trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Ayağın gelişmemesi ve skolyoz olma ihtimali  (Okunma sayısı 1316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ayağın gelişmemesi ve skolyoz olma ihtimali
« : 10 Haziran 2017, 15:12 »
Herkese hayırlı ramazanlar öncelikle. Daha önce çok sık girerdim ve bir çok bilgiyi sizler sayesinde edindim ve doktorlarla o denli konuşunca daha iyi sonuçlar aldım. Ve şuan ki durum ise kızım 10 aylık oldu ve sol ayağı diger ayağına göre sadece parmak gelişimi sağlanmadı. Boyut olarak aynı çaprazlık söz konusu değil. Bugün ortapediye gittim. Parmak boyutu böyle kalabilir herhangi sorun teşkil etmez dedi ama bel ameliyatından kaynaklı skolyoz oluşabilir dedi. Sizce böyle olma ihtimali ne kadar yüksektir. Çünkü kızımda şuan sorun yok. Şant,tak vs kullanmıyoruz. Ayak hareketi var belinde sorun yok sadece daha kapanmadı ameliyat yeri izleri hala duruyor.
Skolyoz hepsinde oluyor mu ? Acaba şimdiden teşekkür ederim

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Gergin omurilik durumu söz konusu mu değil mi bakılması gerek. Gergin omurilik durumu skolyoza ve ayaklarda şekil bozukluklarına ve ayakların bacakların yeteri kadar gelişmemesine neden olabilir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Gergin omurilik olup olmadığını söylemediler bana hiç onun için hangi bölüm bakıyor.
Dediğim gibi sol ayağın sadece parmakları gelişmedi. Onunda önemli birşey olmadığını söyledi ortapedi doktoru.
Bu bile skolyoza neden olabilir mi ? Olsa bile ne zamana ortaya çıkar skolyoz.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Gergin omuriliğe beyin cerrahisi bakar.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Gergin omuriliğe beyin cerrahisi bakar.

• Verimlilik:
      0%

Teşekkür ederim. Peki nasıl bakıyorlar nasıl anlıyorlar acaba ? Emar mı çekiyorlar yoksa elleyipte mi bakılıyor.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      100%

Beyin cerrahisi mr ister. Sonrasında nörologların yaptığı bir test var kesin teşhis için. Aşağıda açıklaması mevcut.

Geçmiş olsun SEP tetkiki nedir bilgi verebilir misiniz?

Spina bifidalılarda mevcut omurilik hasarı nedeniyle beyin ile hasara bağlı olarak bir ya da birden çok organ arasındaki iletişim zayıftır ya da hiç yoktur. SEP, bu zayıflığın ya da iletişim kopukluğunun boyutu hakkında bilgi verir. Nörologlar tarafından yapılır. Büyüme çağında olan spina bifidalılarda gergin omurilik durumu oluşabileceğinden SEP tetkiki gergin omuriliğin teşhisi bakımından önemlidir. Eğer ki gergin omurilik durumundan şüpheleniliyorsa  ise 6 ay ya da 1 yıl arayla yapılan 2 SEP tetkiki karşılaştırılır. Karşılaşma sonucunda bir kötüye gidiş varsa gergin omurilik durumu olduğu şeklinde tetkik sonucu yorumlanabilir. Benim bildiğim kadarıyla durum böyle. Daha sağlıklı bilgi için nörologlara ve beyin cerrahlarına danışınız.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Ayağın gelişmemesi ve skolyoz olma ihtimali Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Skolyoz & Kifoz & Lordoz none Yanıt: 11 - Gösterim: 12570 - none dr.fırat Skolyoz & Kifoz & Lordoz Skolyoz omurganın şeklinde meydana gelen bir tür bozukluk. Genellikle görülen tipi idiopatik skolyozdur... Devamı...
none Skolyoz nedir? none Yanıt: 1 - Gösterim: 2376 - none bolubeyi [html] Devamı...
none Skolyoz ne tür belirtiler verir? none Yanıt: 4 - Gösterim: 2937 - none bolubeyi [html] Devamı...
none Skolyoz mutlaka tedavi edilmelidir? none Yanıt: 3 - Gösterim: 2487 - none bolubeyi [html] Devamı...
none Skolyoz none Yanıt: 6 - Gösterim: 5347 - none selvi&zehra Bebeğimde skolyoz var. Ameliyattan sonra doktor onun için yapacak bir şey yok demişti. Kafama o takılıyordu okuduklarıma göre te... Devamı...
none Skolyoz ameliyatı videosu none Yanıt: 14 - Gösterim: 27643 - none bolubeyi Skolyozu olan bir hastanın ameliyat görüntüleri. [html] Devamı...
none Engel Olma Destek Ol ... none Yanıt: 4 - Gösterim: 2103 - none nazlı hilal Bir şeylerin değiştirilemeyeceğini düşünmek, ilgisiz kalmaktır asıl engel.Çevremiz de ki engellilere karşı duyarsız olmaktır.Çün... Devamı...
none skolyoz ameliyatı none Yanıt: 4 - Gösterim: 3257 - none zeynep tünem Merhaba arkadaşlar. Ben dün ortopedi doktoruna gittim ve Zeynep'in skolyoz ameliyatı olması gerektiğini öğrendim. Acaba sbli büt... Devamı...
none Skolyoz none Yanıt: 13 - Gösterim: 5845 - none nur ayşe Merhabalar. Kızım (Elif Sena) 2 yaşında skolyozu var, 6 ayda bir de kontrolü var, 1 hafta önce skolyoz filmi çekildi ve omurilik... Devamı...
none skolyoz ameliyatı.... none Yanıt: 11 - Gösterim: 4750 - none nur ayşe mrb arkadaşlar dün acıbadem hastanesinde omurga kogresine katıldık, Mehmet özek , Ahmet alanay vb doktlar kızım elif senanın fil... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com