trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifida  (Okunma sayısı 1024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina bifida
« : 16 Ocak 2017, 04:42 »
Hayirli geceler araniza yeni katildim benim oglum spinali dogdugu gun ameliyat oldu belinde kesesi vardi his ve hareket var çok sukur su an11 aylik emekliyor bir yerlere tutunup kalkiyor ama ayaklarini hep yamuk basiyor normalde ayaklarinda herhangi bir problem yok ama basarken ya parmaklarinin uzerine basiyor ya da ayaklarini hep yamuk basiyor sizce normal mi ve emarimizda gergin omurilik cikti dr ameliyat icin erken dedi kucukken olmasi daha iyi degilmiki

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

none
Spina bifida
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2017, 07:28 »
Hoş geldiniz. Ayaklarını yamuk basması kasların zayıflığına işaret... Fizik tedaviye başlanması çok iyi olur. Mesane problemlerimiz de olabiliyor. Tedavisi yapılmayan mesane problemleri böbrek yetmezliğine kadar gider. Gözlerde kayma olabilir. Ya da görme sinirlerinin hasarıyla görme kaybı olabiliyor. Kulaklarda da işitme problemi olabilir. Bizler de lateks alerjisi görülme riski fazla... Alerji testi yaptırmanızı öneriyorum. Gergin omurilik konusunda  doktorlar da iki görüş var. Birinci görüş:hemen ameliyata alınması gerekir. İkinci görüş:Mesane problemi ortaya çıkarsa ameliyat yapalım. Saffet Mutluer,Necat Akalan,Mehmet Özek Spina Bifida konusunda bilgisine tecrubesine en güvendiğimiz doktorlar... Gergin omurilik konusunda onlardan bilgi almanızı öneriyorum. Saffet Mutluer benim de doktorum. İlk ameliyatımı yapmış. Sonrasında dört yaşındayken gergin omurilik ameliyatımı yapmıştı.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      66.67%

none
Spina bifida
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2017, 10:37 »
Hoş geldiniz geçmiş olsun.Ayakların içe dönük olması kaslar ile ilgilidir.İyi bir ortodedi doktorunda takipte olmanızda yarar var.ameliyat durumu hastaya göre değişir.Doktorun beklemek istemesi doğrudur.Gergin omurilik en zor ve sonuçları riskli ameliyatlardan biridir.Yürürken yürüyemez hale gelen,çişini kakasını hissederken hissedemez hale gelen hastalar olabiliyor acele etmeyin derim. bilmxxxem nazarx
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
Spina bifida
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2017, 21:08 »
Ben florance nightingale hastanesine gidiyoruz ameliyatimizi orda oldu oglum sizce ibrahim alatas nasil bir dr alaninda iyi diye duydugumuz icin oraya takipliyiz ama son zamanlarda pek umursamaz davraniyorlar acikcasi korkuyorum ogluma birsey olur diye

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
Spina bifida
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2017, 08:49 »
Ayaklarda şekil bozuklukları, düzgün basamama gibi ortopedik sorunların meydana gelmesi olası problemlerdir. Bu problemler doğumla beraber eş zamanlı olarak gözlenmekle beraber çocuk büyüdükçe gelişmesi muhtemel gergin omurilik durumu oluşması nedeniyle de gözlemlenebilir. Eğer ki gergin omurilik durumu söz konusu ise öncelikle gergin omurilik durumu ortadan kaldırılmalı ondan sonra ayaklardaki şekil bozuklukları ve basma sorunlarının cerrahi tedavisine başlanmalıdır. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      66.67%

none
Spina bifida
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2017, 10:20 »
Ben florance nightingale hastanesine gidiyoruz ameliyatimizi orda oldu oglum sizce ibrahim alatas nasil bir dr alaninda iyi diye duydugumuz icin oraya takipliyiz ama son zamanlarda pek umursamaz davraniyorlar acikcasi korkuyorum ogluma birsey olur diye
Spina Bifida Araştırma Merkezi yaklaşık 3 yıl önce açıldı ve fark ücreti de alınmaması nedeniyle talep her geçen gün arttı.Bu nedenle talebe yetişmekte zorlanıyorlar aksamalar olabiliyor.Bende oğlumun ortopedi ameliyatını ve bazı takiplerini orada yaptırdım aynı zamanda Cerrahpaşa tıp fakültesinde de takipte olduk.Oğlum cerrahpaşa da doğmuş ve ilk ameliyatlarını orada olmuştu halen nefroloji takiplerine orada devam ediyoruz.1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Florence Nightingale hastane yönetimi spina bifidalı hastalardan fark ücreti talep etmeye başlamış.
Bunun hastalara ne şekilde yansıyacağını zaman gösterecek.

• Verimlilik:
      0%

none
Spina bifida
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2017, 01:51 »
Muayenelerden ucret alinmiyormus sadece ameliyat lardan ucret alınıyormuş bildigim kadariyla nefroloji takibimizi bizde bakirkoyde yaptiriyoruz ortapedi icinde esnaf hastanesine gidiyoruz ortapedi dr cok iyi konustu 3 aya kadar yurur dedi cihaza gerek kalmicak buyuk ihtimal dedi inşallah ta oyle olur rabbim sikintilarimizi kucultsun inşallah

• Verimlilik:
      0%

none
Spina bifida
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2017, 01:54 »
Gergin omurilik dendromumuz var ama dr su an kucuk takip altinda tutalim dedi ortapedi dr gittik ve 3 aya kadar yurur dedi inşallah ta oyle olur

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      66.67%

none
Spina bifida
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2017, 11:29 »
Muayenelerden ucret alinmiyormus sadece ameliyat lardan ucret alınıyormuş bildigim kadariyla nefroloji takibimizi bizde bakirkoyde yaptiriyoruz ortapedi icinde esnaf hastanesine gidiyoruz ortapedi dr cok iyi konustu 3 aya kadar yurur dedi cihaza gerek kalmicak buyuk ihtimal dedi inşallah ta oyle olur rabbim sikintilarimizi kucultsun inşallah
Ameliyat için istenen ücret karşılanamayınca yapılan muayenelerinde bir anlamı kalmıyor çünkü başka yerde ameliyat olunacaksa aynı kontrolleri tekrardan orada da yaptırmak gerekiyor.bu da aileye ve hastaya ikinci bir eziyet oluyor.Gergin omurilik ameliyatı için acele etmeyin doktor takibine bırakın derim.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina bifida Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 15293 - none hazalım TedaviSpina bifidalı kişiler hasta değildirler. Ama vücudun bazı organlarında sorunları olabilir. En çok sinir sistemi (beyin ve... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 1 - Gösterim: 2265 - none burak5445 hocam ilk sorum şu olucak ben 1994 te spina bifida lı dogdum belimdeki çıkntı düzelirmi normale gelebilme ihtimali warmı. 2. sor... Devamı...
none Spina Bifida? none Yanıt: 1 - Gösterim: 4256 - none Erdinc Spina bifidaDie Spina bifida bedeutet einen fehlenden Verschluss des Wirbelbogens überunterschiedlich viele Wirbelkörper. Ursach... Devamı...
none What is spina bifida none Yanıt: 1 - Gösterim: 2032 - none Erdinc Spina bifida, a disease that is observed in newborns, which is in a developmental disorder of the spinal cord. Occurs during the... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 2190 - none meyrn Bebeğimin belinde böbrek seviyesinden başlayan sakral bölgeye kadar meningomiyosel, hiper ventürükomegali ve hidrosefali var. Eş... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 22 - Gösterim: 8541 - none emrsrfgl Herkese merhabalar ve acil şifalar. Ben Emre Şerefoğlu eşim altı aylık hamile ve biz bu ayki kontrolleri sonucu bebeğimizde spin... Devamı...
none Spina Bifida none Yanıt: 10 - Gösterim: 5415 - none sibelsuslu Ben 23 yaşında bir bayanım. Spina bifidalıyım ve normalde bel kısmında bi açıklık olması gerekirken bende yok sadece bir şişlik ... Devamı...
none Spina Bifida none Yanıt: 17 - Gösterim: 4787 - none meyrn Bizim bebek ayın 26 sında doğdu. Meningomiyoseli onarıldı. Fakat hidrosefali için şant takılacağı zaman ateşi çıkmaya başladı. B... Devamı...
none Spina Bifida none Yanıt: 11 - Gösterim: 4474 - none AYŞEBETUL Esselamün aleyküm. Öncelikle herkse geçmiş olsun. Mevlam imtihanımızı kolay edip kazananlardan eylsein, kimseyi kaldıramayacağı ... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 5 - Gösterim: 4258 - none gecitli Spina bifida (Tip dilindeki anlam ve tarifi)Bei der Spina bifida – von lat. spina (Stachel, Dorn: bezieht sich auf den Processus... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com