trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: 'Felçliler için umut'  (Okunma sayısı 2371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
'Felçliler için umut'
« : 02 Haziran 2008, 19:40 »
LONDRA - Amerikan Pittsburgh Üniversitesi Nöroloji Bölümü'nde maymunlarla yapılan deneylere göre beyne verilen bir dizi elektrot ile protez organlar hareket ettirilebilecek...     

The Independent "Maymun için küçük bir lokma, insanlık için büyük bir adım" yorumuyla aktardığı haberde şunları yazdı:

"Bilim adamları, iki maymunun düşünceleriyle hareket ettirdikleri protez kollarla yemek yemesini sağladılar. Bu kollar, beyne bağlı bir dizi elektrotun bilgisayara sinyaller iletmesiyle çalıştırıldı.

Bu adım, milyonlarca felçli hastanın beyinleriyle takma kollar ya da diğer otomatik cihazları hareket ettirebilmelerini sağlayabilir. Uzmanlar, bu tekniği omuriliği zedelenenler ya da motor nöron hastaları için protezler geliştirmekte kullanmayı planlıyorlar.

Bilim adamları ileride bu protezlerin, otomobil kullanmaktan forklift çalıştırmaya kadar pek çok alanda, insan vücudunun doğal bir uzantısı gibi işlev görmesini umuyorlar."
.

Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      8.89%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
: 'Felçliler için umut'
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2008, 19:45 »
Bu tip haberler engelli bireyler ve aileleri için umut kaynağı. Engelliler için çalışanlara الله zihin açıklığı versin. Ömrümüz yeterse biz de görürüz bu tür projelerin hayattaki uygulamalarını. Paylaşım için teşekkür ederim nida.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

'Felçliler için umut' Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Arkadaşım için duanızı bekliyorum none Yanıt: 16 - Gösterim: 7318 - none Tuğbam Arkadaşlar sabah arkadaşımı aradım bebeği sb lı artı ng yle besleniyo bu yüzden sürekli akcğerleri tıkanıyodu geçen pzar gene tı... Devamı...
none Yakup için ne yapabiliriz none Yanıt: 39 - Gösterim: 11980 - none yaseminyakup İyi günler, Yakup 20.03.2014 tarihinde doğdu açık yarası ve hidrosefalisi vardı ve 1 hafta sonra ameliyat oldu şant takıldı yara... Devamı...
none Soma için milli yas ilan edildi none Yanıt: 10 - Gösterim: 4549 - none bolubeyi Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle Başbakanlık tarafından 13 mayıs 2014 tarihinden itibaren 3 günlük mill... Devamı...
none Soma için kermes none Yanıt: 6 - Gösterim: 7047 - none muhammed Soma için kermes. Muhammed satıyor keyfi çok yerinde.Details (Göster / Gizle)DetailsDetailsDetailsDetailsDetailsDetails... Devamı...
none FELÇLİLERE UMUT BAŞLIKLI HABER none Yanıt: 11 - Gösterim: 4708 - none anadolu79 HAYIRLI CUMALAR DİLERİM.BU HABER 21 EKİM GÜNÜ TRT.NET.TR DE YAYINLANDI. Polonya'da İngiliz bilim adamlarının katkısıyla yürütüle... Devamı...
none Eymen Umut none Yanıt: 53 - Gösterim: 14068 - none yesilsiyah İlk defa bir forma üye olurken bu kadar zorlandım. Bebeğimiz EYMEN UMUT  04.08.2015 14:30  da dünyaya geldi. Düzenli olarak kadı... Devamı...
none TAŞINDI: Eymen Umut none Yanıt: 0 - Gösterim: 845 - none bolubeyi Bu konu Eymen Umut isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11384.0 Devamı...
none İlkokul çocukları için beslenme rehberi none Yanıt: 2 - Gösterim: 1410 - none bolubeyi Milli Eğitim  Bakanlığınca hazırlanan ilkokul çocukları için beslenme rehberi başlıklı pdf formatındaki dökümanı konu ekinden in... Devamı...
none Ayakta durma sehpası isteyenler için none Yanıt: 3 - Gösterim: 2048 - none anadolu79 Oğlum için almış olduğum Ayakta durma sehpası isteyenler olursa bu mesaja cevaben mesaj gönderebilir.Çok fazla aşınmamış ve kull... Devamı...
none lemon sign görünüm var kafasında , ultrasonda baska belirti yok spina için riskl none Yanıt: 3 - Gösterim: 182 - none bebek2020 lemong sign teshisi konuldu bebegime. tarama testleri normal ultrasondada ayrıntılıdada baska belirtiye rastlanmadı  szce spina ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com