trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Arkadaşlar biz fizik tedaviye yeni başlayacağız bilgi almak istiyorum  (Okunma sayısı 1724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• HÜMEYRA ZEYNEP KARAMAN
  • Yer:

BEBEĞİM ŞUAN 5 AYLIK DOKTORUMUZ 6. AYINDAN İTİBAREN FİZİK TEDAVİYE BASLAMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ Bİ AY SONRA BASLIYORUZ İNŞALLAH BEN BAŞLAMADAN BİLGİ ALMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Öncelikle sitemize hoş geldiniz.FTR konusunda sitemizde Fizyoterapist Asiye Hanım var onunla iletişime gecerseniz size yardımcı olacaktır.Ayrıca Dr.size anlatmıştır .SBT li cocuklar  fizik tedavi vs gibi egitimleri ve tedavileri almak zorundalar.Ya hastanenin ftr bölümünde yada rapor cıkararak Herhangi bir Terapi merkezinde Cocuhunuza BU egitimi aldırabilirsiniz.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Geçmiş olsun  ;kolay gelsin şimdiden.
Çocuğunuzun hangi seviyeden Sb lı olduğunu yazmamışsınız.Tüm Sb lar için genel kural,yapabildiği kadar aktif,istemli hareket yapması,yapamadığı kısmında bizim yaptırmamızdır.Böylece eklem,kas ve kemik le ilgili şekil bozuklukları en minimum seviyede kalacaktır.Hiç aktif hareket yoksa ,tamamının pasif yaptırmamız da ,eklem hareket açıklığının korunması adına çok önemlidir.Bol tekrarlı,oyunlu,günlük hayatın arasında,gerekirse /varsa diğer kardeşlerinin de egzersizlere katılması hem ailece farkındalığı arttıracak,hem de SB lı çocuğumuz kendini yalnız hissetmeyecektir.
Sadece fiziksel gelişimi değil,bilişsel gelişimi de çok önemlidir.Bunun için ayına /yaşına göre ışıklı ,sesli,el -göz koordinasyonunu arttırıcı oyuncaklar,sebep -sonuç ilişkisine göre oynanan oyunlar,çeşitli hafıza kartları yla oynanan oyunlar çok yardımcı/faydalı olacaktır.Bilişsel gelişim,zannettiğimizden daha çok fiziksel gelişimi olumlu etkilemektedir.
Bulunduğunuz yere en yakın Rehabilitasyon merkezi ne başvurup bir fizyoterapistten mutlaka egzersizleri öğrenip,uygulamaya başlamanızı tavsiye ederim.
Kolay gelsin dileklerimle..

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Arkadaşlar biz fizik tedaviye yeni başlayacağız bilgi almak istiyorum Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Cevap istiyorum none Yanıt: 9 - Gösterim: 2538 - none svlkck 4 bucuk aylik ikiz hamileyim iki kizim olacak cift yumurta ikizleri fakat bir ay once bir tanesine spinana bfida ve buna bagli h... Devamı...
none Şant Hakkında bilgi none Yanıt: 9 - Gösterim: 1710 - none HiraNur Şant hakkında bilgi almak istiyorum. Nasıldır beyni Nasıl etkiliyor. Pilli mi ne kadar sürede değişir çocuklarda Nasıl rol izler... Devamı...
none TAŞINDI: Şant Hakkında bilgi none Yanıt: 0 - Gösterim: 498 - none bolubeyi Bu konu Hiranur isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11509.0 Devamı...
none Meningomyolosel hakkında bilgi sahibi değilim malesef none Yanıt: 1 - Gösterim: 346 - none EymeNergiz Öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim oğlum meningomyolosel li doğdu fakat hemen ameliyat olmadı 15 günlüktü ameliyat olduğunda ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com