trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Fizik tedavi ve rehabilitasyonla ilgili sorularınız  (Okunma sayısı 12515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Sizin için fizyoterapistimize soralım kategorisi altında bir bölüm açabilirim isterseniz. Konularınız orada daha tertipli düzenli olur. hakkınızda bilgi verirseniz verdiğiniz bilgler ışığında bir bölüm açayım.

Selamlar; Buradaki ebeveynler; gerçekten çok donanımlı, araştırmaya, öğrenmeye istekli. Hatta diyebilirim ki; spina bifida ile ilgili farklı bakış açıları öğrendim bu siteden. Bu sebeple çok önemli bir yeriniz olduğuna inanıyorum. ÇOK İHTİYAÇ OLDUĞUNU ZANNETMİYORUM AMA; denizde damla misali faydam olacaksa; vaktim müsait olduğu müddetçe buradayım. Fzt asiye. (İst.Ün.Fizik Ted.ve Reh. Böl.1991 )

Arkadaşlar bu konu altında fizik tedavi ve rehabilitasyon konusunda sorularınızı sorabilirsiniz. ftrasiye rumuzlu üyemize teşekkür ederim.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Asıl ben teşekkür ederim.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

HOCAM ALİNİN CİHAZINI ALDIK TAKTIK ÇOK HEVESLİ AYAKLARINDA HİS YOK VE AYAKLARINI HAREKET ETTİREMİYOR DR. FATİH BEY HİÇ ÇIKARMAYIN SADECE ARASIRA DİNLENMESİ İÇİN ÇIKARTIN DEDİ DEDİ DE BEN HALA ALİNİN NASIL ÜRÜYEBİLECEĞİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM YANİ HER HALÜKARDA O AYAKLARI İLERİ İKTİRMESİ GEREKİYOR BUNU ANLATMANIZ MÜMKÜNMÜ ACABA ...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Verimlilik:
      0%

ibrahim bey alinin ayak bileklerinde mi hareket yok sadece..

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

ibrahim bey alinin ayak bileklerinde mi hareket yok sadece..
hayır ayaklarında hareket var aslıda ama doktorlar bunun istem dışı olduğunu söylemişlerdi bilinçli olarak hareket etmiyor...

• Verimlilik:
      0%

Hayırlı olsun,güle güle kullanır inş))
DR.unuz çok doğru söylemiş.Arada bir bası yarası oluşmaması için kontrol ederseniz iyi olur.
Yürüme sadece ayakları istemli hareketi ile olmaz;üst ext.(kollar,bacaklar)in kullanımı ile,beden ileri savrulur;bu da kalçayı ve alt ext.(bacakları)yi ilerletir..U.Y.C.NIN kullanımı ile kemik yoğunluğu korunmuş/arttırılmışolur.Ayrıca ayak,ayakbileği deformitelerinin de önüne geçilmiş olur.Bu yüzden tıbbi bir engel yoksa;U.y.c.na mutlaka geçilmeklidir.Yani amaç sadece yürüme değildir.Zamanla sinir ileti hızı/kalitesi nde artma da beklenir.U.Y.C.ından maksimum fayda için;mümkün olduğu kadar uzun süre kullanımı,UBC.ile denge egzersizleri yapılması,artan kilo/boy ile cihazda gerekli değişikliklere gidilmesi,üst extremitelerin MUTLAKA güçlendirilmesi gerekmektedir.sevgilerimle. appl

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

Hayırlı olsun,güle güle kullanır inş))
DR.unuz çok doğru söylemiş.Arada bir bası yarası oluşmaması için kontrol ederseniz iyi olur.
Yürüme sadece ayakları istemli hareketi ile olmaz;üst ext.(kollar,bacaklar)in kullanımı ile,beden ileri savrulur;bu da kalçayı ve alt ext.(bacakları)yi ilerletir..U.Y.C.NIN kullanımı ile kemik yoğunluğu korunmuş/arttırılmışolur.Ayrıca ayak,ayakbileği deformitelerinin de önüne geçilmiş olur.Bu yüzden tıbbi bir engel yoksa;U.y.c.na mutlaka geçilmeklidir.Yani amaç sadece yürüme değildir.Zamanla sinir ileti hızı/kalitesi nde artma da beklenir.U.Y.C.ından maksimum fayda için;mümkün olduğu kadar uzun süre kullanımı,UBC.ile denge egzersizleri yapılması,artan kilo/boy ile cihazda gerekli değişikliklere gidilmesi,üst extremitelerin MUTLAKA güçlendirilmesi gerekmektedir.sevgilerimle. appl
hocam çok teşekkürederim verdiğiniz bilgiler için bir sorduk mu bin soru işsretini siliyorsunuz الله razı olsun...

• Verimlilik:
      0%

bizim fizyoterapistimiz uzun yürüme cihazını 4 yaşını doldurunca kullanmaya başlayalım dedi sol bacak yük kaldırmaya başlamış sağ bacagı tam degerlendiremedi afolarımız ayagımızda yoktu bide ömer  meningomiyolesel dogdugundasıfırdı herşey asla yürüyemez demişlerdi ben çok umutluyum uzun yürüme cihazında nasıl bi program takip ediliyor

• Verimlilik:
      0%

4 yaşını beklemesinin belki bir sebebi vardır?Bugün bir çocuğumuz geldi;2 senedir  tanıyorum.Annesi artık evde bisiklet kullanmaya başladığını söyledi.Çok mutlu olduk.Özgüvenli,neşeli bir çocuk;o da meningomyelosel..pes etmeyin,ümitsizliğe ASLA kapılmayın..U.Y.C daki program:önce çocuğun cihazla uyumu hedeflenir,cihaza alıştırılır,cihazla dik durması 2.hedeftir.Daha sonra cihazla denge eğitimi yapılır,bu evrede acele edilmemelidir,bir sonraki aşama walkerla ilerlemesidir.Bu aşamaların süresi;s.bnın lokalizasyonuna,ebeveynin çocuğa karşı tutumuna,üst.ext.in kuvvetine..göre değişebilir.sevgilerimle,kolay gelsin))

• Verimlilik:
      0%

bilgilendirme için çok teşekkür ederim ben asla ümitsiz degilim dogdugu zaman söylenenle şu zaman arasında dağlar kadar fark var ilerleme kaydediyor ben onun ağlayabilecegini bile hayal edemiyordum o kadar kötü denmişti sorularımıza cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkürler

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Fizik tedavi ve rehabilitasyonla ilgili sorularınız Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina Bifida Fizik Tedavi ile ilgili Sosyal sorumluluk projesi none Yanıt: 7 - Gösterim: 2943 - none Murat GORLEN Arkadaşlar selamlarSayfanın yöneticisi Hasan bey ile çok olumlu sohbetlerimiz oldu. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederim.... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 3 - Gösterim: 1115 - none Fizyoterapist özge Hacettepe üniversitesi  fizik tedavi rehabilitasyon mezunuyum. Ankara çevresinde 0-4yaş  sipina bifidalı çocuklar için evde özel... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com