trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Hidrosefali ve Meningomylosel Hastası için Hangi Fakülte Hastanesi - Acil Yardım  (Okunma sayısı 6535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Değerli Admin ve Dostlar,
       Hidrosefali ve Meningomylosel hastası, 5. ayına girmek üzere olan bir kızım var. 2 defa Şant ve 1 defa da kese olmak üzere 3 defa ameliyat geçirdi. Diyarbakır Çocuk Hastanesinde takip altında ancak gerekli tedavi ve takibini fakülte hastanesinde devam ettirmek istiyoruz.  Bu konuda hangi Fakülte ya da Araştırma hastanesine gitmemiz daha etkili olur ? Ege, Hacettepe, Gazi vs. Fakülte hastanelerinden hangisinde hastamızın takibine başlamamız faydalı olur ? Konu hakkında tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunursanız size minnettar oluruz. Bu arada Batman Merkez de ikamet ediyoruz. Mesafe önemli değil yeter ki tedavi iyi gelsin bebeğimize.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      15.56%

Biz 15 yıldır kızım için doğumdan bu yana Ankara Hacettepe Ün. Hastanesinin takip ve tedavisindeyiz. İlgili bölüm hocaları ile muhatap olarak onların kontrolü ve bilgisi altında tedavi sürecini takip etmeyi başarabilirseniz tavsiye edebilirim. Yoksa bu işler asistanların gözetiminde yürütülebilecek bir tedavi değil. Önceki yıllarda daha kolaydı. Yeni sağlık yasası nedeniyle işinin ehli hocalar ün. hastaneleriden ayrılma durumunda kaldı. İşinin ehli, branşında uç bilgilere haiz hoca bulmak zorlaştı. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      8.89%

Ben Ege Üniversitesini öneririm. Üroloji ve nefroloji takiplerine başlandı mı? Bunu her üye olana soruyorum. Çünkü doktorlar başka konularla ilgilenirken bu konuda uyarmaya biliyorlar. Herkes kendi işini yapıp çekiliyor. Diğer konularda uyaran yok. Birbirine yönlendirme yok! Ben küçükken bu sorunlar yaşanmış. Birde çocuk doktorları var ki of offf Tam bir baş belası bir konu. Beni ateşli bir şekilde doktora götürüyorlarmış. Çocuk doktoru antibiyotik ve birkaç ilaç yazıp gönderiyormuş. Ateşlenirse çocuk doktoruna güvenmeyin. Ateşlenmenin sebebi idrar yolu enfeksiyonu hatta şant enfeksiyonu bile olabilir. İdrar yolu enfeksiyonuyla yaşamayı öğrendik. Siz de onunla yaşamayı zamanla öğreneceksiniz. Her ateşlenme bir bilmece olacak. Böyle durumlar da idrar kültürü yaptırmanızı öneriyorum. Rastgele antibiyotik vermeyin. Hidrosafaliden dolayı gözlerde kayma olabilir.Ortopedik sorunlar olabilir. (Skolyoz, Kifoz,Ayaklarda şekil bozukluğu, Kalça çıkığı ) İşitme sinirlerinde de sorun olabiliyor. Kulak burun boğaz uzmanına gidip, işitme testi yaptırmanız çok iyi olur..Geçmiş olsun.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

bende egeyi tavsiye ederim ancak size en yakın olanı tercih etmeniz daha iyi olur her zaman gidip gelmek ciddi sıkıntı olur geçmiş olsun
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun Istanbul dusunutseniz Marmara Üniversitesi yada Cerrahpaşa size en yakin hastaneyi tercih etmeniz sizin adiniza daha uygun olur gelismeler gönlünüzce olsun...
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Değerli dostlar,
 Verdiğiniz bilgiler için sağ olun. Batman Merkez'de ikamet ediyorum. Evet, gidiş-gelişler sıkıntı yaratabilir ama kızımız için geç kalmak istemiyoruz açıkçası.  Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Nöroloji ve Nefroloji branşları açısından takip altına alındı ancak gelin görün ki hiç emin değiliz. Bu nedenle Ege ya da Hacettepe Fakülte hastanelerini düşündük. Tetkik, tedavi ve hastanın takibini rayına oturtabilsek gerekirse eşimle ilgili ile tayin bile düşünebiliriz. Dicle Fakülte Hastanesindeki Ürolog'un görüşüne göre kızımda idrarı tam boşaltamama şüphesi hasıl oldu . Pediatri Ürolojisi'nin kontrolüne götürmemiz gerek. Tabi diğer branşlar için de.  Diyarbakır yakın ama Asistanlarla muhatap oluyorsunuz. Açıkçası bir an önce karar verip tedavisine başlamalıyız. Görüş ve telkinleriniz bizim için önemli. Bir kez daha teşekkürler...

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Ben Ege Üniversitesini öneririm. Üroloji ve nefroloji takiplerine başlandı mı? Bunu her üye olana soruyorum. Çünkü doktorlar başka konularla ilgilenirken bu konuda uyarmaya biliyorlar. Herkes kendi işini yapıp çekiliyor. Diğer konularda uyaran yok. Birbirine yönlendirme yok! Ben küçükken bu sorunlar yaşanmış. Birde çocuk doktorları var ki of offf Tam bir baş belası bir konu. Beni ateşli bir şekilde doktora götürüyorlarmış. Çocuk doktoru antibiyotik ve birkaç ilaç yazıp gönderiyormuş. Ateşlenirse çocuk doktoruna güvenmeyin. Ateşlenmenin sebebi idrar yolu enfeksiyonu hatta şant enfeksiyonu bile olabilir. İdrar yolu enfeksiyonuyla yaşamayı öğrendik. Siz de onunla yaşamayı zamanla öğreneceksiniz. Her ateşlenme bir bilmece olacak. Böyle durumlar da idrar kültürü yaptırmanızı öneriyorum. Rastgele antibiyotik vermeyin. Hidrosafaliden dolayı gözlerde kayma olabilir.Ortopedik sorunlar olabilir. (Skolyoz, Kifoz,Ayaklarda şekil bozukluğu, Kalça çıkığı ) İşitme sinirlerinde de sorun olabiliyor. Kulak burun boğaz uzmanına gidip, işitme testi yaptırmanız çok iyi olur..Geçmiş olsun.
Nöroloji, FTR için erken diyor. Nefroloji Ürolojiye yönlendirdi. Katater ile ilaç verildi idrar yoluna. Geri kaçma var mı diye. Geri kaçma görülmedi ancak idrar kesesi Çam Ağacı şeklinde (normali yuvarlak olur) dendi ve idrarı tam boşaltamama şüphesiyle 1-1,5 ay sonra yine gelin dedi Dicle Fakülte Üroloğu. İdrar yolu enfeksiyonuyla karşılaşmadık hala. Çok şükür neredeyse hiç ateşlenmiyor. Bariz ortopedik sıkıntı görünmüyor kalça çıkığı ya da vs. Görme ve işitme testleri yapıldı ve sıkıntı görünmüyor.  Şant, aşırı kilo şüphesiyle bir kez karın tarafında tıkandı ve değiştirildi. Gözler, batan güneş sendromundan biraz çekik durumda ama kayma yok denecek kadar az. En azından biz şahit olmuyoruz. Açıkçası takibini düzenli olarak tek bir merkeze kaydırmak istedik. Ege, Hacettepe ya da başka bir yere. Kararsızız. Teşekkür ederiz ilginiz için.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Biz şanlıurfa da yaşıyoruz ama takiplerimiz marmara da bu hastalık hakkında bilgili dr lar var ortopedi ,üroloji ,beyin cerrah,fizik , bu bölümlerde muayene oluyoruz. oğlum şu an 6 buçuk yaşında ve biz 1 yaşından beri marmara ya 6 ay yada yılda bir kez gidiyoruz.
Şu var şanlıurfa da tüm gerekli tahlil tetkik ne varsa yapıp o şekilde ıstanbul a gidiyoruz ki orda hem zaman kaybı olmasın hemde dr tahlil tetkik istese bile ileri zamana gün verdikleri için çok zor olur en mantikli bulunduğumuz şehirde gerekli olan şeyleri yapıp dr karşısına hazır çıkmak.
Birde florance nightingale var orada spinabifida multidisioliner bölümü açıldı özel hastahane ama ücretsiz. Ve çok ilgili dr.lar oraya da gorunmenizi tavsiye ederim biz gittik memmun kaldik tahlil tetkik lerde de kısa sürede yapılıyor orda ...
Çok geçmiş olsun.

Kaybedenler ; tutunamayanlar değil ,vazgeçenlerdir...
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Kardeşim İzmir' e yeni tayin oldu. Konaklama ve hastaneye ulaşım bakımından Ege daha mantıklı geliyor. Marmara ya da Hacettepe düşünüyorum ama konaklama ve hastaneye ulaşım zahmetli görünüyor. Bu arada Batman'dan alınacak sevk ile ilgili hastanelerden randevu almadan sağlık hizmetinden yararlanabiliyor muyuz? Yoksa randevu alınması şart mı? Ege'de ya da Hacettepe'de direkt olarak Asistanlar mı bakıyor yoksa branşın uzmanıyla mı muhatap olunuyor ?

• Yalniz
    • Verimlilik:
      0%

IYI GECELER SUNU UNUTMAYINIZKI HER COCUGUN PROBLEMI VE TEDAVISI AYNI OLMAYABILIYOR BIRKAC DEFAYLA BITECEK BIR DR GIDIP GELMESI OMAYACK HAYATI BOYUNCA DR LARA GIDIP GELCEKSNIZ NEZAMAN NEYLE KARSILASACAGINIZ BELLI OLMAYACAK COK KARAMSAR BIR TABLO OLDU BELKI AMA GERCEKLER BU BENIM KIZIM SANT AMELIYATI OLDU GUNLERCE HASTANEDE YATTIK IYILESTI DENDI CIKTIK BIR HAFTA SONRA YENIDEN AMELYAT MASASINA YATTIK IDRARI TAM BOSALTAMADIGINI GEC OFARKETTILER BOBREKLERINDE GENISLEME BASLADI VE SONRA SONDA KULLANIN DEDILER VS... VS  ANLATACAK COK SEY VAR OYUZDEN GIDIP GELMEENKOLAY VEDE HIZLI NERESI OLUYORSA ORAYA YONELIN DERIM//YASADIKCA GORECEKSINIZ DILERIM COK ZORLANMAZSINIZ

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Hidrosefali ve Meningomylosel Hastası için Hangi Fakülte Hastanesi - Acil Yardım Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ynt: Merhaba arkadaşlar... spinabida ile ilgili çok açil yardım gerek... none Yanıt: 50 - Gösterim: 17840 - none bolubeyi Anlattığınız durum spina bifida hastalığı ile beraber seyreden hidrosefali hastalığının varlığını işaret ediyor. Bu konuda sitem... Devamı...
none Spina Bifida (omurilik gelişmesindeki bozukluk) hastası Mustafa İnce, none Yanıt: 3 - Gösterim: 2638 - none ozlem  Mustafa, Karamel’in yardımıyla yürüyecek   2 Ocak 2009    Gizem ÇAĞLAR / İSTANBUL Spina Bifida (omurilik gelişmesindeki bozuklu... Devamı...
none Karadeniz Teknik Ünversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi none Yanıt: 8 - Gösterim: 22731 - none ozlem Hasta Başvuru İşlemleri       ÇAliŞAN MEMURLARa) Herhangi bir devlet hastanesinden sevk evrakı ile sevk edilmeleri halinde geleb... Devamı...
none Hangi Yaşta Hangi Oyuncak? none Yanıt: 0 - Gösterim: 702 - none kosovalı Hangi yaşta hangi oyuncak?Oyuncaklar çocuklarda zihinsel ve bedensel gelişime katkı sağlayan önemli araçlar. Peki, hangi yaşta h... Devamı...
none meningomiyelosel hastası yetişkinler yaşını yazabilir mi acaba none Yanıt: 4 - Gösterim: 1755 - none muratünlü meningomiyelosel yetişkinlerin yaşını rica etsem yazabilirmi Devamı...
none Marmara Ün. Hastanesi none Yanıt: 2 - Gösterim: 1284 - none zeynep tünem Marmara  hastanesinde çocuk neroljisi ve nefroloji var mı? Bilen varsa nasıl randevu alacağım konusunda yardımcı olursanız memnu... Devamı...
none Acil kan aranmaktadır none Yanıt: 7 - Gösterim: 2520 - none emineuran Gebze Medikal Park Hastanesinde yatmakta olan spina bifidalı bir hasta için (Ayşegül HIRA) acilen 0 Grubu RH (-) kana ihtiyaç va... Devamı...
none Spina bıfıda menıngyomselli kızım için yardım none Yanıt: 11 - Gösterim: 3575 - none BLACK Öncelikle herkese merhabalar.الله c.c. herkese acil şifa versın. Benim sorum. 2010 yılında doğan 3,5 yasında kızım spina bifidal... Devamı...
none sipinabifida acil none Yanıt: 11 - Gösterim: 2250 - none cigdem merabalar  5 yasında bir kızımız var ve kalça çıkığı amelyatı olacak bununla ilgili bilgi almak istiyorum acaba sipina bifida ol... Devamı...
none Lipomeningomyolosel Hastası Yürüyebilir mi? none Yanıt: 19 - Gösterim: 4983 - none meltert Herkese merhaba. Ben 25 yasında spina bifida hastası bir bayanım. Lipomeningomyolosel hastasıyım ve doğuştan yürüyemiyorum ve di... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com