trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: 2018 sahur sohbetleri  (Okunma sayısı 325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
2018 sahur sohbetleri
« : 16 Mayıs 2018, 03:02 »
Eveeeeet geldi ramazan...  mxxxutlu Mutluluk getirdi. Ama üzücü olaylarla geldi... 60 filistinli öldürüldü.(Şehit edildi.) İçlerinde engelli bir kişi de var. uhu uhu (Ben internet ortamında siyaset konuşmam. Ben bu olayın tamamen  söylentilerini  yazıyorum. ) 1948 yılından beri tam 70 yıllık mücadele... İsrail diyor ki Onlar topraklarını sattı... Filistin tarafı da diyor ki  Onlar işgal etti. Haydi bakalım hangisine inanırsın. Bir söylentiye göre de Avrupa'dan(Hitler) zulmünden kaçan yahudiler İngiliz mandasında ki Filistin topraklarına yerleştirildi. Bir uç görüşe göre de Filistin'de yaşayan özellikle (Kudüs ve çevresinde) yahudi toplumu zaten vardı.Kudüs ve çevresinde yaşayan Arap hristiyanlar konusuna girmiyorum bile...  Konu çözülemeyecek kadar karmaşık... Neyse gündemi fazla konuştum.
Bu gece ilk sahura kalkılacak... Bugün okuldan gelirken sahur alış verişi yaptım. Ben enfeksiyondan daha yeni kurtulduğum için ve artık antibiyotik kullanamayacağım için oruç tutmayacağım. Erzincan'ın yöresel ifadesiyle yazayım. Bu sene hırıç'ım... Çok üzülüyorum. Ama sağlığım söz konusu... Biz sahuru kahvaltı gibi yapacağız. Bir de gözleme eşlik edecek. Annem gözlemeyi hazırladı.   Siz ne yemekler yaptınız sahura? yemzxek yemzxek yemzxek

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      35.56%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2018, 11:07 »
İsrail o bölgedeki toprakların kendilerine vaad edilen topraklar olduğuna inanıyor.Bu bölge Kudüsten tam Nevşehire kadar uzanan iran ırak suriye ve Türkiye topraklarını içine alan çok geniş bir bölge.Petrol,yer altı yer üstü kaynakları bereketli toprakları,fırat ve dicle nehirleri ile su kaynakları var.İsrailin iştahını kabartıyor.
Önce Osmanlıyı bölgeden çıkardılar.Oradaki halk bir anda devletsiz kaldı.Bu olaylar 1915 yıllarına dayanır 70 değil 100 seneyi geçti Ayşe.Sonra satanlardan parayla aldılar toprakları satmayanlardan zorla aldılar.1915 den 1948 e kadar dünyanın her tarafından yahudileri oraya topladılar.Devlet kurmaları 33 yıl sürdü ve bugünkü tablo ortaya çıktı.
O bölgede osmanlının karşısında yer alan işbirlikçi yerel yöneticilerin günahını bugün masum halklar çekiyor maalesef.
Orucumuzu sağlığımız olduğu sürece tutacağız inşallah الله.belimdeki fıtık nedeniyle akşamları fizik hastanesinde seans alıyorum yeni başladım ve ramazan boyunca devam edecek.Eşimin kendi rahatsızlıkları,Burağın tedavisi,babası ameliyat oldu onunla ilgilenmesi derken eşim baya yorgun ve yoğun.Yemek konusunda seçici olma şansımız yok ne bulursak onu yiyoruz. yemzxek
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2018, 12:19 »
İsrail o bölgedeki toprakların kendilerine vaad edilen topraklar olduğuna inanıyor.Bu bölge Kudüsten tam Nevşehire kadar uzanan iran ırak suriye ve Türkiye topraklarını içine alan çok geniş bir bölge.Petrol,yer altı yer üstü kaynakları bereketli toprakları,fırat ve dicle nehirleri ile su kaynakları var.İsrailin iştahını kabartıyor.
Önce Osmanlıyı bölgeden çıkardılar.Oradaki halk bir anda devletsiz kaldı.Bu olaylar 1915 yıllarına dayanır 70 değil 100 seneyi geçti Ayşe.Sonra satanlardan parayla aldılar toprakları satmayanlardan zorla aldılar.1915 den 1948 e kadar dünyanın her tarafından yahudileri oraya topladılar.Devlet kurmaları 33 yıl sürdü ve bugünkü tablo ortaya çıktı.
O bölgede osmanlının karşısında yer alan işbirlikçi yerel yöneticilerin günahını bugün masum halklar çekiyor maalesef.
Orucumuzu sağlığımız olduğu sürece tutacağız inşallah الله.belimdeki fıtık nedeniyle akşamları fizik hastanesinde seans alıyorum yeni başladım ve ramazan boyunca devam edecek.Eşimin kendi rahatsızlıkları,Burağın tedavisi,babası ameliyat oldu onunla ilgilenmesi derken eşim baya yorgun ve yoğun.Yemek konusunda seçici olma şansımız yok ne bulursak onu yiyoruz. yemzxek
Vaad edilmiş topraklar meselesini unutmuşum. Osmanlı 'nın elinden çıktıklarında ingiliz mandasına girmişler Olayın arkasında yerel yöneticiler olduğunu bilmiyordum.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      35.56%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2018, 11:40 »
İngilizler yerel yöneticiler ile anlaşarak Osmanlıya karşı Arapların tamamını olmasa da bir kısmını ayaklandırdılar.
Bir neden petrol,diğer bir neden bir ülkesi olmayan yahudilere bir ülke oluşturmaktı.Bu ülke oluşturma işini dünyanın herhangi başka bir yerinde değil kendilerine vaad edildiğine inandıkları topraklarda müslüman halkların tam da ortasında yaptılar.Ortadoğu da.evet dediğin gibi bir yahudi nüfus vardı ama bu % 10 u bulmayan küçük bir nüfustu.Müslümanlara en büyük kin ve nefretin yahudiler tarafından beslendiği kuran da yazılıdır.O sırada
Çanakkale de,Trablusta,Kars ta Erzurumda 7 cephede savaşan,içerideki siyasi işbirlikçi hainlerle mücadele eden Osmanlı buna güç yetiremedi.Çekile çekile o toprakları kaybettik biz.İngiliz mandasına girmediler tam tersine İngilizler osmanlıyı çıkarıp resmen çöreklendi oraya el koydu.400 yıl Osmanlı hakimiyetinde yaşamış müslüman halkların kendi rızasıyla osmanlıyı bırakıp ingiliz mandasına girmesi düşünülebilirmi?Bu da yetmezmiş gibi elimizde kalan son Toprakları almak üzere tekrar 1919 da Yunan ingiliz fransız ve italyanlar la savaşa girdik.Amaçları bu toprakları elimizden almak,bizi geldiğimiz yere orta asyaya sürgün etmekti.الله müsade etmedi,Atatürk,silah arkadaşları ve aziz milletin mücadelesiyle vatan kurtarıldı.Ama üzerimizdeki tuzaklar 100 yıldır bitmedi bitmeyecek.
Ellerine fırsat geçse bugün bize aynısını yaparlar الله muhafaza etsin amin.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2018, 21:14 »
Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü annem vefat etti. Bu nedenle bir kaç gün siteyle alakadar olamadım. Konu için teşekkür ederim Ayşe.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      35.56%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2018, 09:29 »
Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü annem vefat etti. Bu nedenle bir kaç gün siteyle alakadar olamadım. Konu için teşekkür ederim Ayşe.
Başınız Sağolsun Hasan hocam.الله sabır versin,mekanı cennet olsun.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2018, 04:18 »
Başınız sağ olsun hocam mekanı cennet olsun inşallah الله sabır versin uhu
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      2.22%

none
2018 sahur sohbetleri
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2018, 00:49 »
الله sabır versin Hasan hocam

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

2018 sahur sohbetleri Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none 2010 Sahur Sohbetleri none Yanıt: 27 - Gösterim: 7182 - none bolubeyi Arkadaşlar malumunuz bu gece 2010 yılının ilk sahuru için kimimiz   yataklarından kalktı, kimimiz de benim gibi sahur vaktini be... Devamı...
none 2011 Sahur Sohbetleri none Yanıt: 72 - Gösterim: 16126 - none bolubeyi Arkadaşlar malumunuz bu gece 2011 yılının ilk sahuru için kimimiz yataklarından kalktı, kimimiz de benim gibi sahur vaktini bekl... Devamı...
none Sahur sohbetleri - 2013 none Yanıt: 53 - Gösterim: 11235 - none bolubeyi Arkadaşlar malumunuz bu gece 2013 yılının ilk sahuru için yataklarımızdan kalkacağız, kimimiz de sahur vaktini bekleyecek. Bu ve... Devamı...
none Ramazan sohbetleri - 2014 none Yanıt: 35 - Gösterim: 5912 - none bolubeyi Bu akşam ramazan ayının ilk teravih namazı kılınacak. Ramazan nedeniyle bir çoğumuz gece geç saatlere kadar ayakta olacağız. Fır... Devamı...
none Ramazan sohbetleri - 2015 none Yanıt: 27 - Gösterim: 3985 - none bolubeyi Bu akşam ramazan ayının ilk teravih namazı kılınacak. Ramazan nedeniyle bir çoğumuz gece geç saatlere kadar ayakta olacağız. Fır... Devamı...
none Sahur sohbetleri - 2016 none Yanıt: 21 - Gösterim: 3114 - none bolubeyi Bu akşam ramazan ayının ilk teravih namazı kılınacak. Ramazan nedeniyle bir çoğumuz gece geç saatlere kadar ayakta olacağız. Fır... Devamı...
none Merhaba 2018 :) none Yanıt: 2 - Gösterim: 311 - none muhammed Yeni yılın hepimize sağlık, huzur , mutluluk ve barış getirmesi diliyorum.Dünya da ki tüm savaşların bitmesi kardeşçe yaşamak di... Devamı...
none 2018 Hoş geldin Ramazan none Yanıt: 0 - Gösterim: 179 - none Burak Eren    Mevlamıza hamdolsun ki bizi bir mübarek ramazan ayına daha kavuşturdu.[size=20pt]الله[/size] dünyamız ve ahiretimiz için en güzel şekilde bu a... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com