trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Sakat olmak  (Okunma sayısı 10999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Sakat olmak
« : 03 Kasım 2008, 21:04 »
Gamze son bir kaç gündür epeyce üzgün. Zaman zaman ağlıyor. Okuldan ve mahalleden bazı arkadaşları sen sakatsın deyip alay etmişler. Bu duruma çok üzülmüş. Daha önce böyle bir sıkıntı olmamıştı. Belki daha önce de söyleyenler olmuştur ama kafaya takmıyordu. Artık bu durumu önemsemeye başladı. Nasıl hareket etmem gerek? Tecrübesi olan üyelerinin yardımına ihtiyacım var.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Sakat olmak
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2008, 21:15 »
çok zor bir durum.bizleride gelecekte neler bekliyoruz azçok biliyoruz.altından kalmak zor.tecrübesi olanlar yazssınlarki bizde şimdiden tedbirimizi alalım.
gamzecigim üzülme birtanem bunlarda geçecek aşacaksın.aslında onlar sakatlar.çünkü beyinleri yok.sen hem akıllı hemde güzelsin.arkanda kocaman bir ailen var sadece annen ve baban degil artık bizlerde varız.sen yanlız degilsin unutma bunu canım.
SENİ SEVİYORUZ......
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%

none
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2008, 21:17 »
Saol nida. Teşekkür ederim. Gamze'den büyükler de bu konudaki tecrübelerini yazarlarsa faydalanabiliriz.

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2008, 02:06 »
seni çok seviyoruz gamze kim ne derse desin önemli olan sensin

• hazal
  • Yer:

none
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2008, 09:56 »
Canım Gamzem kendini sakın üzme canım.. Bence bu sana kasıt birşey değil o dönemler hepimizin başına gelmiştir. Herkez birbirnin kusurunu arardı işte boyu kısa olana cüce ,gözlüklü olana dörtgöz, çalışkan olana inek,vs vs. Öğretmenlere bile lakap takılırdı. Sana bir örnek küçük yeğenim var 7 yaşında esmer olduğu için bıyıkları var gibi kendisi kız çocuğu hergün eve ağlıyrak geliyor herkez ona bıyıklı diyormuş. oda çok üzüldü sen aldırm dedik onlar vaz geçer oda öyle yaptı. Bunuda onlardan biri olark düşün ve sen ne kadar önemsemezsen o kadar çabuk geçeçecektir. Sen arkdaşlrına göre yaşadıklarından dolayı daha olgun ve düşüncelisin. Eminim onlar şu anda söylediklerinin farkında bile değiller sana göre daha çocuk ve bilinçsizler. Olgunlaştıklarında yaptıklarının ne kadar yanlış birşey olduğunu anlayıp utanacaklar. İnan bunları seni rahatlatmak için söylemiyorum gerçek olan bu. Canım benim önemli alan akıl sağlığı yürek güzelliği bunlarda sende var çok şükür. Hern başımıza ne gelir bilemeyiz değilmi bence sen şöyle bir aynaya bak ve birde dön ailene bak ne kadar şanslı olduğunu görüp şükredeceksin. GERÇEK DOST ARKDAŞ HER DURUMDA  SENİ BIRAKMAYAN YANINDA OLNDIR. BİZLER SENİ ÇOK AMA ÇOOOOOOOOOOOK SEVİYOUZ.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2008, 17:03 »

Canım Gamzem kendini sakın üzme canım.. Bence bu sana kasıt birşey değil o dönemler hepimizin başına gelmiştir. Herkez birbirnin kusurunu arardı işte boyu kısa olana cüce ,gözlüklü olana dörtgöz, çalışkan olana inek,vs vs. Öğretmenlere bile lakap takılırdı. Sana bir örnek küçük yeğenim var 7 yaşında esmer olduğu için bıyıkları var gibi kendisi kız çocuğu hergün eve ağlıyrak geliyor herkez ona bıyıklı diyormuş. oda çok üzüldü sen aldırm dedik onlar vaz geçer oda öyle yaptı. Bunuda onlardan biri olark düşün ve sen ne kadar önemsemezsen o kadar çabuk geçeçecektir. Sen arkdaşlrına göre yaşadıklarından dolayı daha olgun ve düşüncelisin. Eminim onlar şu anda söylediklerinin farkında bile değiller sana göre daha çocuk ve bilinçsizler. Olgunlaştıklarında yaptıklarının ne kadar yanlış birşey olduğunu anlayıp utanacaklar. İnan bunları seni rahatlatmak için söylemiyorum gerçek olan bu. Canım benim önemli alan akıl sağlığı yürek güzelliği bunlarda sende var çok şükür. Hern başımıza ne gelir bilemeyiz değilmi bence sen şöyle bir aynaya bak ve birde dön ailene bak ne kadar şanslı olduğunu görüp şükredeceksin. GERÇEK DOST ARKDAŞ HER DURUMDA  SENİ BIRAKMAYAN YANINDA OLNDIR. BİZLER SENİ ÇOK AMA ÇOOOOOOOOOOOK SEVİYOUZ.

Gamze Hazal Ablanın dediği gibi onlar şu anda söylediklerinin farkında bile değiller sana göre daha çocuk ve bilinçsizler.Sen bu olanlara kulak asma.Bilemeyiz belkide bizim çocuklar da bu devrelerden geçecekler ve biz o zaman senden desdek isteyeceğiz.Yanlız olduğunu unutma ve biliyorum ki bizlerde yanlız değiliz çünkü biz bir AİLE olduk...
Hâlin ne ise müşteri sen oldun o hâle Noksanı meğer adl-i ilâhîde mi sandın....
Her yerde,fakat arifin kalbindedir الله,Yoksa sen O'nu arz-u semâvâttamı sandın

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2008, 01:19 »
bizim kütahyada s.b.   bir kızı olan annenin dediklerini size aktarayım onun kızı 15 yaşında ve bana çok güzel  gelenbir şey söylemişti benim kızımlada çok dalga geçtiler bizde ona onlar nasıl seninle dalga geçiyorsa sende onlarla dalga geç onlar sana  özürlüsün dediklerinde sende onlara sizinde beyniniz özürlü de demişler ve öyle üstesinden gelmişler .zor bir durum ama önemli olan gerçek akıl sağlığı onlar  kendilerine baksınlar gamze zaten çok şanslı sizin gibi bir ailesi var inşallah en kısa zamanda atlatır bu durumu

• Keyifli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2008, 23:10 »
Canım Gamzecciğim sen insanların söylediklerine ve sana nasıl baktıklarına aldırış etme sakın ben her zaman öyle yaptım çünkü kafama taksaydım çok şeye takardım sen kendine güven gerisini boşver üzülmede çünkü bazı insanlar sadece biz engellilerin canını sıkmaktan başka hiç birşey yapmıyor...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2008, 03:11 »
çok üzüldüm ama insanların duyarsızlığna üzüldüm ve gamzenin de bunu kafasına takmasına.
bana da sokakta yürürken bakanlar,soranlar oluyordu ama hiç bi zaman ben kendi durumumu önemsemediğim için kimse dalga geçmedi.
ben hiç bi zaman sakat gibi davranmadım.hep hayata karşı dimdik yetişrildim.herkesin yapabileceklerini ben d eyapabilirim düşüncesiyle büyüdüm ve insnaın kendine güveni varsa ne insanlar bişi diyebiliyolar ne de denen şeyleri kafamıza takıyoruz.yeter ki gamze sağlığıyla ilgili tüm sorunlara rağmen hayattta istediği herşeyi yapabileceğine inansın.kendisi inandıktan sonra zaten kimse onunla dalga geçemeyecektir.hayatta başardıkları dersleri vs vs onun rahatsızlığının önüne geçecektir.

umarım bu yazının üstünden geçen zamanda gamze daha iyidir ve artık kafasına takmıyordur.bunu gerçekten merak ediyorum

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%

none
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2008, 12:09 »
çok üzüldüm ama insanların duyarsızlığna üzüldüm ve gamzenin de bunu kafasına takmasına.
bana da sokakta yürürken bakanlar,soranlar oluyordu ama hiç bi zaman ben kendi durumumu önemsemediğim için kimse dalga geçmedi.
ben hiç bi zaman sakat gibi davranmadım.hep hayata karşı dimdik yetişrildim.herkesin yapabileceklerini ben d eyapabilirim düşüncesiyle büyüdüm ve insnaın kendine güveni varsa ne insanlar bişi diyebiliyolar ne de denen şeyleri kafamıza takıyoruz.yeter ki gamze sağlığıyla ilgili tüm sorunlara rağmen hayattta istediği herşeyi yapabileceğine inansın.kendisi inandıktan sonra zaten kimse onunla dalga geçemeyecektir.hayatta başardıkları dersleri vs vs onun rahatsızlığının önüne geçecektir.

umarım bu yazının üstünden geçen zamanda gamze daha iyidir ve artık kafasına takmıyordur.bunu gerçekten merak ediyorum
Teşekkürler çilek. Gamze artık daha iyi.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.