trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Yardımına ihtiyacım var  (Okunma sayısı 3668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• sinews
  • Yer:

none
Yardımına ihtiyacım var
« : 10 Kasım 2009, 23:38 »
Merhaba Herkeze ,
6,5 aylık hamileyim ve bugun bebeğimin menigosel olduğunu öğrendim . Ne olduğunu bile bilmediğim hiç duymadığım birşeyle karşılaştım . Okuduklarım , Dr ların söyledikleri beni yıktı ..
Felçli olma ihtimalinin olduğunu , doğsada 1 sene içinde kaybedebileceğimi beyinsel özür olabileceğini söylediler . Çok çok kötüyüm şuan. Tekrar doblere gireceğim yarın ve Dr um hamileliği sonlandırmaktan yana ..
Lütfen bana neler yaşayabileceğimi , böyle bir evlada sahip olan varsa nelerden mahrum kalınabildiğini .. Yada doğum sonrası yapılan amelliyatla düzelme ihtimalinin olabilirliğini öğrenebilir miyim ?
Bana yardım edecek birileri var mı ? Bu konuda uzmanlaşmış bir Dr var mı ?
teşekkür ederim şimdiden ..

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Hoşgeldiniz.  Şu an çok değişik duygular içerisindesinizdir. Okuduklarınızın doktorların söylediklerinden daha iyi olduğu kanaatindeyim. Bu hastalıkta her çocuk omurilikteki hasara bağlı olarak farklı derecelerde etkilenir. Hepsinin benzer problemleri vardır. Kimisi daha hafif derecede kimisi de daha ağır derecede hastalıktan etkilenir. Yürüyen de var yürüyemeyen de. Kızım da spina bifidalı ve yürüyebiliyor. 1 sene içerisinde ölür denmesi çok yanlış. Öyle olsa şu an bizlerin de çocukların hayatta olmaması gerekirdi. Ben de spina bifidalıyım. Okudum öğretmen oldum. Zihinsel engelli olsam heralde bunları yapamazdım. Bazı hastalarda spina bifidayla beraber hidrosefali hastalığı da gelişir. Tedavi edilmezse zihinsel problemler ortaya çıkabilir. Hidrosefalinin tedavisi yapılırsa en az sizin kadar akıllı olacaktır. Bu hastalık ömür boyu sürecek bir tedavi süreci gerektirir. Bu nedenle aileler maddi ve manevi yıkıma uğrarlar. Tam şifa söz konusu değildir. Yapılan tedaviler genellikle mevcut durumu muhafaza etmek içindir. Daha iyi olabilmek mümkündür. Gebeliği sonlandırmayı düşünmüyorsanız bir ünüversite hastanesinde doğumu yapmanızı öneriyorum. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi bu hastalığın tedavisi için seçilebilecek yerlerden birisidir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• sinews
  • Yer:

Çok geçmiş olsun sizlerede .
Ben halen şoktayım . İnanamıyorum , inanmak istemiyorum ... Çok korkuyorum .Doğum sonrası bunların üstesinden gelebilecek miyim ? Gelebilir miyim ? Neler yaşarım , o minicik yavrum neler çeker .. Hangisi daha iyi , hangisi daha doğru ... Sonlandırmak mı ? Yoksa dünyaya getirmek mi ? ...
Çok korkuyorum .. 3cm büyüklüğünde bir açıklık .. Bana bunun çok olduğunu söylediler .
Ne yapacağım ne yapmam lazım acaba ..
......................

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%

Karar sizin. Düşünüp taşınıp kararınızı verin. Bu konuda daha önce açılmış konular var. Arama yapıp bulun okuyun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Merhaba,benim oğlumda meningoselli ve şuan 5 yaşında yürüyebiliyor.Bizide hidrosefali olmadı bu yüzden beyinle ilgili bir ameliyat geçirmedik. bende sizin gibi 24 haftalık hamileliğimde öğrendim oğlumda meningosel olduğunu ve dr.lar banada belden aşağsının felç olabilceğini beyinde de su birikebilir ameliyat geçirir filan bir sürü şey söylediler.Bende aldırmayı düşündüm ilk duyduğumda korktum..Ama karnımda o kadar hareketliydiyki böyle bir şeyi vicdanen yapamazdım.اللهa sığındım ve doğurdum.Şimdi oğluma baktıkça  böyle bir şey düşündüğüm için kendime çok kızıyorum..Bizim meningoselimiz kuyruk sokumundaydı, omrilikte ne kadar aşağda olursa çocuktaki olabilcek problemler daha az oluyor diyorlar.biz yürüyebiliyoruz ama idrarımızı ve kakamızı hissetmiyoruz.idrarı 3 satte bir ben sondayla çekiyorum zor bir şeyde değil çabuk alışıyosunuz.kakasınıda bir şekilde yaptırıyorsunuz bir sürü ilaçlar var. bolubeyin dediği gibi lütfen üniversite hastanesi,eğitim araştırma hastanelerine başvurun. Çünkü doğumdan hemen sonra bebeğiniz yenidoğan bölümünde tedaviye alınması gerekecektir.bunun içinde büyük bir hastane seçmelisiniz doğum için.sezaryanla doğumunuz olacaktır.ben doğumundan bir gün önce beyin cerrahı ve çocuk cerrahı doktorlarla görüşüp konuşmuştum.ve doğumdan 3 saat sonra hemen ameliyata alındı. 3 hafta yattı ve çıktı allah şükürler olsun...Arkadaşımın dediği gibi ömür boyu kontrolleri sürecek yavrunuzun.Size msn adresimi veriyorum merak ettiğiniz bir şey varsa ordan da sorabilirsiniz.

Edit by bolubeyi: Forum kurallarına uyalım.
Geçmiş olsun...

• Verimlilik:
      0%

merhaba الله yardımcınız olsun zor bir karar vermek zorundasınız. benimde oğlum meningomiyolesel doğdu. sırtında 5 cm bir şişliğin üzerinde 1 cm açıklık vardı. hemen ilk gün ameliyat oldu. 3 gün hastanede yattık sadece. şu anda 2 yaşında ve tüm gelişimi normal çocuklar gibi. zekayla ilgili hiçbir problememimiz yok. sol ayağında çok az içe dönüklük var buda onun hiçbir hareketini kısıtlamıyor. idrarla ilgili problemimiz var ama bunun içinde şu an hiçbirşey kullanmıyoruz. sadece kontroller. siteyi incelerseniz öyle doktorların dediği gibi felç kalan zeka özürlü olan ölen çocuk yok denecek kadar az. bu yüzden iyi karar verin. evet zor bir hayat bekliyor sizi ve çocuğunuzu ama bir süre sonra inanın alışıyorsunuz. burdaki herkesin de size hertürlü sorununuzda yardım edeceğini de bilin lütfen.
Mustafam herşeyim....

• Verimlilik:
      0%

MERHABA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.BENİM KIZIMDAMENİNGOMİYOLESELLİ.BAŞINDA ŞANTI WAR.AMA ZEKASIYLA İLGİLİ HİÇ BİR SORUN YOK.KIZIM ŞUAN 19 AYLIK.HENÜZ YÜRÜYEMİYOR.AMA YENİ EMEKLEMEYE BAŞLADI.DR DA FİZİK TEDAWİSİ GÖRÜRSE YÜRÜYEBİLECEĞİNİ SÖLEDİ.BİZİM SORUNUMUZDA İDRARLA İLGİLİ.İDRARINI TAM YAPAMIYOR.GÜNDE 5 KERE TAK YAPIYORUM.AMA İNSAN ÇABUK ALIŞIYOR.Bİ ZORLUĞUDA YOK ZATEN.BENCE HAMİLELİĞİNİZİ SONLANDIRMAYI DÜŞÜNMEYİN.SEZARYENLE DOĞUMUNUZU YAPIN.WE GÖRCEKSİNİZKİ EN DOĞRU KARARI WERMİŞSİNİZ.BEN HAMİLELİĞİMDE SAĞLIKLI OLARAK BİLİYODUM.DOĞUMDA BİZE  Bİ SÜPRİZ OLDU.BEBEĞİM AMELİYAT GEÇİRDİĞİNDE ONUN ACI ÇEKMESİNE DAYANAMIYODUM.HAMİLEYKEN KEŞKE BİLSEYDİM ALDIRSAYDIM DEMİŞTİM.AMA ŞÜKÜR O GÜNLERİ ATLATTIK.ÖYLE DÜŞÜNDÜĞÜMDEDE KENDİME KIZIYORUM.İYİKİ DOĞURMUŞUM BERFİNİ.KIZIMI ÇOK SEWİYORUM.ALLAH ONA HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER WERSİN.KERKESİN ÇOCUĞUYLA BERABER.

• Verimlilik:
      2.22%

bende 22 yaşında spina bifidalıyım ismim emine uzun yürüme cihazı adı verilen bi cihazla ve dirsek değnekleriyle yürüyorum idrar problemim var tam boşaltamıyorum günde 6 kez sonda kullanıyorum arkadaşlarında sölediği gibi zor bi işlem değil insan zamanla alışıyo diğer arkadaşlara katılıyorum aldırmayı düşünmeyin benccede doğumunuzu bir üniversite hastanesinde sezaryenle gerçekleştirin الله şimdiden yar ve yardımcınız olsun

• Verimlilik:
      2.22%

eğer arzu ederseniz bende msn adresimi verebilirim aklınıza takılan soru işaretlerine elimden geldiği kadr yardımcı olmaya çalışırım inşallah sık sık msns giremiyorum ama

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

الله'tan sifa,saglık ve sabır diliyorum.Eger birazcık zamanınız varsa bu sitede olan cocukları,ailelerini ve onların yaşama şekillerin,biz ve bizim yazdık
larımıza bakınız..Emin olunki sonra cok daha saglıklı bir şekilde karar vereceksiniz..Bir sorunla başa cıkmanın temel kuralı  o sorunu kabullenip care aramaktır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Yardımına ihtiyacım var Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none yardımınıza ihtiyacım var none Yanıt: 2 - Gösterim: 794 - none can arkadaşlar tak uygulamasında kanal yırtılması sorununu yaşayan var mı ? Devamı...
none Yardımlarınıza ihtiyacım var none Yanıt: 4 - Gösterim: 1034 - none meteor Merhaba ben 17 martta marmara eğitim ve araştırma hastanesinde mesanemin kapasitesi 130cc olduğundan  büyültme ameliyatı yapıldı... Devamı...
none bilgilerinize ihtiyacım var none Yanıt: 1 - Gösterim: 214 - none meteor Tekrar merhaba . Daha önce durumumdan bahsetmiştim şimdi kısaca tekrar bahsedicem. Spina bifidalıyım aynı zamanda skolyozum mevc... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com