trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Yardıma ihtiyacım var  (Okunma sayısı 8218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• snglrl
  • Yer:

none
Yardıma ihtiyacım var
« : 30 Aralık 2011, 16:44 »
Öncelikle herkese iyi günler
Ben hamileyim ve benimde bebeğimde sipina bifida ve hidrosefali hastalığı olduğunu söylüyor doktorlar.
Bu konuda ailelerin ve cocukların cektiği sorunları ögrenmek istiyorum. Hamileliğimi devam edip etmemem konusunda karar vermemi istiyorlar. Bu hastalıkları internetten ve doktorlardan araştırdım. Ama ben bu hastalığı yaşayanlardan annelerden öğrenmek istiyorum istiyorum.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: YARDIMA İHTİYACIM VAR
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2011, 17:26 »
öncelikle çok geçmiş olsun. bu soruyu daha önce soran anne adayları da var sitede onlara verilen cevapları okumanızı tavsiye ediyorum. bu annelerin en yenisi bir ay önce doğum yaptı. kız çocuklarından zehrayı seçip ona yazılanları okursanız eminim çok yardımcı olacaktır size. bu hastalık ömür boyu sürecek bir hastalık. kesenin yerine göre farklılıklar gösteriyor. benim oğlum kuyruk sokumunda keseyle doğdu. ameliyattan bir süre sonra hidrosefali ortaya çıktı ama onuda şant takılmadan atlattı. şu anda 4,5 yaşında. nerdeyse normal bir çocuk gibi hareket ediyor yürüyor koşuyor. sadece idrar problemlerimiz var. lütfen sitede yazanları okumadan bir karar vermeyin. الله yardımcınız olsun.
Mustafam herşeyim....

• Sekercik
    • Verimlilik:
      44.44%

none
Ynt: YARDIMA İHTİYACIM VAR
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011, 19:19 »
الله karnınızdaki bebeğe şifalar versin inşaallah.Aynı kararla bende ve bu sitede birçok arkadaş yüzyüze geldik.Spina bifida ömür boyu mücadele gerektiren bir hastalık bebeğinizin kesesinin bulunduğu konuma  göre hasarları daha az yada daha çok olabilir.Böyle konularda birşey söylemek karşı tarafı etkilemek çok yanlış olabilir ama ben yüreğimden geçenleri söylemek itiyorum size.Bize kızımı çok ilerlemiş durumda anlatmıştı doktorlar ama biz yinede doğmasını istedik çünkü o bizimdi ve bize rabbimizdendi.sağlıklı bir çocuğunda sağlığı konusunda garanti edemeyiz değil mi bu اللهa (haşaa) pazarlık etmek gibi bişey bence.Sen sağlığı olmayan verdin ama ben bunu çöpe atıyorum sonra tekrar sağlıklısını deniyeceğim gibi...Size ters gelirmi bilmem ama ben böyle düşünüyorum. Evet çok ağır bir yükün altına gireceksiniz,zor günler sizi bekliyor ama o duygu bambaşka be arkadaşım,anlatmaya kelimeler yetmez.Böyle bir günahı yüklenmeyin derim ben yaşayacak günü çekecek çilesi yiyecek ekmeği varsa bırakın olsun zaten yoksa rabbim verdi rabbim alır annelik kadar güzel bişey yok dünyada olumsuz bir karar vermezsiniz inşaallah Rabbim şeytana uydurmasın.الله sabır versin bol dua edin...
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

none
Ynt: Yardıma ihtiyaım var
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2011, 00:33 »
Ben de spina bifidayı özetleyeyim.Spina bifida ayrık yada açık omurilik anlamına gelir.Spina bifida kesesi kuyruk sokumuna ne kadar yakınsa ilerde yaşanabilecek sorunlar o kadar azdır.Hidrosafali sorunu nerdeyse spina bifidalıların hepsinde varŞant konularak omurilik sıvısının düzenli akması sağlanıyor..Hidrosafaliden dolayı gözlerde kayma olabiliyor.Bebekte omurga sorunları özelliklede skolyoz gelişebilir.Spina bifidalıların çoğunda beyinle mesane arasında iletişim sağlayan sinirler zedelenmiştir.Bundan dolayı idrar yapamama yada idrar kaçırma söz konusudur.İdrarını yapamayan hastalar günde 4-6defa (bu sayı mesanenin durumuna göre değişir)mesanedeki idrarı sondayla boşaltırlar.Eğer mesane konusunda ihmalkar olunursa böbrek yetmezliği kaçınılmazdır.Ayaklarda içe yada dışa dönüklük,kalça çıkığı,bir ayağın diğerinden daha kısa olması gibi ortopedik problemler olabiliyor.Son olarak bebeğiniz doğunca beyin cerrahi,üroloji,nefroloji,göz hastalıkları,ortopedi,fizik tedavi branşlarındaki kontrölleri aksatılmadan yapılmalı unutmayın.

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Yardıma ihtiyacım var
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2011, 04:52 »
sizce kimlerin ömür boyu sağlık garantisi var?  sağlıklı bir birey bi şekilde özürlü oldu bakıma muhtaç anne baba bu bireyin hayatına son mu veriyo diye düşünmek gerekiyo bence herkes  bu hayatta her an bakıma muhtaç kalmaya adaydır. hadi bu bebeğin hayatına son verildi bi dahakinin garantisi varmı acaba?zor günler sizleri bekliyor olacak ama  bu sınavdan zayıf not almayın.geşmiş olsun

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2011, 11:07 »
Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bende berat çelik'in babasıyım bizim konularıda okumanı isterim.
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2011, 12:30 »
Çpk geçmiş olsun Rabbim yavrunuza şifa versin sbf zor bır hastalık tedavısı olmayan ben kızımın sb li olduğunu 7 aylıkken oğrenmiştim aldırmayı dusunmedım Rabbimden gelene amenna yaradanını mı beyenmıyoruz haşa Rabbim layık gorduyse bundada vardır bir hayır dedim tevekkul ettım kızım 8 yaşında onun bana bir annecim demesi butun sıkıntılarımı dertlerimi unutturuyo hamt olsun rabbime sevdıyı kuluna dert verırmıs benım duşuncelerım bu çok ıyı duşunup karar verın tekrar geçmiş olsun.
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2011, 12:30 »
öncelıkle hosgeldınızz gecmıs olsun bende bır ay öncesıne kadar 5 ay boyunca bu soruları sordum ama suan bebegımı kucagıma aldım 1aydır kokusunu ıcıme cekıyorumm cokk mutluyumm rabbım derdı verırse dermanınıda care yollarınıda dayanma gücünüde verıyorr herseyy اللهtan gelıyor deyıpp bebegını kucagına almayı düşünn ben şimdi basta yazdıklarımı okuyorum nerden nereye dıyorumm burdakı arkadaslarda öyle dıyeceksın dıyorlardı ama ben düşünemıyordumm bu günlere gelecegımı....

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      60%

none
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2011, 14:04 »
Yürüme ,hidrosefali(beyinde su birikmesi),mesane sorunları,böbrek sorunları ortopedi gibi sürekli takip ve tedavi altında olması gereken ama tam şifa söz konusu olmayan bir hastalık.Ömür boyu hastahane takibinde olursunuz.Çocuklar büyüyünce sorunlar daha da artar.Çok fedakarlık ister.Aileyi her türlü etkiler.Yaşam tarzınız değişir.Ama tüm sıkıntılarına rağmen aldırın diyemem.Bence siz ÇOCUĞUDA ALDIRMAYIN,DOKTORUN DEDİĞİNE DE ALDIRMAYIN
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2011, 14:09 »
Yürüme ,hidrosefali(beyinde su birikmesi),mesane sorunları,böbrek sorunları ortopedi gibi sürekli takip ve tedavi altında olması gereken ama tam şifa söz konusu olmayan bir hastalık.Ömür boyu hastahane takibinde olursunuz.Çocuklar büyüyünce sorunlar daha da artar.Çok fedakarlık ister.Aileyi her türlü etkiler.Yaşam tarzınız değişir.Ama tüm sıkıntılarına rağmen aldırın diyemem.Bence siz ÇOCUĞUDA ALDIRMAYIN,DOKTORUN DEDİĞİNE DE ALDIRMAYIN
cokk güzel anlattın mehmet abi diline saglık....

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Yardıma ihtiyacım var Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none yardımınıza ihtiyacım var none Yanıt: 2 - Gösterim: 748 - none can arkadaşlar tak uygulamasında kanal yırtılması sorununu yaşayan var mı ? Devamı...
none Yardımlarınıza ihtiyacım var none Yanıt: 4 - Gösterim: 992 - none meteor Merhaba ben 17 martta marmara eğitim ve araştırma hastanesinde mesanemin kapasitesi 130cc olduğundan  büyültme ameliyatı yapıldı... Devamı...
none bilgilerinize ihtiyacım var none Yanıt: 1 - Gösterim: 77 - none meteor Tekrar merhaba . Daha önce durumumdan bahsetmiştim şimdi kısaca tekrar bahsedicem. Spina bifidalıyım aynı zamanda skolyozum mevc... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com