trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kabızlık hep böyle mi olacak  (Okunma sayısı 11522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      42.22%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kabızlık hep böyle mi olacak
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2014, 19:42 »
Gelecek ile ilgili endişeleri hepimiz taşıyoruz ama bu bugünkü sıkıntılarımızı arttırmaktan başka bir işe yaramıyor. Böyle olduğum zamanlar ben geleceğe değil bu güne yoğunlaşırım. Bugünkü fizik tedavisini aldımı, hastane kontrolü varsa yapıldı mı şeklinde. yarına الله kerim.Yarına çıkacağımızın belli olmadığı hayatta ileriye takılı kalarak var olan enerjiyi bitirmemek gerekir. Bu günkü sorunlara yoğunlaşmak gerekir.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      22.22%

Sevgili Ayşe verdiğin cevaba karşılık şunları söylemek geldi içimden nacizane...Nazlı Hilal'e tuttuğum günlükten bir iki satır gözümün önüne geldi...
mutlu olmak için herkesin yaptığı şeyleri yapmak şart değil bu sözümü seviyorum...Henüz 21 yaşındayken küçük kızımın çaresizliğiyle yanarken yazmışım bunu ve inanmışım...Sizlerde isterseniz birçok şeyden mutlu olabilirsiniz.İnşallah kızım da annesi gibi düşünür ve zaman zaman karamsarlığa düşsede biran önce içinde bulunacağı bunalımlardan çok kolay çıkabilir.Ve istersen sende yapabilirsin...Ailen seni düşünmek zorunda,bende bir anne olarak kızım SB gibi bir gerçekle mücadele ederken benden uzakta olmasını istemem ya benimle yada ben onunla  mxxxutlu
Ebru abla,sen bir annesin. Annelerden babalardan anladığım kadarıyla çocuğum yanımda olsun,saçının teline bile zarar gelmesin.  İşte anneler ve babalar bu moddalar. Tabi ki de çocuklara zarar gelmesin. Ama birde bunun çocuk tarafından algılanışı var. Nasıl olsa anne ve babalar bu oyunlardan heveslerini aldılar. Bütün anne babalr şu ayrımı yapamıyorlar. Olayı, dışarıdan seyretmek başka, içinde olmak çok daha başka... Ben olayın tam içindeyim. Nazlı Hilal'de öyle... Anne ve babaların bizi anlamaları mümkün değil!

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2014, 02:02 »
Geçmiş olsun Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

• Verimlilik:
      0%

Ben hiç bir zaman hastalığımla barışık olmadım. Belki dışarıdan bakınca,bu durum çok kötü gibi duruyor. Ama bence iyi... Çünkü yapamadıklarımı kafama takıp, onları yapabilmek için uğraşıyorum. Çünkü boşverirsem biliyorum ki ilerde yapamayacak duruma gelirsem çok üzülürüm. Ben hiç bir zaman seksek oynayamadım. Çocukken çok özenirdim. Tek ayak üzerinde dengede duramayıp,düşerdim.Yirmi üç yaşındayım hala onu yapabilmek için uğraşıyorum. Şimdilik çok fazla olmasa da tek ayak üzerinde durabiliyorum. Sürekli internet başında nörojen mesaneyle ilgili yeni çıkan tedavileri araştırıyorum. Bazen internet sitelerinde tam olarak tedavisinin olmadığı yazılı oluyor. Okuyunca bir kez daha yıkılıyorum. Şimdi de evde üniversite mevzusu var ki... Offf offff.. Yaşadığım ilçede istediğim bölüm yok. Başka bir ilçede var. Oraya gitmek istiyorum. Ancak ailem burada okumamı istiyor. Aslında haklılar.Biliyorsunuz, Spina Bifida çok görülmesine rağmen, bilinmeyen bir hastalık. Hastalanırsam, yanlış ya da eksik tedaviye maruz kalmamdan korkuyorlar. Ben de yanlış,ya da eksik tedaviye  maruz kalmak istemem. Ama onların bu kadar korumacı davranmaları beni sinirlendiriyor.Bazen bu kadar korumacı davranmalarının sebebi başka bir hastalığım daha mı var diye kendi kendime düşünüyorum.  Yazın tercih döneminde evde kıyamet kopacak.

Merhaba Ayse,

yuruyebılıyorsun değil mi? yanı tak ve bağırsak sorunları dısında bır sorunun yok değil mi? benım kızımda çok sukur yuruyor ama bu sıkıntılar ınsanı çok yoruyor. tuvalet ıhtıyacını hıssedebılıyormusun?benım şu anda beynımı kemıren durum bu. mesane kasları kasılmıs durumda benım kızımın oyuzden mesane amelıyatlarından da korkuyorum.ileride olası bırsey gıbı gorunuyor. kucuk mutluluklar yaratmaya çalışıyoruz ama kızımın zor hayatı ıcımın acısı. keşke ben hasta olsaydım onunyerıne ama artık dıyecek bırsey yok..

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      42.22%

Merhaba Ayse,

yuruyebılıyorsun değil mi? yanı tak ve bağırsak sorunları dısında bır sorunun yok değil mi? benım kızımda çok sukur yuruyor ama bu sıkıntılar ınsanı çok yoruyor. tuvalet ıhtıyacını hıssedebılıyormusun?benım şu anda beynımı kemıren durum bu. mesane kasları kasılmıs durumda benım kızımın oyuzden mesane amelıyatlarından da korkuyorum.ileride olası bırsey gıbı gorunuyor. kucuk mutluluklar yaratmaya çalışıyoruz ama kızımın zor hayatı ıcımın acısı. keşke ben hasta olsaydım onunyerıne ama artık dıyecek bırsey yok..

En acı tabirle başa gelen çekilir, çekeceğiz maalesef. Bu dünyada bundan kurtuluş yok.sabrederek bu durumumuzu ötelere çok ötelere endeksleyecek,oradaki ebedi mutluluğa dayanacağız kavuşmayı umacağız. Bu dünyanın rahat ve huzur yeri olmadığını böyle gösteriyor bize hayat.الله:ben size dünyayı değil,ahireti seçtim,sizin için kalplerden gönüllerden geçmeyen,gözlerin görmediği,kulakların işitmediği nimetler hazırladım,size layık görülene sabredin diyor.Dünya öyle değilmi zaten? Suriye, filistin, Mısır, Doğu Türkistan.....Bu dünya Müslümanın imtihan yeri, ahireti kazanma yurdu, mahsulünü cennet bahçelerinde aldığımız tarla....
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2014, 08:33 »
soyledıklerınıze bazen katılıyorum bazense katılmıyorum..

sebebı su;pekı bu dunyada hıcte sorunu olmayan mılyonlarca ınsan ahırette mutsuz mu olacak.yada onlarda ahırette mutlu olacaksa ve bızde olacaksak, neden bız o mutluluk  ıcın zor yoldan gıtmek zorunda kaldık....

yada bız çok mu kotu ınsanlarızkı terbıye edılmek ıcın boyle bır cezaya maruz kaldık?ama bu durumda su da var yenı doğan bebeğin gunahı olabılır mıkı ceza çeksın?

kusra bakmayın benı yadırgayabılırsınız boyle soyledığım ıcın ama gercekten çok tutarlı dusuncelerımde yok artık bu konuolarda ne yazıkkıi

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Kabızlık hep böyle mi olacak
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2014, 08:49 »
Burda isyana girdiğinizin farkındasinizdir umarım.
Koskoca peygamber ki bir topluluga değil tüm insanlara gelen o resul ki doğmadan babasız kalan yetim öksüz fakirlik ve evlat acisi yaşayan biri iken biz kim oluyoruz.....
Rabbim sevdiği kulu imtihan eder
İstedigine veren istediginden alandir Rabbim...
dünya hayatı
Zor meşakkatli bir yer ve insan rabbine sigindimi rahata erer....
Zorluk hepimiz çekiyoruz ki sizin durumunuz bizlerden çok iyi iken bizler daha değil yürümek adım atmaya yada ayakta durmaya onu bırakın emeklemek bile olsa diye dua ederken....
Neyse yazacagim çok şey varken noktayi koymak en iyisi

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #17 : 13 Nisan 2014, 08:54 »

kusura bakmayın ben kımseyı ıncıtmek ıcın bırsey yazmamıstım. tabııkı haklısınız.isyan değil benımkısı ama bunlarıda bazen düşünmemek elde değil.الله herkesın yardımcısı olsun..

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Kabızlık hep böyle mi olacak
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2014, 09:03 »
Amin cumlemizin
Tabi ki zor süreç şimdi dini açıdan inansanizda inanmasanizda bu hayatı yaşayacaksiniz bu size bu şekilde sunulmustür en azından dini açıdan inanarak ve allah a sığınarak yasarsaniz cocugunuzda bu şekilde büyür ise psikolojik olarakta daha rahat olacaktir.

Ben istemez mıyım oğlum yürüsün normal olsun Rabbim iki sağlıklı evlat vermiş bana muhammed im de bu şekilde iyi güzeli rahattı verirken hoş ta neden zoru verince sıkışıyoruz

Hayat çok garip bugün sait oldum bir evde 3 çocuğun yatalak olduğuna hangimiz zorda hangimiz dardayız.

Benim oğlum yurumuyor belden aşağı tutmuyor buna rağmen konuşamayan oturamayan sürekli yatan hasta görünce hamd ediyorum Rabbim muhammed in zekası yerinde olsun bişey olmasın diye dua ediyorum....
Dua mu'minin silahidir.

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #19 : 13 Nisan 2014, 09:10 »

tabııkı sıze katılıyotum. herseyın bır beterı var. allah bugünümüzü aratmasın. biz kabızlık konusunda bır kaç gundur cok cağresız kaldık. 3 gun ardarda lavman yaptık ve cocugu rahatltamadık. onun sıkıntısını gorunce ve bukadar caresız kalınca bızımde aılecek çok canımız sıkıldı. tekrar kusura bakmayın eğer sızlerı üzdüysem bende çok üzülürüm.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kabızlık hep böyle mi olacak Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Böyle Soruya Böyle Cevap none Yanıt: 5 - Gösterim: 2257 - none zuhal_kurt Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğre... Devamı...
none Bebek ve çocuklarda kabızlık none Yanıt: 3 - Gösterim: 13715 - none Derin Kabızlığın Tanımı- Kakasını yaparken çocuğunuzun ağrı çekmesi ya da ağlaması VE/VEYA- 10 dakikadan uzun süren ıkınma veya zorlam... Devamı...
none Ricam olacak none Yanıt: 16 - Gösterim: 5196 - none nurıye 1 yaşın altındaki bebekler için aldığınız heyet raporunu yollayabilirseniz sevinirim. email ya da buraya eklerseniz alırım. Çünk... Devamı...
none Bir sorum olacak none Yanıt: 7 - Gösterim: 3149 - none sabır hep sabır Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var sizinde deneyimlerinize dayanarak sormak istiyorum. Kayra yaklaşık 9 aydan beri ponzeti ci... Devamı...
none Ahmet neden böyle none Yanıt: 16 - Gösterim: 5451 - none ummuseleme Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Oğlum Ahmet şuan 3,5 yaşında ve kendi kendine oturamıyor, konuşamıyor, ve kendini tutamıy... Devamı...
none Sadece Bende mi? Böyle? none Yanıt: 4 - Gösterim: 1511 - none Uzman Siteye giriş yaparken bazen yanlış şifre kullanıyorum ve sonrasında doğru şifre kullansam da siteye gire bilmek için geçmişi tam... Devamı...
none Kabızlık none Yanıt: 14 - Gösterim: 4296 - none muhammed Sorunumuz kabızlık ama Muhammed 10 günde bazen 15 günde bir gün sadece isal oluyor ama öyle böyle değil bazen bir paket bez bile... Devamı...
none kabızlık problemi none Yanıt: 30 - Gösterim: 9238 - none ali kerem Ali Kerem'in bir türlü kabızlığını geçiremedik osmolak, zeytinyağı, kayısı püresi hiç biri fayda etmedi. En son lavmana kalıyoz.... Devamı...
none Şaşılık ve kabızlık none Yanıt: 13 - Gösterim: 3444 - none ilknur Arkadaşlar biliyorum belki defalarca yazıcağım konu açılmıştır kızımda hala kabızlık sorunu var 6 günde  bir lavman yapıyorum do... Devamı...
none ve yıne kabızlık none Yanıt: 8 - Gösterim: 3439 - none janenur  merhaba,ve yıne kabızlık dedıgıme bakmayın. sankı gecıyor da ara ara oluyormus gıbı bır anlam cıkıyor cunku. öyle değil ne yazı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com