trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Gergin omurilik sendromu ameliyatı  (Okunma sayısı 6101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Gergin omurilik sendromu ameliyatı
« : 22 Aralık 2015, 16:41 »
Merhabalar. Aydın/Didim'den herkese selamlar. 7 yaşında İkokul 2. sınıf öğrencisi kızımız var ve gergin omurilik sendromlu. Aslında 2015 Mayıs ayından beri siteyi takip etmekteyim. Çünkü 7 yaşındaki küçük kızımız Rumeysa Ece'ye Gergin Omurilik Sendromu teşhisi konulduğundan beri ve ameliyat olması gerektiği doktorlar tarafından söylendiği günden itibaren , internet üzerinden ve eş,dost,çevreden araştırma yoluna gittik. Bugün geldiğimiz son nokta çaresizce ameliyat ve biz ihtimalleri ve olasılıkları göz önüne alarak kararımızı verdik. Başka çare yok. Çünkü bu işte uzman olduğunu öğrendiğimiz 3 Profesör ve 3 Doçent doktordan ameliyat olması gerektiğini öğrendik. Prof. doktorlardan biri Ankara Gazi Tıp Fak. Çocuk Beyin Cerrahisi Prof.Dr. Kemali Baykener ve yardımcısı Doç.Dr. Alp Börcek. Son olarak gittiğimiz ikinci Profesör Manisa Celal Bayar Ünv. Tıp Fak. Beyin Cerrahisi Prof. Dr. Mehmet Selçuki. Sonuç olarak kararımızı ikametimize yakın olduğu için ve bir çok doktorun ve arkadaşın tavsiye ettiği Manisa'da ki Mehmet Selçuki hocamızdan yana kullandık. Ameliyat tarihimiz belirlendi 06 Ocak 2016 Çarşamba günü. Çok kısa bir zaman kaldı. Önce eşimle birlikte çok kararsızdık ve halen içimizde bir karamsarlık devam etmekte. Tıpta şu an bu rahatsızlık için ameliyatsız bir tedavi yolu ve çözüm ya da yeni bir gelişme yok sanırım. Çok heyecanlı ve tedirginiz. Bize başka bir tavsiyesi olan ve teselli vermek isteyen tüm site üyelerimizden cevap bekleriz. Herşeyin hayırlısı diyelim. Yüce الله'tan tek dileğimiz kızımızın sorunsuzca, sağlıklı ve iyi bir ameliyat geçirmesi. Ayrıca Bu akşam Mevlid Kandili. Tüm müslüman kardeşlerimin Mevlid Kandili Mübarek Olsun. Dualarınızı bizden ve kızımızdan yana eksik etmeyin. Hayırlı günler.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

none
gergin omurilik sendromu ameliyatı
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2015, 17:11 »
Gergin omurilik ameliyatının ne zaman yapılması gerektiği konusunda doktorlar arasında 2 farklı görüş söz konusu. İlk gruptakiler gergin omurilik teşhisi konulduktan sonra hastayı 1 yıl kadar takip edip bu süre içerisinde SEP gibi bir takım nörolojik tetkikleri değerlendirerek mevcut durumdan daha kötüye gidişi sezinledikten sonra hemen ameliyat yaparak omuriliğin daha fazla hasar almasını önleyerek gelişmesi muhtemel sıkıntıların önüne geçme gerekliliğini savunur. Küçük bir ihtimal de olsa ameliyat sonrası bozuk olan bir takım fonksiyonların düzelmesi de ameliyatın bir artısı olabilir. Bu şekilde değerlendirmede bulunan doktorlar ameliyatın geciktirilmesi durumunda hastanın durumunun daha kötüye gitme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtirler.

İkinci grup doktorlar ise hastayı daha uzun bir süre takip ederler. Bu takip sürecinde hastanın gergin omurilik kaynaklı sıkıntılarının artıp artmadığını gözlemlerler. Mevcut sıkıntılar hastanın yaşam kalitesini çok fazla etkilemiyorsa ve ileriye dönük de mevcut sıkıntıların artmayacağı kanaati oluşmuşsa ameliyat yapmayı önermezler. Ciddi anlamda bir kötüye gidiş söz konusu ise ameliyat kararı alırlar.

Benim bildiğim ameliyatsız bir tedavi şekli yok ve ameliyat olunsa bile hastanın boy uzaması tamamlana kadar hastalığın tekrarlama olasılığı oldukça yüksek.

Ankara'da Prof. Dr. Nejat AKALIN Hocamıza da hastanızı muayne ettirip değerlendirmede bulunmasını isteyebilirsiniz. Benim kızımda da gergin omurilik durumu söz konusu ve mevcut durumunda kötüye gidiş gözlenmediği için ameliyat kararı almadık.

Ameliyat riskli olduğundan karar verebilmek gerçekten zor. Ameliyat kararı alınırsa da bu işin ehli tecrübeli doktorlardan faydalanmakta fayda var. Ameliyat sonrası hastanın yürüme, idrar ve kaka yapma, tutma fonksiyonları tamamen kaybolabilir. Gerçekten ciddi anlamda bir kötüye gidiş söz konusu değilse bu riskleri görmezden gelip işi şansa bırakmak benim düşünce tarzıma göre uygun değil. Ancak ciddi anlamda bir kötüye gidiş söz konusu ise ameliyat olmasa da bu riskler gerçekleşeceğinden iş daha kötüye gitmeden ameliyat olmak akıl karı gibi geliyor bana.

الله yardımcınız olsun. الله en doğru kararı vermenizi ve kızımıza da şifa vermesini bu kandil akşamında dilerim. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      13.33%

none
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2015, 01:05 »
Aslına bakarsanız bu ameliyatın riski çok fazla... Ameliyat kararı vermek, hem hasta hem de doktor açısından çok zordur. Çünkü hastanın büyük kayıpları da olabilir,büyük kazanımları da... İşin özü iyi bir doktorla bu sorunun çözüme ulaştırılması. Saffet Mutluer, Mehmet Özek, Nejat Akalın bu doktorlar Spina Bifida konusun da bilgisine,tecrubesine en güvendiğimiz doktorlar...  Saffet Mutluer ben doğduğumda ilk ameliyatımı yapan doktor. Dört yaşındayken de gergin omurilik ameliyatımı yapmıştı. Ameliyattan sonra mesanemin çok daha kötü durumda olabileceğinden bahsetmiş. Ama mesanemde ne iyiye gidiş, ne de kötüye gidiş oldu.Ameliyat öncesi mesane  sorunlarım  aynen devam... Benim size tavsiyem, yazdığım üç doktorunda görüşünü almanız. Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum. Manisa 'ya yakınsanız İzmir'e de gelebileceğinizi düşünüyorum.  İzmir'e gelip Saffet Mutluer'in görüşünü almanızı öneriyorum. Söz konusu spina bifida ve onun neden olduğu sorunlar olunca malesef gittiğimiz ve duyduğumuz her doktora güvenemiyoruz. Haliyle tavsiye de edemiyoruz. Kızınız da nörojen mesane sorunu var'mı?

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      62.22%

none
« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2015, 08:16 »
الله yardımcınız olsun,hakkınızda hayırlısı olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2015, 01:19 »
Hoş geldiniz.الله kolaylık versin çok zor bir süreç ve karar aşamasındasınız.Geçen yıl benim kızım da aynı ameliyattan oldu.O karar aşaması o kadar ruh daraltıcı çaresiz dolu bir aşama ki sizi çok iyi anlayabiliyorum.Ama yazdığınız dr. ismi spina bifida konusunda ne kadar tecrübeli bilmiyorum aman ha yavrunuzu denek yaptırmayın...İyi araştırın isim yapmış bu dalda tecrübelerine güven duyulan dr.ları tercih etmenizi öneririm.İnşallah hayırlı ollur.Mevcut iyi durumundan daha iyi olur da kötüye gidiş olmaz inşallah yavrunuzda.Gelişmelerden haberdar ederseniz memnun oluruz.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2016, 02:37 »
Evet karar verme aşaması çok zordu. Fakat biz tercihimizi ameliyattan yana seçtik. Inşallah Kızımızın hakkında hayırlısı olur . Ve aşamaya geldik. 04.01.2016 günü yani 2 gün önce Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine ameliyat için yatışını yaptık. Ve bu sabah erkenden ilk sıra Kızımızı ameliyatını Prof. Dr. Mehmet SELÇUKİ hocamız Ekibi ile beraber yapacak. Ameliyatımızın başarılı geçeceğine inanıyoruz. Sayılı zaman kaldı. Gecenin bu saattinde bile gözüme uyku girmiyor. inşallah kızımın hakkında doğru tercih yapmışızdır. Düşünme konusunda zorlu bir süreçti. Hakkımızda hayırlısı.Şu saatten sonra الله a dua etmekten başka çaremiz yok. Gelişmelerden haberdar ederim. Duâlarınızı bizden esirgemeyin.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

none
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2016, 08:28 »
Ameliyatın başarılı geçmesi ümidiyle geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2016, 21:40 »
ameliyatınız inşallah iyi geçmiştir Rabbim yar ve yardımcınız olsun

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2016, 23:46 »
Oncellikle cok gecmis olsun. Umarim ameliyatiniz cok basarili gecmistir. Bende bugun ogrendim gergin omurilik sendromum oldugunu ve benimde doktorum mehmet selcuki. Tabiki insani geren bir surec olunca hemen forumlarda arastirmaya basliyosunuz. Bende sizin yazismalarinizi okudum ve acikcasi bilgi almak istedim ameliyat,ameliyat sonrasi ve doktorla ilgili. Cunku hic bilgim yok. Benimde sizin gibi hic sikayet yoktu bunun icin karar verme sureci cok sikinti ve deneyimlerinize ihtiyacim var. Tekrardan cok cok gecmis olsun اللهim size ve kiziniza yardimci olsun.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2016, 00:24 »
Sitemize hoş geldiniz. Geçmiş olsun . Ameliyat nasıl geçti kızınızın son durumu nasıl?
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Gergin omurilik sendromu ameliyatı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 0 - Gösterim: 3516 - none bolubeyi Gergin omurilik sendromu http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa=view;=8 Devamı...
none Tethered cord (Gergin Omurilik Sendromu) none Yanıt: 12 - Gösterim: 12349 - none tetheredcord Merhabalar. Öncelikle hepinize teker teker geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. [size=20pt]الله[/size] Yar ve yardımcınız olsun. 11 yaşında idrard... Devamı...
none Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 2 - Gösterim: 2779 - none tetheredcord Merhabalar Hatice hanım. Bende 12 yaşında  1 kez Tethered Cord ameliyatı oldum ve şuan 16 yaşındayım.. Ameliyat'ın pek iyi geçti... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 16 - Gösterim: 13412 - none elifnaz Öncelikle herkese geçmiş olsun  3 aylık kızıma doktorlar gergin omurilik teşhisi koydular kuyruk sokumundaki sakral gamze sebebi... Devamı...
none Nazlı Hilal Gergin Omurilik Sendromu none Yanıt: 42 - Gösterim: 9301 - none nazlı hilal Bugün yıllık Memet Özek'e kontrolümüz vardı. Sonuçlar pek iç açıcı değil. Omurilikte yapışma olduğunu söylemiş, ameliyat olması ... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu none Yanıt: 1 - Gösterim: 584 - none Gülsima-asli Merhabalar 42 günlük kızımın anal ve sakral bölgesinde ulserlesmis hemanjiomlar tesbit edildi şüphe üzerine emar çekildi  kapalı... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ve lipom none Yanıt: 25 - Gösterim: 2258 - none Mirayy Iyı akşamlar ben 22 yaşındayım 8 ay önce doğum yaptım ve sonrası şiddetli ağrılar idrar kaçırma başladı ve o zaman öğrendim gerg... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ve lipom none Yanıt: 6 - Gösterim: 1114 - none Mirayy Tüm spinal vertebra emar sonucum Sonunda çıktı çıkan sonucu paylaşmak istedim belki anlayan vardır diye.. sonuç: T1 vertebra kor... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 3 - Gösterim: 443 - none Mirayy Merhabalar ben 23 yaşında gergin omurilik sendromu ve lipom hastasıydim 8 haziran da ameliyat oldum başarılı geçti ama ameliyat ... Devamı...
none Gergin omurilik sendromu ameliyatı none Yanıt: 5 - Gösterim: 161 - none Mirayy Arkadaşlar haziranın 8 inde gergin omurilik sendromu ameliyatı oldum ameliyat sonrası herşey normaldi iyiydi ama 3-4 gündür beli... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com