trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: 9 aylık kafa ölçüsü 49cm  (Okunma sayısı 1064 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« : 10 Ağustos 2016, 12:40 »
arkadaşlar selamün aleyküm aranıza yenı katıldım sıpına bıfıda meningomyelocele ve suan için beynınde şant takılı 9 aylık zeynebim adında kızım var ısparta da yasıyoruz.şuan 9 aylık ve kafa çevresi 49 santım ayda ortalama 1-1.2cm buyume oluyordu ve şant yerınde ufak bır sısme var ve bu ve yaklasık 3 aydır sısık orda duruyor. 2gun once doktorumuza gıttık ve santın tıkanmıs oldugunu soyledı degısmesı gerekıyor dedı.o beynındekı sıslık zamanla gecıyorum bıngıldagı ıse cogu zaman yumusak sureklı kontrol edıyorum.tesekkurler bıraz uzun oldu kusura bakmayın.

• Verimlilik:
      0%

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2016, 12:50 »

• Verimlilik:
      0%

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2016, 17:35 »
cevap yazan yok sanırım sadece ogrenmek ıstedıgım bu sekılde sant yerınde şişlik olup da daha sonra ınermı yada amelıyat sart mı bunu ogrenmek ıstemıstım.

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2016, 22:28 »
Bizler doktor değiliz. Böyle önemli bir konuda yorum yapamayız. Doktor bile bazı muayne ve tetkikleri yapmadan yorum yapamaz.Şant tıkanmışsa mutlaka değiştirilmesi gerekir.. Tedavi için başka hangi bölümlere gidiyorsunuz?

• Yalniz
    • Verimlilik:
      2.22%

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2016, 03:39 »
Iyı gecer,benım kızımın kafasındada boyle sıslık oluşmuştu.İlk sant takıldığında ve Dr Zaman'la gecer demıstı ama gecmedı .Sonra santın çalışmadığı farkedıldı ve ıkıncı bır sant degısıklıgı yapıldı.Ayrıca kızımın bıngıldagı ıce doğru çökuktu ve yumuşaktı.Ikıncı sant amelıyatından sonra sıslık kayboldu.4yıldır Santla  ılgılı bır problem yasamıyoruz.Sızınkıde ıns sant degıstıgınde o sıslık gıder bıngıldagıda düzelır,hıc umudunuzu kaybetmeyınız...Zor günler bılıyorum ama ınanın hepsı gecıyor...öyle veya boyle..
Dua edınız ve unutmayınızkı sızın yaşadıklarınızı sızden  önce bırılerıde yasadı ve yalnız degılsınız ıns sızde bu zor gunlerı atlatırsınız tıpkı bızler gıbı....😌😌

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2016, 01:27 »
@zeynebimm bu durumdan ne kadar zaman sonra dr la görüştünüz merak ettim?  Ciddi bir durum bu doktorunuz la görüşün ve biran önce bir tedavi ye başlayın çünkü şamt tıkanıklığı kafada sıvı birikimi beyine zarar verir ve sonrasında dönüşü olmayan tedavisi zor şeyler oluşa bilir lütfen dikkat edin gözlerde basınctan dolayı görme kaybı zihinsel bozukluk oluşa bilir biran önce tedaviye başlayın.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      42.22%

none
9 aylık kafa ölçüsü 49cm
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2016, 11:33 »
Şant tıkanması nedeniyle sıvı birikmesi şişliğe sebep olmuş olabilir.ameliyat sonrası düzelir inşallah. nazarx
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

9 aylık kafa ölçüsü 49cm Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Mustafa Yiğit artık 20 aylık ve koşuyor none Yanıt: 6 - Gösterim: 3010 - none tulin merhaba herkese; daha önce yazma fırsatı bulamadım hem oğlumun durumundan,hemde çalışor olmamdan kaynaklanan bir durum bu ama ar... Devamı...
none Aylık Bağlanmasında İzlenen Yol ve Diğer Hususlar Nelerdir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 1245 - none kosovalı 2022 Sayılı Kanuna göre, 1550 gösterge rakamının, memur maaşlarına uygulanan katsayı ile çarpımından bulunacak tutardan daha az ... Devamı...
none Tubanur'un aylık tit ve idrar kültürü tekrarı none Yanıt: 124 - Gösterim: 28408 - none tubanur Dün tubanın aylık tit ve idrar kültürünü yapmak için hastaneye gittik. İdrarını alırken tak ucunda iltahap gordum. Çok endışeliy... Devamı...
none Oğlumuz Ömer 6.5 aylık oldu none Yanıt: 23 - Gösterim: 7247 - none Ö. Faruk ZAMAN SU GİBİ AKIYOR OĞLUMUZ NEREDEYSE 7 AYLIK OLDU ömer faruk (510)Details ömer faruk (512)Details ömer faruk (511)Det... Devamı...
none Eren Ege Doğan 7 Aylık Son Bilgileri none Yanıt: 7 - Gösterim: 3557 - none MURAT DOĞAN Merhaba sevgili arkadaşlar çoktan beri yazamıyordum bugün Eren EGE DOĞAN'nın son 7 aylık bilgileri ve yaptıklarımız.nefr... Devamı...
none 2 Aylık Kira none Yanıt: 3 - Gösterim: 1053 - none By_kimlik Devamı...
none Eyup Ensar 6 aylık none Yanıt: 21 - Gösterim: 5582 - none Eyup Ensar Merhaba arkadaşlar.Size biraz Eyup Ensar 'dan bahsedeyim . Günler su gibi geçip gidiyor Eyüp'üm 6 aylık oldu halen anne sütü içi... Devamı...
none Muhtaç, ve Kimsesizlere Aylık Bağlanması Hakkında Kanunda Değişiklik none Yanıt: 6 - Gösterim: 1727 - none bolubeyi 1.7.1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kan... Devamı...
none 8 Aylık Kızım none Yanıt: 26 - Gösterim: 5932 - none kosovalı Sevcan Hanım bildirdi: Merhaba arkadaşlar yeni katıldım grubunuza. Kızım 9 aylık omurgasının bel üzerinden ikiye bölünerek tekra... Devamı...
none 7 aylık kızım spina bifida none Yanıt: 15 - Gösterim: 2945 - none ayşe yıldız Merhaba benim 7 aylık kızımda da spina bifida var sağ bacağında incelik ve kısalık var ve sinir damarlarına da vurmuş ve tedavis... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com