trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Umuda yolculuk  (Okunma sayısı 3561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• umut2009
  • Yer:

none
Umuda yolculuk
« : 09 Mart 2011, 12:10 »
merhaba sevgili dostlar,
internette gezinirken tesadüfen buldum bu siteyi. yaklaşık 16 aydır biz de spinalı UMUT adlı çocuğumuzla yaşamaya başladık. Ankarada Prof.Dr.Cemalettin Aksoy'un tedavisi ve kontrolünde çocuğumuzun yürümesi umuduyla yaşıyoruz. Şimdilik sağ ayağındaki hareketsizliklik dışında tüm riskleri (hidrosefali, şant takılma riski, mesane gevşekliği, idrar ve gaita problemleri riski v.s.) atlatmış görünüyoruz. Tabii doktorlarımızın söylediğine göre. Umarım tüm hastalarımız tüm riskleri atlatır ve sağlığına kavuşur. Böyle bir siteyle, konunun muhatabı hasta sahiplerini aydınlatan ve bir nevi bu tür hasta sahipleri arasında birliktelik sağlayanlara sonsuz teşekkürler. Ben de artık aranızdayım ve hem deneyimlerinizden yararlanacağım hem de sağlayabileceğim bir katkı olursa sizlere sunacağım. oğlumuzun şu anki durumu özletle şu: emekliyor, sol ayağını problemsiz hareket ettiriyor, her iki ayağının üstüne basıyor ancak sağ ayağına bastıktan kısa süre sonra ya bu ayağını büküyor ya da oturmaya çalışıyor. Ayaklarının üstünde fazla durmuyor. hafif de olsa sıkıntılı ayağını da hareket ettiriyor ama belli belirsiz. Ortopedik sıkıntılar konusunda tecrübeleri olan hasta yakınları bizleri nelerin beklediği konusunda tecrübelerini aktarırlarsa mutlu oluruz. Hepinize acil şifalar ve sağlıklı günler dileğiyle...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      51.11%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: umuda yolculuk
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2011, 12:17 »
Hoşgeldiniz. Ortopedik problemlerin tedavisi için Prof. Dr. Cemalettin AKSOY'u seçmeniz güzel bir tesadüf olmuş. Aynı zamanda benim kızımın da doktorudur. Onun tavsiyelerini dikkate alıp ona göre hareket etmenizde fayda var. Zaman içerisinde önce destekle sonra desteksiz yürüyebileceğine inanıyorum. Ayağını büküyor diye yazmışsınız ayağını bilekten büküyorsa bunu ameliyatla düzeltiyorlar. Kızım 2 sefer ayağından ameliyat oldu. Artık sağlıklı bir insan kadar olmasa da eskisine nazaran daha düzgün basıyor. Ortopedi, beyin cerrahi, üroloji, nefroloji ve fizik tedavi branşlarında periyot kontrolleriniz olsa gerek. Bunları aksatmayınız. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2011, 12:18 »
Geçmiş olsun aramıza hoş geldiniz. Sağ ayağı hareketsiz demişsiniz. Hiç mi hareket yok, yoksa hareketleri zayıf mı?

• umut2009
  • Yer:

none
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2011, 14:24 »
hareketleri zayıf. Kalçadan dize kadar daha kuvvetli, bileğe doğru ve ayak hareketleri oldukça zayıf

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2011, 14:35 »
Geçmiş olsun. Aramıza hoşgeldiniz...
Hafif acılar konuşabilir ama,derin acılar sessizdir.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2011, 21:29 »
geçmiş olsun benmde bi güç kaybım ve bilekte içe dönüklük var tedaviler yapıldı herşey uygulandı ama geç kalındı benm...sizin daha küçücük tazeceik umarım hiöç birşeyi kalmaz...
-KaLpTe YaRa GöZdE YaŞ HaYaT BöYLe ArKaDaŞ-

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2011, 10:35 »
gerekli tedavileri yaptırıyormuşsunuz sb çocuklar yaiıtlarına göre geç yürüryorlar malasef ama sizin oğlunuz zaten daha 16 aylık daha küçük olmasına rağmen ayağa kalkıyormuş. İnşallah en kısa zamanda yürür ama doktorunuzun da onayını alarak fizik tedavi görebilir yürümesine yardımcı olması için.

• umut2009
  • Yer:

none
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2011, 17:05 »
teşekkür ederim nurgül. mesajınız umudumuzu biraz daha arttırdı ve bu yolculukta yolumuzu biraz daha genişletti. Umarım hiçbir hastamızın yakınının umutları kırılmaz bizimki de. bu sitede oluşturmuş olduğunuz sinerjiyle her an umutlar yeniden yeşerircesine pozitif bir yaklaşım içine giriyorum. hepinizin çocuklarının şifa bulduğunu ve umut verici gelişmelerle hepinizin yüzünün güldüğünü görürüm inşallah. Ayın dileği kendim için de diliyorum. sevgilerimle...

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Umuda yolculuk
« Yanıtla #8 : 13 Mart 2011, 18:04 »
Aramıza hoşgeldiniz ve geçmiş olsun.Bizim çocuklarımızın bacaklarda zayıflık ,güçsülük  olağan şeyler ,Oğlunuzun ayakta durabilmesi,  emekliyebilmesi çok güzel, fizik tedavi ve egzersizlerle daha iyi olacağına inanıyorum.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none