trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Nörojen mesane için kök hücre çalışmaları  (Okunma sayısı 3739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Nörojen mesane için kök hücre çalışmaları
« : 05 Haziran 2013, 22:49 »
Merhaba ben de sitenize üyeyim bu işleri beceremediğim için sizlere katılamıyorum. Benim oğlumda 12 yaşında meningomiyeloselli. İnternetten Dr. Murat Dayanç ve ekibinin  spina bifidalılar ve nörojren mesane ile ilgili kök hücre çalışmalarını okudum. Bu konuda bilgisi olan bizleri aydınlatırsa  çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      37.78%

Bu konuyu daha önce sitemizde tartışmıştık. Buraya tıklayıp konuyu okuyabilirsiniz.

Özetle şimdiye kadar söz konusu ameliyatı olup ben sağlığıma kavuştum ya da bu ameliyat bana fayda sağlamadı diyen bir hasta görmedim. Bildiğim kadarıyla henüz deneme safhasında olan bir çalışma. Ayrıca söz konusu ameliyatın kök hücre çalışmalarıyla bir ilgisi yok ve riskleri var. %5 olasılıkla sağlam bacağınızdan olabilirsiniz.

Konuyu okuduktan sonra daha fazla bilgi için konudan adı geçen doktorların iletişim bilgilerini alıp kendiniz arayıp görüşebilirsiniz. Şu aşamada riski göze alıp ameliyat olmanızı tavsiye etmiyorum.

Ayrıca dünyanın her hangi bir yerinde spina bifidalılar için yapılmış ve başarılı olunmuş bir kök hücre çalışması bulunmamaktadır.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

İnşallah spina bifidalılardada başarı sağlanır ve bizlere umut ışığı olur.

• Verimlilik:
      0%

hayırlı akşamlar bolu beyi benim dediğim nörojen  mesane için yapılan kök hücre çalışmaları.m
Murat Dayanç ve ekibi üçbuçuk yıllık çalışmaları.tavşanlarda denenmiş ve başarılı olunmuşRabbimden duamız bu çalışmaların biran önce hastalara uygulanmasıdır.ben temmuz ayında oğlumu Murat hocaya ilk kez normal muayeneye götürücem.daha detaylı konuşur paylaşırım.الله tüm hastalırımıza şifa versin. Hocaya normal  muayene götürücem, daha detaylı konuşup yazarım. اللهım tüm hastalarımıza işfa göndersn.

• HÜMEYRA ZEYNEP KARAMAN
  • Yer:

İnşallah spina bifidalılardada başarı sağlanır ve bizlere umut ışığı olur.

inşallah

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

kök hücre çalışmaları ile ilgili son okuduğum haber aşağıdaki gibidir :

Doç. Dr. Ayhan Attar'ın Kök hücre nakli çalışmaları ile ilgili...

Türkiye'de ilk kez Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde uygulanmaya başlanan Omurilik felçlilere kök hücre çalışmasında umutlu gelişme...
Türkiye’de ilk kez Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uygulanmaya başlanan “omurilik felçlilerine kök hücre tedavisi”nin klinik çalışmasına katılan 10 gönüllüde idrarlarını hissetme gibi belirgin düzelmeler görüldü. Araştırma için yaklaşık 500 gönüllü başvurdu. Kök hücre tedavisi için 10 kişi seçildi. Doç. Dr. Ayhan Attar, kasım ayında başlanan uygulamanın olumlu yönde geliştiğini, hastalarda belirgin düzelmelerin görüldüğünü belirterek şunları söyledi:
“Hastalarda beklediğimizin üstünde belirgin iyileşmeler var. Hem duyusal olarak, hem de idrar ve büyük abdestlerini hissetmeleri konusunda iyileşmeler tespit edildi. Tedavide herhangi bir yan etkiye rastlanmadı. Bu umut vaat ediyor. Bu yaptığımız Faz-1 çalışması, raporumuzu hazırladıktan sonra Sağlık Bakanlığı’ndan Faz-2 için izin alacağız. Dünyada da birkaç yerde bu çalışma yapılmaya başlandı. Bizim çalışmalarımız dünyayla aynı paralelde.”
Hastaların trafik kazası geçirmiş, iyileşme şansı en az olan grup içerisinden seçildiğini anlatan Dr. Attar, “Uygulama ücretsiz yapılıyor. Hastaların tüm masrafları sponsor firmalar tarafından karşılanıyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü sigorta işlemlerinden geçiyorlar. Hastaların yaş grupları 22-55 arası ve kimlik bilgileri gizli tutuluyor” dedi.
Omurilik felçli sayısı 150 bin
Türkiye’de son verilere göre 150 bin omurilik felçlisi var. Omurilik yaralanmalarının başlıca nedenleri trafik kazaları, inşaat ya da ağaçtan düşme, sığ suya atlama, yanlış yapılan ameliyatlar.
GAZETE HABERTURK - Deniz BİLİROĞLU

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Bilgilendirme için tesekkur ederiz Rabbim buyuk gun doğmadan neler doğar.
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Aynen اللهtan umut kesilmez

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

bildiğim bu omurilik felçlileri sb değil yani sonradan felç olmuş insanlar onlar için umut işigi olabilir ama biz sb liler için çok umutlu değilim
 bu konuda....
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Nörojen mesane için kök hücre çalışmaları Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Nörojen mesane ve kaka yapımı ilişkisi none Yanıt: 6 - Gösterim: 388 - none Muhammed Ayaz Merhaba benim sorularima cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepimize geçmiş olsun الله yar ve yardimcimiz ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com