trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: omurilik açıklığının aşağıda olması idrar ve dışkıyı etkilermi  (Okunma sayısı 1907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      4.44%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

bobrekler icin daha ultrason cekilcek sonra nefroloji doktorumuza gorunucez.takipteyiz suan bebek kucuk oldugu icin tam bilinmiyor oyuzden raporu yazan doktorla gorusemedik onemli olan alti ay sonrasi denildi .hayırlısı bakalim umarim bisey cikmaz

• Verimlilik:
      0%

slm eylül hanife çelik benim bebeğim 1,5 yaşında ürodinami yaptırmam söylendi ama canı yanar diye korkuyorum galiba siz yaptırmışşınız nasıl yapılıyor bilginiz var mı

• Verimlilik:
      4.44%

korkmayin can yakici birsey degil sadece islem uzun suruyor islem sirasinda cocugun sakin kalmasi gerekiyo  cok hareketli olmamasi gerekiyor 

• Eglenceli
    • Verimlilik:
      0%

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Tuvalet eğitimine başladıktan sonra anlayabilirsiniz bunu.Şu an istemsiz olarak yapıyor zaten. Oğlumdan biliyorum.Ondaki açıklık ta kuyruk sokumunda.

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

slm eylül hanife çelik benim bebeğim 1,5 yaşında ürodinami yaptırmam söylendi ama canı yanar diye korkuyorum galiba siz yaptırmışşınız nasıl yapılıyor bilginiz var mı
1,5 yaşını beklemeyin. Hemen yaptırın. Böbreklerine idrar kaçağı varsa bu diyalize kadar gider.الله korusun. Eğer sorun varsa idrarını sondayla boşaltırsınız. Böylece mesaneden böbreklere kaçak olmaz.

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Tuvalet eğitimine başladıktan sonra anlayabilirsiniz bunu.Şu an istemsiz olarak yapıyor zaten. Oğlumdan biliyorum.Ondaki açıklık ta kuyruk sokumunda.
Bebekler istemsiz yapıyorlar. Spina Bifida hastası olmayan bebekler doğru.Ama bizler farklıyız. Beyinle mesane arasındaki sinirler etkilendiyse tam boşaltım olmayabilir. Bu durum diyalize kadar gider.

• Verimlilik:
      4.44%

bugun ultrasonumuz cekildi bobrekler iyi gorundu idrar torbasida iyi herhangi bir sıkıntı cikmadi   ultrasonu ceken kisi herhangi tak sonda gibi birsey kullaniyormusunuz dedi bunu kullanmak icin daha cok kucuk  oyle birsey kullanmiyoruz kendisi yapiyor dedim. sizce simdiden iyi gorunmesi ilerisi icin iyi bir sonuc olabilirmi kucuk ihtimal olsa bile.yoksa suan daha bebek oldugu icinmi boyledir

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

Merhaba. Mesane fonksiyonları zaman içerisinde değişebiliyor. Bu nedenle süreklilik arz eden üroloji ve nefroloji kontrolleriniz olacaktır. Bu kontrollerin ilk yıllarda senede bir kaç kere ilerleyen yıllarda senede 1 kez yapılması muhtemeldir. Doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir. Kontroller sırasında yapılan ürodinami, voiding,sintigrafi gibi ileri seviye tetkikler ve tahliller neticesinde neler yapılması gerekeceği ortaya çıkacaktır. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

omurilik açıklığının aşağıda olması idrar ve dışkıyı etkilermi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Çocukluk çağı idrar yolu enfeksiyonları none Yanıt: 2 - Gösterim: 1966 - none bolubeyi İzlemek için tıklayınız. Devamı...
none Çocuklarda idrar enkontinansı none Yanıt: 3 - Gösterim: 4812 - none bolubeyi İdrar kaçırma çocukluk döneminin sık karşılaşılan sorunlarından biridir. Sıklığı yaşla birlikte azalır. Yenidoğan döneminde mesa... Devamı...
none Tubanur'un aylık tit ve idrar kültürü tekrarı none Yanıt: 124 - Gösterim: 26079 - none tubanur Dün tubanın aylık tit ve idrar kültürünü yapmak için hastaneye gittik. İdrarını alırken tak ucunda iltahap gordum. Çok endışeliy... Devamı...
none Ah bu idrar yolu enfeksiyonu none Yanıt: 12 - Gösterim: 11243 - none berfin ece Arkadaşlar hastaneden çıkalı bugün 1 hafta oldu. Berfin'in idrarı yine bulanık. Çocuk iğne de vurunsa geçmiyor, şurup da kullans... Devamı...
none idrar ve kaka tutamama none Yanıt: 18 - Gösterim: 9314 - none unsal61 Merhaba! Bu siteye ilk girişim ve bilgi almak, yönlendirilmek istiyorum. Benim ablamın oğlu spina bifidalı. İsmi Burak. Burak şi... Devamı...
none Sağlık personelinin hizmet kusuru nedeniyle engelliliğe neden olması none Yanıt: 3 - Gösterim: 1233 - none bolubeyi 11.10.2011 tarihli ve 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnam... Devamı...
none idrar yolu enfeksiyonu none Yanıt: 13 - Gösterim: 6990 - none hatice kubra  idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanede yatiyoruz.biz tak yapmiyorduk ve.7 aydirda hic urolojik muayene yaptirmamistik atesl... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 5230 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none idrar yolu enfeksiyon none Yanıt: 3 - Gösterim: 670 - none recepemir recepemir sık sık enfeksiyon geçiriyordu kızılcık hoşafı iyi geldiğini duydum  ama içmedi bende günde 1ufak kutu karışık meyve s... Devamı...
none iDRAR Sıkıntıları none Yanıt: 2 - Gösterim: 712 - none meteor Merhaba ben mesane büyültme ameliyatı oldum. Sondayı rahat yapamadığımdan dolayı sistiskopiyle bakıldı mesanemin 2 cm yukarda ol... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com