trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 1322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Merhaba
« : 12 Mayıs 2012, 12:48 »
Öncelikle herkese sağlıklı bir ömür diliyorum benim buraya gelmemin sebebi arkadaşımın bebeğinin spina bifida ve anesefali oluşu. 22 haftalıkken ayrıntılı ultrasyonda öğrendi ve gebeliği sonlandırıldı arkadaşım çok üzgün ve hala toparlayamadı kendisini. Arkadaşımın evinde neti olamdığı için giremiyor kendisi bana buraya girmemi söyledi hamileyken gelmiş neslihan diye bir arkadaşım. Şimdi onun benden istediği bu hastalıkla alakalı birşeyler öğrenmem çünkü ilk gebeliydi genetik sonuçlar çıkamadı ama doktorun dediği sadece sebebinin folik asit dediği ve arkadaşım 15 gün felan kullanmış oda 1.5 aylıkken başlamış ama iyi beslenememiş. Kendisini suçluyor böyle bir hastalığı başıma gelmeden bilmiyordum belki de iyi birşekilde beslensem bebeğim bu şekilde olmayacaktı diyor. Şimdi ona yardım etmek için burdayım ve sizlerden yardım istiyorum. ikinci gebeliği biraz zaman geçsin düşünüyor ama bu şekilde olacak diye çok korkuyor ve diğer hamilere göre  daha fazla risk taşıyor. Doktorlar 3 ay öncesinden folik asite başlatacaklar. Böyle olup da sağlıklı bebekleri olan var mı? اللهım kimseyi evladıyla sınamasın çok zor bir acı اللهım hepimizin yardımcısı olsun. Sevgiler...

kubra, nazlı hilal

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      53.33%

none
Ynt: Merhaba
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2012, 12:58 »
Folik asit kullanımının %70 oranında spina bifidalı doğumları engellendiği söyleniyor. Fakat bu hastalığın tam nedeni bilinmemekle beraber genetik faktörlerin de rol oynadığı ispatlanmış. Şimdiye kadar karşılaştığım 1 kişi hariç bütün spina bifidalı ailelerde birden fazla spina bifidalı gebelikle karşılaşmadım. Ben arkadaşınızın sağlıklı bir bebeği olacağına inanıyorum. Önce doktor kontrolünde kendisini gebeliğe hazırlasın. Kan, vitamin değerleri normal olsun ki bebeği de sağlıklı olsun. Anne kendine yetemiyorsa bebeğinde problem olma olasılığı daha yüksektir. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2012, 13:35 »
Bir gebelikte spina bifida var diye,sonraki gebeliklerde de olacak diye birşey yok.Ben spina bifidalıım.İki kardeşimde sağlıklı.Hem folikasit kullanılsa bile önleme oranı %100 değil.Yani anlayacağınız herşey الله'ın takdiri...

• Sekercik
    • Verimlilik:
      46.67%

none
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2012, 21:55 »
Seninle tanıştık ve de çok konuştuk Mehtap Hanım.Ama tekrar burdan da ''hoşgeldiniz''diyorum....
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Merhaba Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Merhaba Beni de aranıza alır mısınız ? none Yanıt: 14 - Gösterim: 2592 - none can  arkadaşlar çok sıkıldım dış dünyadan herkesin farklı gözle bakmasından sizlerle tanışıp özgüvenimi yükseltmek istiyorum [cutoff... Devamı...
none yeniden merhaba none Yanıt: 9 - Gösterim: 1858 - none dayk41 Uzun bir suredir uzak kalmisiz. Yeniden merhaba. Artik cocuklarimiz buyumusler cogu okullu olmus. Bizde bir sene gec de olsa oku... Devamı...
none Merhaba none Yanıt: 3 - Gösterim: 489 - none Sinem Ben Bursadan Sinem sitenizi tesadüfen gördüm çok beğendim. Devamı...
none Merhaba 2018 :) none Yanıt: 2 - Gösterim: 260 - none muhammed Yeni yılın hepimize sağlık, huzur , mutluluk ve barış getirmesi diliyorum.Dünya da ki tüm savaşların bitmesi kardeşçe yaşamak di... Devamı...
none TEKRAR MERHABA none Yanıt: 5 - Gösterim: 297 - none meteor Uzun süredir aranızda yoktum skolyoz dan ameliyat oldum 9 ay önce uzun araştırmalar sonucu eskiden çok rahatlıkla değnekler yard... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com