trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Gergin omurilik  (Okunma sayısı 31678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
: Gergin omurilik.
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2008, 14:15 »
ameliyat olan bütün bebeklerde genelde gerrgin omirilik oluyormu ilerde.yani kaçınılmazmı?merak ediyordum bende bunu nereye yazacagımı bilemedim.cevap gelirse sevinirim.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• FERİDE ERDOĞDU
  • Yer:

none
Ynt: Gergin omurilik
« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2011, 13:11 »
  Benim kızımda spins bifida  hastası 11 haziranda ameliyat oldu prof.dr. Memet ÖZEK yaptı ameliyatını  gergin omurilik riskini anlattı 1 sene boyunca sırt üstü yatmasını yasakladı en sağlıklısının böyle olacağını söyledi. Ama çok zor. Kızım   02.02.2011 doğumlu Betül Tuba ERDOĞDU

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      82.22%

none
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2011, 21:03 »
Hoşgeldiniz diyecektim ama üyeliğinizin silmişsiniz.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2011, 00:06 »
gergin omirilik riskini atlattı demiş üye hasan abi bu risk ne ve nasıl ortadan kalkıyor ve evet herkes de bu oluyomu.....????
Tamaram
Aklımdasın
Meleğim
Anı yaşarım seninle
Reyhan kokulum
Al yanaklım

Nazlımsın
Ay yüzlüm
Sen benim canımsın

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      82.22%

none
« Yanıtla #14 : 24 Haziran 2011, 01:44 »
Gergin omurilik durumu spina bifida ameliyatını olmuş her insanda 18 yaşına kadar yani boy uzaması sona erene kadar her an ortaya çıkabilir. Boyun uzamasıyla beraber çevre dokulara yapışmış olan omurilik gerilmeye başlar. Beraberinde omurga eğriliği (skolyoz) görülmesi muhtemeldir. Daha sonra olmaz.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      82.22%

none
« Yanıtla #15 : 24 Haziran 2011, 01:45 »
Bence biraz eksik bir tanımlama olmuş. Henüz atlattığını söyleyebilmek zor. Gergin omurilik durumu spina bifida ameliyatını olmuş her insanda 18 yaşına kadar yani boy uzaması sona erene kadar her an ortaya çıkabilir. Boyun uzamasıyla beraber çevre dokulara yapışmış olan omurilik gerilmeye başlar. Beraberinde omurga eğriliği (skolyoz) görülmesi muhtemeldir. Daha sonra olmaz.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2011, 09:09 »
hayırlısı olsun teşekkürler bilgi için....
Tamaram
Aklımdasın
Meleğim
Anı yaşarım seninle
Reyhan kokulum
Al yanaklım

Nazlımsın
Ay yüzlüm
Sen benim canımsın

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #17 : 24 Haziran 2011, 10:52 »
aman allah korusun.inşallah bununla karşılaşmayız.çocuklarımızın dertleri zaten kendine yetiyo inş böle bişey le karşılaşmayız

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #18 : 29 Kasım 2011, 08:27 »
bizim ufaklık hep belinin üzerine yatmak istiyo  sağ tarafında şant olduğu için 45 gün hep soluna yatırdık sol tarafı yara olmuştu şimdi bazen şantın üzerine dönüyo bizde pek dokunmuyoz. acaba zararı olur mu bilginiz var mı ?
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #19 : 29 Kasım 2011, 22:50 »
istediği gibi yatsın bırakın hiç bişey olmaz bendede şant var yatıyorum ağrımıyor şantada bişey olmuyor şiddetli düşme gibi darbeler dışında hiç bişey şantı etkilemez اللهın izni ile

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Gergin omurilik Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 42 - Gösterim: 9713 - none nazlı hilal Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması ... Devamı...
none Gergin omurilik none Yanıt: 5 - Gösterim: 2752 - none selvi&zehra Trokal vertabral lomber servıkal vertabral,Mr sonuclarımıza göre amelıyata gerek yok dıyen doktor da amelıyat  gereklı dıyen dok... Devamı...
none Gergin Omurilik Doktor Tavsiyesi none Yanıt: 6 - Gösterim: 2558 - none kunal87 Merhabalar28 yaşındayım. Emar ve emg sonucu kararı ile gergin omurilik hastalığına yakalandığım ortaya çıkmıştır.Test sonuçların... Devamı...
none 2. Kez Gergin Omurilik Ameliyatı none Yanıt: 28 - Gösterim: 7355 - none gerginomurilik1 Merhabalar ben Emine. Öncelikle hepinize çok geçmiş olsun Rabbim yar ve yardımcınız olsun.12 yasinda iken gergi omurilik tanısı ... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 8383 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 11 - Gösterim: 6522 - none küçük_meleğimiz_Ece Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslı... Devamı...
none GİZLI SPINA GERGIN OMURILIK none Yanıt: 3 - Gösterim: 2369 - none semihcobanoglu Oncelikle herkese acil.sifalar 25 yaşındayım spona bfida olduğumu yogun bor antrenman programi sonrasi asiri agri ve sancilar so... Devamı...
none Tethered Cord(Gergin Omurilik) Ameliyatı oldum none Yanıt: 4 - Gösterim: 2312 - none kunal87 Merhaba arkadaşlarDoğuştan spina bifidalıyım, 28 yaşında hayata tüm hızıyla bağlıyken gergin omurilik olduğumu öğrendim.1 senedi... Devamı...
none Spina Bfida (meningosel) Gergin Omurilik none Yanıt: 7 - Gösterim: 3115 - none mrvylcn Merhaba herkese. ben 24 yaşında üniversite öğrencisiyim.Herkes gibi hayatan bir çok beklentim var fakat son zamanlarda gerçekten... Devamı...
none ayrık omurilik gergin omurilik none Yanıt: 2 - Gösterim: 668 - none Yüsram 123 Merhaba arkadaşlar benim kızım 9 aylık kapalı Spina bifida gergin omurilik ayrık omurilik hafif skolyoz ve su kesesi var ilk ola... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com