trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Omurilik sorunları  (Okunma sayısı 5050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Omurilik sorunları
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2013, 15:13 »
Siz bi deneyin inşallah bi sonuç olurda tüm sb'li çocukların umudu olursunuz dikkat ettiysenin oradaki çocukta pek his yoktu bacaklarinda.

Ozon yağı ile yaptığım tedavi bitti!
çok bir etki oldumu bilemiyorum yani his olarak cok bir şey fark etmedim ama muhammed in gelişim olarak boy uzaması oldu bu kaç ay  içerisinde güçlenme de oldu.
Artık ozon yağının mı yoksa fizik hatreketlerimizi daha çok yaptığımız içinmi bilemiyorum.
Fizyoterapist'imiz Muhammed in bu son 4 ay içinde sinir gelişimi değilde kas güçlülüğü ve kol kuvvetinin arttığını söylüyor.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      55.56%

none
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2013, 13:39 »
Ozon yağı ile yaptığım tedavi bitti!
çok bir etki oldumu bilemiyorum yani his olarak cok bir şey fark etmedim ama muhammed in gelişim olarak boy uzaması oldu bu kaç ay  içerisinde güçlenme de oldu.
Artık ozon yağının mı yoksa fizik hatreketlerimizi daha çok yaptığımız içinmi bilemiyorum.
Fizyoterapist'imiz Muhammed in bu son 4 ay içinde sinir gelişimi değilde kas güçlülüğü ve kol kuvvetinin arttığını söylüyor.
Kas güçlülüğü bacaklardamı,kollardamı artmış?
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2013, 15:07 »
Bacaklarda ben kollara uygulamıyorum bacaklara ve bu refleksoloji dediğimiz hareketlerle uzun süre refleksolojiye gittiğimiz için sağolsun orda kiler benide alıştırdı ben de evde sürekli yaparım bazı fizyoterapit'ler reflekssoloji ye karşı çıksada bazıları iyi buluyor!
Muhammed'in durumu ağır olduğu için çok fayda grmesek te en azından gelişim olarak muhammed yaşıtları ile aynı boyda ve kilosu güzel bana göre sb için en gerekli şey hareket ve masaj diye düşünüyorum.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      40%

none
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2013, 16:51 »
Spina bifidalılarda kilolu olmak iyi bir şey değil. Hatta akranlarından daha az kilosu olsa daha da iyi olur. Çünkü kilo arttıkça ortopedik problemler ve bası yaraları oluşumları artış gösterecektir.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2013, 17:31 »
Spina bifidalılarda kilolu olmak iyi bir şey değil. Hatta akranlarından daha az kilosu olsa daha da iyi olur. Çünkü kilo arttıkça ortopedik problemler ve bası yaraları oluşumları artış gösterecektir.

Gelişim olarak iyi fazla kilosu yok Muhammed in.
Evet dediğinizde doğru ki biz muhammedi diyetisyene bile götürdük 1ve 2 yaş arası çok kilo'lu idi şimdi tam ve güzel.
Demek istediğim sb'li çocukları görüyorum ya çok kilo'lu yada bacaklar çok zayıf nerdeyse kemik incelmiş gibi bi hal alıyor onun için yazdım fizik ve masajla hem kemik güçleniyor hemde   kaslara da güc kazandırıyor!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Omurilik sorunları Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Gergin omurilik none Yanıt: 5 - Gösterim: 2230 - none selvi&zehra Trokal vertabral lomber servıkal vertabral,Mr sonuclarımıza göre amelıyata gerek yok dıyen doktor da amelıyat  gereklı dıyen dok... Devamı...
none 2. Kez Gergin Omurilik Ameliyatı none Yanıt: 28 - Gösterim: 6120 - none gerginomurilik1 Merhabalar ben Emine. Öncelikle hepinize çok geçmiş olsun Rabbim yar ve yardımcınız olsun.12 yasinda iken gergi omurilik tanısı ... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 6440 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com