trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: S. Bifidalı çocuklarda fizik tedavi ve rehabilitasyonun etkileri  (Okunma sayısı 24146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

İlginiz için teşekkür ederim ftrasiye.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

Ben çok teşekkür ederim.kolay gelsin..

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

Kullanamayan kasların tekrar uyarım alarak inhibe/pasifize olmalarının önlenmesi, uzun süre kullanılamayan kasların yeniden kuvvetlendirilmesi ,yara iyileşme sürecinin hızlandırılması  gibi sebeplerle elektroterapiyi s.b.da kullanıyorum.Ayrıca nörolojik iyileşmeyi de takip edebiliyorum.İyileşme oldukça ,kaslarda daha az akımla daha çok  hareket görebildiğim için hem aile,hem de benim için motive edici etkisi oluyor.
Spina bfidalı çocuklara elektro terapi (emg) uygulanabilirliği hakkında bilgisi olan var mı?
bilgilendirme için ve ayrıca ilginiz için teşekkürederim...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Verimlilik:
      0%

Yukarıdaki bilgilere göre Gökay'ın cihazlanarak ayağa kaldırılma yaşı geldi.Bulunduğum ilde(Sinop),cihazı temin edebileceğimiz bir medikal yok.Uzun yürüme cihazı alacakları hangi aşamalar bekliyor?

• Verimlilik:
      0%

Uzun yürüme cihazı her çocuğa göre özel üretim  ve prova gerektirir.Bulunduğunuz ile yakın illerde ki medikalcilerle irtiabata geçmeniz gerekebilir.SGK ile anlaşmalı bir Dr. a cihazı reçete ettirebilirseniz;(çocuğunuz için gerekli olduğunu yazdırırsanız) belli bir miktarı  devlet tarafından size ödenecektir.Özellikle uzun yürüme cihazında;fiyatı fazla da olsa;kaliteli,çocuğunuzun yapısına daha uygun;iyi malzemeden yapılmş olanı tercih etmenizi tavsiye ederim.kolay gelsin dileklerimle..

• Verimlilik:
      0%

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

bilgileriniz için çok tşk. ederim.  nazarx
fizik tedavi için herhangi bir hastaneden rapor çıkartmak yeterli mi acaba yada ortopedi uzmanı bu raporu verebilir mi?
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

Devlet hastanesinde heyete girmesi gerekiyor.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

ya bu konu bu hafta bizim canımızı sıktı fizik tedavi mrkzine başlayalım diye alalım dedik raporu 9 eylülde bütün bölümler dr lar oalarak birbirine pasladı.en son fişzik tedavi bölümü haftaya bi konuşalım bakalım dedi ama sanırım direk rapor bölümüne müracat edilecekmiş sanırım alamk için bu raporu ....yine karmaşık gibi duruyor.bakalım neler olacak.tamara için geç kalmak istemiyorum birşeylere.rabbim yardım etsin
Tamaram
Aklımdasın
Meleğim
Anı yaşarım seninle
Reyhan kokulum
Al yanaklım

Nazlımsın
Ay yüzlüm
Sen benim canımsın

• Sekercik
    • Verimlilik:
      0%

GÜNAYDIN HURİYE HANIM.KARMAŞIK DEĞİL ASLINDA DEVLET HAST.DE RAPOR ALMAK İÇİN BAŞVURDUĞUNUZDA ORADA YÖNLENDİRİYORLAR ZATEN BİKAÇ MUAYENEDEN GEÇİLİYOR SONRA BUNLARI HASTANE HEYETİ İNCELİYOR ÇOCUK İÇİN KARAR VERİLİYOR ENGELLİ YÜZDESİNİN KAÇ OLDUĞUNA DAİR VE DE FİZİK TED.MERKEZİNDE EĞİTİM ALABİLİR DİYE RAPORUNUZU  ÇOK SÜRMEDEN BİR HAFTADA ALABİLİYORSUNUZ.
İNŞAALLAH İYİ GELİŞMELER OLUR YAVRUNUZ İÇİN HAYIRLI HABERLER...
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

S. Bifidalı çocuklarda fizik tedavi ve rehabilitasyonun etkileri Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina Bifida Fizik Tedavi ile ilgili Sosyal sorumluluk projesi none Yanıt: 7 - Gösterim: 2951 - none Murat GORLEN Arkadaşlar selamlarSayfanın yöneticisi Hasan bey ile çok olumlu sohbetlerimiz oldu. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederim.... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 3 - Gösterim: 1117 - none Fizyoterapist özge Hacettepe üniversitesi  fizik tedavi rehabilitasyon mezunuyum. Ankara çevresinde 0-4yaş  sipina bifidalı çocuklar için evde özel... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com