trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Raporla çocuk bezi alabiliyor musunuz?  (Okunma sayısı 14883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Raporla çocuk bezi alabiliyor musunuz?
« : 23 Şubat 2011, 18:08 »
arkadaşlar sgk nın yeni kanununa göre bez raporuyla sadece hasta bezi veriliyormuş artık çocuk bezini karşılamıyormuş hasta bezleride çok büyük biz 2 seferdir cebimizden alıyoruz sizlerde durum nasıl alabiliyormusunuz

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

Benim oğlum 3 buçuk yaşında, şimdiye kadar hep kendimiz aldık bezi, hiç raporla almadık.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

Çocuk bezi verilmiyor. Hasta bezi verilebiliyor.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

bizde cebimizden alıyoruz çocuk bezi çünkü bize vermiyolar bez raporu

• Verimlilik:
      0%

hasta bezini veriyorlar vermesine ama ödeme yapılana kadar aylar geçiyor...

• Verimlilik:
      0%

biz ocak ayına kadar bez raporuyla marketten fatura kesip çocuk bezi alabiliyorduk yeni düzenleme ile sadece hasta bezi alınabiliyormuş onlarda yetişkinlere göre .Demekki bundan sonra alamıycaz.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

Günaydın Türkiye'm. Uyumaya devam edin.

• Verimlilik:
      0%

uyansak neye yarar biz tek başımıza ne yapabilirizki

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      22.22%

Bu alıntılar belki ilerisi için bir ışık tutabilir. Yoksa durumumuz gün geçtikçe daha kötüye gidecek.
Milletçe daha çok yazılar yazarız bu kafayla yol aldıkça. Zamanında yeni sosyal güvenlik yasasının yürülüğe girmesi durumunda nelerle karşılaşacabileğimiz elektronik postalarla, yapılan mitinglerle, dağıtılan el broşürleriyle millete anlatıldı. Ama kimse kulak asmadı, kaale almadı. Tepki göstermedi. Hak ettik. Onlar da gereğini yaptılar. Bunlar daha iyi günlerimiz. Yakında sondalarımızı bile parayla almaya başlayacağız. Hazırlıklı olun.
Yeni sosyal güvenlik yasası yürürlüğe girdikten sonra şu ana kadar kaybettiklerimizden bazıları (devamı gelecek):

Protoz, ortez ödemeleri aksıyor, kimileri hiç ödenmiyor.
Sağlık ocakları ve hastanelerde muayne ücreti ödemeye başladık.
Ün. Hastanelerindeki hocalar muaynehanelerini dışarıya taşıyıp, ameliyatlarını özel hastanelerde yapmaya başladı. Çocuklarımız asistanların elinde deneme tahtası oldu.
Çalışan memurlar için hastane yol harcirahları yarı yarıya tırpanlandı.
Doktorların yazdıkları heyet raporları çeşitli bahaneler öne sürülerek bu raporla bu ilacı falancı malzemeyi alamazsınız denmeye başlandı.
Aldığımız tıbbi ve medikal malzemeler için katılım payı ücreti ödememiz hükümetin yetkisine verildi. Şu an aklıma gelenler bunlar.

Yakında gelecek olan düzenlemeler:
Sonda gibi medikal ürünlerin günlük kullanım limitleri kısıtlanacak. Katılım payı alınacak.
Hasta olmayanların, doktora gitmeyenlerin maaşlarından daha az sigorta kesintisi yapılacak, hastalanıp doktora gidenlerin maaşlarından daha fazla kesinti yapılacak.

Bu kafayla bunların ve buraya yazamadıklarımın bir çoğunun böyle olduğunu ancak başımıza gelince öğreneceğiz.

Uyu Türkiye'm uyu.
Bu konuda kimse sızlanmasın. Önceden sağlık konusunda her harcama ödeniyordu. Muayneler ücretsizdi. Artık devlet hastanelerinde her muayne için 8 lira ücret ödüyoruz. Uyan Türkiye'm uyan. Artık bir şeyleri görmenin zamanı geldi ve geçti bile. Daha bunlar iyi günlerimiz. Gün geçtikçe daha kötü olacak. Şu anda sondalar için katılım payı alınması ve akabinde günde 1 tane sonda ödenmesi gündemde. Biz hak ettik. Onlar da gereğini yaptılar.
Aşılama furyası da bitti. Birileri ceplerini doldurdu bu sayede. Uyan Türkiyem uyan.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

RAPOR

Nörojen  mesane tanısıyla izlenen hastanın aylık 120 adet Hasta bezi kullanması gerekmektedir.

RECETE

Hasta bezi      miktarı 120 adet                                  0,70 kuruş   x120:84 tl.

Not : devlet iki aylıkta ödüyor .Raporu veya receteyi yazdırırken bu şekilde yazdırırsanız Ayrıca Mutlaka barkont numarasınıda istiyorlar.Faturaları tanıdıgınız bir eczaneden veya bakkaldan yazdıarabilirsiniz.Bez paketinin üzerindeki barkont numarası olmadan evragı teslim almıyorlar .Bilgilerinize.

Ayrıca hasan beye katılıyorum.Malesef durum böyle.750 tl olan afo parasının200 tl sini katılım payı,168 tl olan bez parasının 68 tl sini,ayrıca 99 dan beri hastane girişleri yazılan recetelrin katılım payları tarafımızdan gerek hastaneye gerekse eczaneye ödenmişsede bugün üropan yazdırdım almak icin eczaneye gittim.Sadece bir kutu üropan 10 tl tutuyor.Raporu bitmişti.Ayrıca bana bir hesap cıkardılar şu kadarda borcun var neden diye sordum bir sürü SGK hikayesi anlattılar ne borcu verdim nede ilacı aldım öyle bıraktım cıktım.

SİZE  12 HAZIRAN 2011 NEYİ HATIRLATIYORSA CÖZÜM ORDA DEMEKTİR...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none