek yasayarak inanarak yaşarşak onunla mutlu oluruz....
Adam zevki sefayla mutlu oluyor Hz Ali ise inancı ibadet i ile....
Ama kazanan Hz Ali olacak...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      55.56%

none
« Yanıtla #28 : 14 Nisan 2014, 07:19 »
Bu bir cezaya maruz kalma değil hikmetleri çok sonra anlaşılabilecek bir durumdur, الله bilir biz bilemeyiz.gerçek hayatta bizi kim sıkıntıya soktuysa başımıza iş açtıysa onun düzeltmesini istememiz gibi derdi veren اللهa sığınır ve yine ondan yardım isteriz. Kuran da çeşitli ayetlerde sabretmenin önemine değinilmiş,ahiret için çok önemli müjdeler buralarda anlatılmıştır.Dünya hayatında bela ve musibetlere sabredenlerin kavuştukları mükafatları görenlerin:keşke dünyada bizim etlerimizi makaslarla doğrasalardı da bizde bu nimetlere kavuşsaydık diyeceklerini efendimiz hadisinde haber vermiştir.
    Yavrucuğum! Namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten vazgeçirmeye çalış, başına gelenlere sabret. Doğrusu bunlar, azmedilmeye değer işlerdir.lokman suresi 17.ayet

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      55.56%

none
« Yanıtla #29 : 14 Nisan 2014, 07:42 »
الله, kıyamet gününde, aranızda ayrılığa düştüğünüz konularda hükmünü verecektir. Hac suresi 69.ayet

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kabızlık hep böyle mi olacak Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Böyle Soruya Böyle Cevap none Yanıt: 5 - Gösterim: 2302 - none zuhal_kurt Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğre... Devamı...
none Bebek ve çocuklarda kabızlık none Yanıt: 3 - Gösterim: 13992 - none Derin Kabızlığın Tanımı- Kakasını yaparken çocuğunuzun ağrı çekmesi ya da ağlaması VE/VEYA- 10 dakikadan uzun süren ıkınma veya zorlam... Devamı...
none Ricam olacak none Yanıt: 16 - Gösterim: 5319 - none nurıye 1 yaşın altındaki bebekler için aldığınız heyet raporunu yollayabilirseniz sevinirim. email ya da buraya eklerseniz alırım. Çünk... Devamı...
none Bir sorum olacak none Yanıt: 7 - Gösterim: 3216 - none sabır hep sabır Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var sizinde deneyimlerinize dayanarak sormak istiyorum. Kayra yaklaşık 9 aydan beri ponzeti ci... Devamı...
none Ahmet neden böyle none Yanıt: 16 - Gösterim: 5539 - none ummuseleme Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Oğlum Ahmet şuan 3,5 yaşında ve kendi kendine oturamıyor, konuşamıyor, ve kendini tutamıy... Devamı...
none Sadece Bende mi? Böyle? none Yanıt: 4 - Gösterim: 1545 - none Uzman Siteye giriş yaparken bazen yanlış şifre kullanıyorum ve sonrasında doğru şifre kullansam da siteye gire bilmek için geçmişi tam... Devamı...
none Kabızlık none Yanıt: 14 - Gösterim: 4425 - none muhammed Sorunumuz kabızlık ama Muhammed 10 günde bazen 15 günde bir gün sadece isal oluyor ama öyle böyle değil bazen bir paket bez bile... Devamı...
none kabızlık problemi none Yanıt: 30 - Gösterim: 9458 - none ali kerem Ali Kerem'in bir türlü kabızlığını geçiremedik osmolak, zeytinyağı, kayısı püresi hiç biri fayda etmedi. En son lavmana kalıyoz.... Devamı...
none Şaşılık ve kabızlık none Yanıt: 13 - Gösterim: 3551 - none ilknur Arkadaşlar biliyorum belki defalarca yazıcağım konu açılmıştır kızımda hala kabızlık sorunu var 6 günde  bir lavman yapıyorum do... Devamı...
none ve yıne kabızlık none Yanıt: 8 - Gösterim: 3563 - none janenur  merhaba,ve yıne kabızlık dedıgıme bakmayın. sankı gecıyor da ara ara oluyormus gıbı bır anlam cıkıyor cunku. öyle değil ne yazı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com