trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
Yeni üyeler / Meningosel Ameliyatı Olan Var Mı ?
« Son İleti Yazan: minikperimm Bugün, 05:51 »
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Sizlere de cok cok gecmis olsun. Meningosel doktorun soyledigi kadariyla sirttaki kesenin icinde sinir olmadiginda oluyomus. Ici sinir doluysa daha farkli bir ismi varmis. Sizin cevabinizda icinde ne kadar sinir olduguna bagli demissiniz. Ben yanlis bilgi mi aldim acaba orda muallakta kaldim
evet meningoselde sinir geçmiyor diye biliyorum.kızımda da aynı büyük bir şans sinir geçmiyor dedi doktorumuz ameliyat sonrası.eğer olursa kulakta küçük sorun gibi hayatını çok etkilemeyecek bişey olur dedi.ama ayak baş parmak yapısı çekiç parmağından şüphelendiriyor beni.bir dr gösterdim ama gözüm tutmadı nedense bişey yok dedi ama bence %90 var:( bir yerlerden etkilenen sinir her şekilde oluyor sanırım mesane ayak vs derken büyüdükçe gösteriyor.bende her şeyi buradan öğreniyorum öğrendikçe doktorumuza soruyorum.sizin meleğinizin defekti hangi bölgede acaba
2
« Son İleti Yazan: onurtosun1903 18 Temmuz 2018, 19:03 »
Merhaba Yaşım 31 doğuştan spina bifidalıyım.
Mehmet Özek tarafından ameliyat edildim.
Başkasına kesinlikle cocugunuzu emanet etmeyin maddi gücünüz var ise
bu yaşıma kadar defalarca ameliyat geçirdim evliyim 1 cocugumda var . En son tethered cord ameliyatıda oldum
deneyimlerden yararlanmak isterseniz yardımcı olurum 531 xxx xxxx

Bu ileti telefon numarası bırakılması nedeniyle editlenmiştir. Forumlara telefon numarası bırakmayınız. Gerektiğinde özel mesajla numaranızı diğer üyelere iletebilirsiniz.

Merhaba. Cevabiniz icin tesekkur ederim. Rabbim yardimciniz olsun. Bu yasima kadar bir cok ameliyat gecirdim demissiniz. Bu ameliyatlari yurume , idrar vs gibi ortaya cikan sorunlar yuzunden mi oldunuz yoksa tamamen onlem amaclimi onu merak ettim. Birde ne tarz sorunlar yasatti bugune dek size onuda yazabilirseniz harika olur. Telefon numaraniz sansurlendigi icin ulasamadim
3
« Son İleti Yazan: onurtosun1903 18 Temmuz 2018, 19:01 »
merhaba benim kızımda meningoselli doğdu.3.gün sırtındaki kese için ameliyat oldu.kesenin sinir içermesi yeri ve büyüklüğü hepsi çok önemli.benim kızım şu an 7.ayında ayaklarında böbrek ve mesanede şimdilik bir şey yok.ama devamlı kontrol edilmek zorunda çünkü beklenilen şeyler var.bu arada 22.gün hidrosefali gelişti şant ameliyatı da oldu şükürler olsun oda şimdilik iyi durumda...
eşinize en büyük destek sizsiniz Rabbim güç,sabır meleğinize de şifa versin.

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Sizlere de cok cok gecmis olsun. Meningosel doktorun soyledigi kadariyla sirttaki kesenin icinde sinir olmadiginda oluyomus. Ici sinir doluysa daha farkli bir ismi varmis. Sizin cevabinizda icinde ne kadar sinir olduguna bagli demissiniz. Ben yanlis bilgi mi aldim acaba orda muallakta kaldim
4
Yeni üyeler / Oğlumuz dünyaya geldi
« Son İleti Yazan: minikperimm 18 Temmuz 2018, 00:30 »
yavrunuza الله sağlıkla huzurla yaşamayı nasip etsin gözünüz aydın olsun umarım her şey çok güzel olur
5
« Son İleti Yazan: bolubeyi 16 Temmuz 2018, 21:05 »
Geçmiş olsun. Gelişmelerin gönlünüzce olmasını dilerim.
6
« Son İleti Yazan: kunal87 16 Temmuz 2018, 17:51 »
Merhaba Yaşım 31 doğuştan spina bifidalıyım.
Mehmet Özek tarafından ameliyat edildim.
Başkasına kesinlikle cocugunuzu emanet etmeyin maddi gücünüz var ise
bu yaşıma kadar defalarca ameliyat geçirdim evliyim 1 cocugumda var . En son tethered cord ameliyatıda oldum
deneyimlerden yararlanmak isterseniz yardımcı olurum 531 xxx xxxx

Yönetici Yorumları Bu ileti telefon numarası bırakılması nedeniyle editlenmiştir. Forumlara telefon numarası bırakmayınız. Gerektiğinde özel mesajla numaranızı diğer üyelere iletebilirsiniz.
7
« Son İleti Yazan: minikperimm 16 Temmuz 2018, 17:00 »
Merhaba. Oncelikle herkese cok cok gecmis olsun. Esim su an 24 haftalik hamile. Oglumuza meningosel teshisi kondu Prof. Dr. Memet Özek tarafından. Dogumdan 1 ay sonra ameliyat olacagini soyledi. Bu ameliyati daha once kendisi yada cocugu olan varmi acaba ? Surec hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim. Esim surekli agliyor ve uzgun. Ameliyat ve sonrasinda yasadiginiz problemler varmi acaba yuruyememe , idrar yapamama vs. Deneyimlerinizi paylasabilirseniz cok sevinirim. Tekrar gecmis olsun herkese. Umarim en kisa surede sagliginiza kavusabilirsiniz. Saygilarimla
merhaba benim kızımda meningoselli doğdu.3.gün sırtındaki kese için ameliyat oldu.kesenin sinir içermesi yeri ve büyüklüğü hepsi çok önemli.benim kızım şu an 7.ayında ayaklarında böbrek ve mesanede şimdilik bir şey yok.ama devamlı kontrol edilmek zorunda çünkü beklenilen şeyler var.bu arada 22.gün hidrosefali gelişti şant ameliyatı da oldu şükürler olsun oda şimdilik iyi durumda...
eşinize en büyük destek sizsiniz Rabbim güç,sabır meleğinize de şifa versin.
8
« Son İleti Yazan: onurtosun1903 15 Temmuz 2018, 19:20 »
Merhaba. Oncelikle herkese cok cok gecmis olsun. Esim su an 24 haftalik hamile. Oglumuza meningosel teshisi kondu Prof. Dr. Memet Özek tarafından. Dogumdan 1 ay sonra ameliyat olacagini soyledi. Bu ameliyati daha once kendisi yada cocugu olan varmi acaba ? Surec hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim. Esim surekli agliyor ve uzgun. Ameliyat ve sonrasinda yasadiginiz problemler varmi acaba yuruyememe , idrar yapamama vs. Deneyimlerinizi paylasabilirseniz cok sevinirim. Tekrar gecmis olsun herkese. Umarim en kisa surede sagliginiza kavusabilirsiniz. Saygilarimla
9
« Son İleti Yazan: mevlutburak 15 Temmuz 2018, 18:04 »
Mutlu günler arkadaşlar.
Geçen hafta Çarşamba günü acil olarak hastaneye gelmek zorunda kaldık. Su geldiğinden dolayı doktorlar eşimi doğumhaneye yatırdı ve doğuma kadar çıkamayacağımızı söyledi. Erken doğum için ciğer geliştirici iğneler yapıldı ve eşim sürekli doğuma hazır halde kontrol altında tutuldu. Cuma günü 11.30 da oğlumuz 32 haftalık olmasına 1 gün kala dünyaya 1820 gr olarak dünyaya geldi. Şimdi Hacettepe Üniversitesi yeni doğan yoğun bakım servisinde kontrol altında oğlumuz. Nöroşirurji uzmanları tarafından sürekli kontrol ediliyor ve uygun şartları sağladığında kese için ameliyat edileceği söylendi. Bel altında bir miktar his kaybı olduğu ve beyinde de biraz su toplanması olduğu bilgisini alabildik. Dualarınızı bekliyoruz.
10
Yeni üyeler / Doğuştan bel açıklığı bel ağrısı
« Son İleti Yazan: apollo266 15 Temmuz 2018, 10:43 »
Merhaba arkadaşlar hepinizde olduğu gibi bende bel ağrılarım sonucu doktora gittim ve doğuştan bel açıklığım olduğunu öğrendim .doktor bunun tedavisi olmadığını söyledi ve krem ilaç verdi ben uzun bir araştırma sonucu spor yapmanın faydalı olduğunu öğrendim ve kendimde bunu deneyip onayladım herhangi bir salona gidip bunu söylerseniz size yardımcı olur .Eskişehirli arkadaşlar varsa onlara bizzat yardimci olabilirim
Sayfa: 12 3 ... 10

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com