trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Deniz'in ninnisi

none Gönderen Konu: Deniz Jiyan Orhan  (Okunma sayısı 5811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Deniz Jiyan Orhan
« : 20 Eylül 2010, 17:24 »
Merhabalar;

Ben Orhan. Oğlum henüz 44 günlük. İsmi Deniz Jiyan Orhan. 8 aylık iken Preaklampsi ( Gebelik Zehirlenmesi ) ile 1200 Gr. doğdu. 10 gün küvezde kaldı. 8 gün de anne ile birlikte odada kalıp kilo aldırdılar 1490 Gr iken durumu kötü olmadığı için doktorumuz eve çıkmasında sakınca görmedi. Sırtında 2 cm kadar bir kesecik mevcut. Şu anda baş çevresi ve kesecikte herhangi bir büyüme bulunmamakta. Kafatası su toplamadığı için bir nevi şanslıyız. Ayrıca el kol bacak ayak parmakları çok güzel bir şekilde problemsiz hareket ediyor.

Geçtiğimiz hafta Kartal Eğitim Araştırma hastanesinde Doç. Dr. Tufan Hiçdönmez'e muayene için götürdük. Spina bifida için ilk kez hastaneye götürüyorduk ayrıca. Tufan Bey, kesenin yırtık olmadığını şu anda herhangi bir problem bulunmadığını korkulacak birşey olmadığını belirtti. Kesenin içerisinde ne olup olmadığını tam görebilmek için 3 ay beklememizi söyledi. Zira kesenin içerisinde sinirler ne kadar, nerelere yapışık, nerelere yapışmamış, hatta içeride sinir var mı yok mu tam netleşmesi için bunun gerektiği kanısına vardı.

Bebeğimiz şu anda yarasına dokunulmadığı sürece herhangi bir şekilde rahatsız olmuyor. Yaraya basılırsa ya da yara yatarken yere denk gelirse çığlığı basıyor. İdrar ile ilgili problemi yok. Herhangi bir sızdırma yok. Hatta idrarını yapmaya çalışırken kendini sıkıyor. Bu da demek oluyor ki istem dışı idrar akıntısı yok.

Şu an söyleyeceklerim bunlar. Aranıza yeni katıldık. Merhaba demek istedik.

Uploaded with ImageShack.us

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Deniz Jiyan Orhan
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2010, 17:52 »
hoşgeldin deniz jiyan sen de şanslı olanlardansın

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2010, 18:24 »
aramıza hoşgeldiniz....orhan bey belliki çok bilinçli bir ailesiniz deniz jiyan bu konudan dolayı çok şanslı umarım her bir sıkıntı sorunsuz atlatılır geçmiş olsun...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2010, 20:11 »
aramıza hoşgeldiniz....orhan bey belliki çok bilinçli bir ailesiniz deniz jiyan bu konudan dolayı çok şanslı umarım her bir sıkıntı sorunsuz atlatılır geçmiş olsun...

Teşekkür ederim.

Bebeğimiz anne karnında 5 aylıkken ultrasonda farkedildi kesecik. Doktorlar olumlu konuşmasına rağmen bir doktor canımızı çok sıkacak derecede kötü şeyler söyledi. Hemen aldırın yaşamaz gibi kötümser cümleler kurdu. Ancak biz الله'ın verdiği canı alacak kadar cani olamadık. İyi ki de olmamışız. Bu bebenin günahına girmek kolay değil. Maşallah nur topu gibi bir oğlumuz oldu. Doğum olana kadar da hemen hemen herşeyi araştırdım.

Oğlumun bakışları bana hemen herşeyi anlatıyor. Dikkatli baktığım zaman, acı duyan bir bebeğin bakışı değil bu bakış. Hayata tutunmuş bir bebeğin bakışlarıdır. En azından ben onu görüyorum. İnsan görmek istediğini görürmüş.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2010, 00:05 »
Hoşgeldin aramıza Deniz Jiyan Rabb im sağlık sıhhatini daha da arttırsın.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2010, 00:30 »

Anladığım kadarıyla hidrosefali mevcut değil. Çok güzel. Kese için de bir mr çekilip branşında iyi bir beyin cerrahı tarafından mrnin değerlendirilmesinde fayda var.

Doktorlar zaten genellikle olması muhtemel en kötü senaryoları bize anlatırlar. Durum dediğiniz gibi çok kötü değil. Hatta oldukça iyi. Anlattıklarınıza dayanarak bebeğinizde bundan sonra hidrosefali gelişmesi mümkün değil gibi. Buna rağmen hidrosefali açısından 2 yaşına kadar durumunun değerlendirilmesinde fayda var.

Şu ifadeniz kale değer:
Oğlumun bakışları bana hemen herşeyi anlatıyor. Dikkatli baktığım zaman, acı duyan bir bebeğin bakışı değil bu bakış. Hayata tutunmuş bir bebeğin bakışlarıdır. En azından ben onu görüyorum. İnsan görmek istediğini görürmüş.

Zaten bu mantıkla işin %90'ını halletmişsiniz.

Bu arada yaradan bahsetmişsiniz. Yara nerede kesede mi? Kesede ise enfeksiyon açısından yaranın bir şekilde kapatılmasında fayda var. Açık bir yara söz konusu ise 3 ayı beklemeden yarayı cerrahi ya da diğer tedavi töntemleriyle kapatmak bazı riskleri bertaraf etmenizi sağlayacaktır.

Umarım ilerleyen günlerde güzel haberlerinizi duymak nasip olur. Buna inanıyorum. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2010, 10:01 »

Bu arada yaradan bahsetmişsiniz. Yara nerede kesede mi? Kesede ise enfeksiyon açısından yaranın bir şekilde kapatılmasında fayda var. Açık bir yara söz konusu ise 3 ayı beklemeden yarayı cerrahi ya da diğer tedavi töntemleriyle kapatmak bazı riskleri bertaraf etmenizi sağlayacaktır.

Umarım ilerleyen günlerde güzel haberlerinizi duymak nasip olur. Buna inanıyorum. Geçmiş olsun.

Merhaba;

Yaradan kastım kesenin kendisiydi. Galiba yanlış bir tabir kullandım yara diyerek. Kesede herhangi bir yara, açık vb. mevcut değil. Kese tamamen kapalı. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2010, 13:31 »
aramıza hoşgeldiniz çdcuğunuzun beyin cerrahisi üroloji nefroloji doktorlarına takib ettirin ben 2 yaşına sonda kullanmam gerektiği farkedilmemiş şimdi VUR var

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2010, 13:59 »
HOŞGELDİNİZ ÇOCUĞNUZU ÖNCE İYİ PEDİATRİ NURUŞURJİCİYE GÖSTERMELİSİNİZ ZATEN ŞU ANDA İDRARINI SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE YAPIP YAPMADIĞINI ANLAMASSINIZ.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      48.89%

none
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2010, 15:12 »
İleri seviyede ürodinami, böbrek sintigrafisi gibi ürolojik tetkikleri düzenli aralıklarla yaptırmakta fayda var. Spina bifidalı hastalarda mesane fonksiyonları genellikle bozuk olur. Bu nedenle böbrekler risk altındadır. Aksayan bir yön varsa zamanında gerekli tedbirler alınarak bir tedavi planı hazırlanmalıdır.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Deniz Jiyan Orhan Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Deniz Jiyan Ameliyat Oldu none Yanıt: 4 - Gösterim: 353 - none orhan_orh Merhaba Çok uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Deniz Jiyan bugün Şişli Florence hastanesinde Abdullah Eren hoca tarafindan a... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com