trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Bebeğim için bilinçlenmek istiyorum  (Okunma sayısı 3227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Bebeğim için bilinçlenmek istiyorum
« : 22 Ekim 2010, 13:29 »
öncelikle yazdıklarıma cevap verdiğiniz< için tşk ederim.dediklerinizi yapmaya çalıştım ama yapamadım yıllardır       bilgisayr kullanmama ragmen beceremedim işte bebeğim 3 aylık ameliyatttan sonra sant takıldı ayaklarında his var hergün ben ve anneannesi masaj yapıyoruz masaj yaparken onu çok sevdiğimi söylerek yapıyorum onun bana gülücükler yollaması ona olan sevğimi ona hissttirdikçe daha çok kuvettleniyor,bunu hissedebiliyorum .mersin üniversitesi eğitim  ve araştırma hastanesinde ortapedi servisine götürdük.ayaklarında normal bir görünün olduğunun yanlız kontrol sırasında sağ kürek kemiğine bastırınca acı hissedip ağlamaya başladı ultraon çekilecek pazartesi günü doktor bide dizinin arkasındaki kaslar zayıf dedi fazla bükmüyor dedi ben masaj yaparken çocuk kıpır kıpır daha ne yapacak nasıl hareket edecek bilmiyorum.birde mesane problemi olur diyorlar ben bebeğime bakıyorum altını değiştirdikçe bezi bayada ıslak birde çok çok afedersiniz büyük abdesini yaparken çok ıkınıyor.doktorlar bana büyük abdestini yaparken hissetmez dediler bu bebek abdestini hissetmiyorsa nasıl ıkınıyor onuda çözemedim bu konuyu sizinde dediğiniz gibi konu bölümüne yazıp bilgi almak isterdim ama beceremedim kusuruma bakmayın şimdiden teşekkür ederim kafamdaki bu ve bunun gibi benzeri sorular beynimi yiyip bitiriyor cevapları sizden bekliyorum

Hâlin ne ise müşteri sen oldun o hâle Noksanı meğer adl-i ilâhîde mi sandın....
Her yerde,fakat arifin kalbindedir الله,Yoksa sen O'nu arz-u semâvâttamı sandın

• Verimlilik:
      0%

Nuriye Hanım öncelikle geçmiş olsun.Aynı sıkıntıları bizde çektik hala çekmekteyiz halimize şükürler olsun ki bizlerden daha sıkıntılı olan kardeşlerimiz var.Çocuğunuz ıkınıyorsa bu büyük ihtimalle kabızlık sorunu mevcut,bu durum bu gibi hastalarda görülebilen bir durumdur.Bu tür hastalarda görülebilen rahatsızlıklar genelde şu şekildedir;kalça çıkıkları her iki kalçadada olabiliyor,mesane problemleri için çocuk nefroloji polikniliğinde kontrol ettirmeniz gerekli ve ayrıca üroloji polikliniğine de göstermeniz gereklidir.şant takılı ise nöroloji polikliğinde takipleri yapılması gerekmektedir.Kontrollerini aksatmamalısınız takiplerini zamanında yaptırmalısınız.Eğer bunları yaparsak ALLAH'ın izniyle çocuklarımızın yaşam kalitesi daha da iyi olacaktır.ALLAH Yar ve yardımcınız olsun.
Hâlin ne ise müşteri sen oldun o hâle Noksanı meğer adl-i ilâhîde mi sandın....
Her yerde,fakat arifin kalbindedir الله,Yoksa sen O'nu arz-u semâvâttamı sandın

• Verimlilik:
      0%

merhabalar öncelikle siteye üye olma sebebim tecrübeli ailelerden yardım almak,nedeni 3 aylık bebeğim için bebeğim meningomyelosel ameliyatı oldu.sonrada sant ameliyatı oldu ayaklarında his ne kadar kuvvetli bilemiyorum doktorlarımızda sağ olsun ne sorsam bilemeyiz lafından başka bişey demiyor.ortopedi ye götürdük doktor dizlerinin arkasındaki kaslar güçsüz dedi ama ne kadar güçsüzdür şimdi bişey diyemem dedi sağ kürek kemiğine bastırınca orda acı hissetsi  daha sonra ultrason çekilsin dedi اللهtan aksilik olmazsa pazartesi çekilecek,diğer  aklıma takılan soru bebeğimin altını değiştirirken baya ıslak oluyor büyük abdestinde ıkınıyor doktorlar bu çocuklar yaptıklarını bilemezler hissedemezler diyor hissetmeyen bir çocuk olsun bebek olsun ıkınabilrmi bu konuda da arkadaşlar sizlerden bilgi almak istiyorum,ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER

• Verimlilik:
      0%

beyin cerrahı doktorumuz bize nefroloji ve üroloji doktoruna bebeği hemen götürmeyin büyüsün ondan  sonra dedi bebek bu daha dedi  bilemeyiz şimdi mesane sorunları olup olmadığını burdaki yazılanlarıda okuyorum kafam karıştı

• Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun ben yasinin annesiyim yasin doğduktan 3 gün sonra kese amelyatı oldu ve 2 aylıken takip edildi nefroloji üroloji beyin cerahi şu an 17 yaşında halen takip ediliyor mesane sorunu zamanla beli oluyor spina bifidalı çocuklarda..
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

• Verimlilik:
      0%

o zaman  bende pazartesi doktora götüreyim nefroloji ve ürolojiye nasıl bi tedavi yapılıyor canları yanıyormu bu konuda beni bilgilendirseniz sevinirim nasıl diyim hani çocuğu alıp küçük apdestini yap bide büyük abdestini yap nasıl bişey  birde  doktoraa  gösterdiğimiz zaman şöyle böle oluyormu demeliyiz yoksa  direk bebek meningomylosel diyip onlar kendilerimi yapıyor. 

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

mesane problemler hakkında bilgilenmek için sitemizdeki ürolojik problemler bölümünü incelemenizde fayda var.

Spina bifidalı hastaların genelinde idrar ve dışkı kontrolünde problemler vardır. Bu durum hastanın sosyal yaşamını ve yaşam kalitesini önemli derece etkileyebilir. Fakat buna rağmen kabul edilebilir bir yaşam kalitesi yakalamak mümkündür. Ortopedi, pediatrik üroloji, fizik tedavi, beyin cerrahi ve nefroloji branşlarında düzenli olarak periyodik kontrolleri yaptırmalı ve gerektiğinde ileri seviye tetkikler yapılarak bir tedavi planı ortaya çıkarılmalıdır. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

Sitemize hoşgeldiniz Gerekli açıklamarı arkadaşlar yapmışlar geçmiş olsun.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      8.89%

aramıza hoşgeldiniz ...
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Bebeğim için bilinçlenmek istiyorum Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Cevap istiyorum none Yanıt: 9 - Gösterim: 2894 - none svlkck 4 bucuk aylik ikiz hamileyim iki kizim olacak cift yumurta ikizleri fakat bir ay once bir tanesine spinana bfida ve buna bagli h... Devamı...
none bebeğim spina bifida none Yanıt: 3 - Gösterim: 563 - none Zeyno Merhaba,06.08.18 doğumlu şirinimsi bebeğimiz dünyaya geldi. İlk görenlerden biri olarak belinde kıll yumağı gördük.Spinal USG so... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com