trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: yardım isteyen biri var  (Okunma sayısı 1587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
yardım isteyen biri var
« : 11 Kasım 2009, 12:25 »
slm arkadaşlar dün çocuğu sbli bir aile ile tanıştık istanbulda oturuyorlarmış oğlu 8 yaşında imiş bir kaç ameliyat geçirmiş ilk ameliyatı özel bir hastanede beyin cerrahı operatör dr yapmış fakat güzel sonuçlar alamamışlar 18 yaşına kadar düzenli ameliyat olması gerekiyormuş omurilikte devamlı yapışma oluyor demişler ben anlamadım küçük ve büyük tuveletini altına kaçırdığı için bezleniyormuş okula gittiği için çok sıkıntı yaşıyorlarmış önerileriniz nelerdir iyi bir ürolog kime götürebilirler tavsiyenize ihtiyaçları var.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
Ynt: yardım isteyen biri var
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2009, 12:51 »
İdrar kaçırma için durumunun ileri ürolojik tetkiklerle incelenip tetkik sonuçlarına göre yaşam kalitesini yükseltecek tedbirler alınabilir. Bir ürodinami tetkiki yapılarak sfinkter kasının çalışması, mesane kapasitesinin ölçülmesi gerekiyor. Sfinkter devamlı gevşek kalmıyorsa tak uygulaması idrar kaçırmanın önüne geçer. Mesanenin ani kasılmalarını önleyen ilaçlar da var. Bir şeye karar vermeden önce bunların bilinmesi gerek. Buna doktoru ile beraber karar vermeleri gerek. Doktor olarak da söz konusu tetkikleri en kısa zamanda yaptırabilecek her hangi bir üroloğu seçebilirler. Büyük tuvalet için ise lavman uygulaması sonuç verecektir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2009, 19:02 »
mustafayada kocaelindeki doktor omirilikte yapışıklık var demişti. bence bu konuda gerçekten iyi bir profesöre gitsinler.  biz Ankaraya Nejat beye gittik ve o bize gerçekten çok yardımcı oldu. bende bir ona görünmelerini tavsiye ederim yapışıklıkla ilgili.
Mustafam herşeyim....

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

none
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2009, 19:08 »
Bir çok hastada omurilik yapışık olmasa bile çekilen filmlerde yapışıkmış gibi görünür. Hastanın çok büyük sıkıntısı yoksa ve yapılacak olan ameliayat fazla yarar getirmeyecekse ameliyattan kaçınılmalıdır.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

yardım isteyen biri var Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tecrübeli Annelerden Yardım none Yanıt: 54 - Gösterim: 8821 - none Tuğbam Arkadaşlar Tuğba'yı bugün acile götürdüm. Hava verdiler antibiotik verdiler ben anlamıyorum okadar sıcak tutuyorum biyere çıkarm... Devamı...
none Lütfen Yardım none Yanıt: 21 - Gösterim: 5578 - none ameyt ben meningomyolosel hastasıyım mesane büyütme ve delik açma operasyonları nasıl sonuç verir iyileşme süresi ve kesin çözüm mü bi... Devamı...
none yardım edin ne yapmam lazım none Yanıt: 1 - Gösterim: 709 - none nurzerresi selamun aleykum.  birkaç sorum olacaktı sizlere, yardımcı olursanız seviniirim. ben spina bifida hastasıyım 2011de ameliyat oldu... Devamı...
none Wolker yardım none Yanıt: 11 - Gösterim: 2205 - none togrul28 Merhaba spinabifida ailesi. Yıllar ne kadar da tez geçıyor. Zeynebim artık 4 yaşına girmiş durumda. Önceleri çok tedirgindik nas... Devamı...
none tecrübesi olanlardan yardım lütfen... none Yanıt: 15 - Gösterim: 2165 - none MuratDoğan Bugün eşimle öğrenmiş bulunmaktayız. Spinabifida olduğunu ve doğarsa hem zihinsel hem de bedensel engelli  olacağı söylendi.[cut... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com