trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kabızlık hep böyle mi olacak  (Okunma sayısı 12095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kabızlık hep böyle mi olacak
« : 12 Nisan 2014, 07:45 »
Herkese merhaba,
Benim sormak istediğim şey kabızlıkla ilgili. Benim kızım 2 bucuk yaşında ve biliyorsunuz tak yapıyoruz. Onun dışında bağırsak sorunumuz da var. Bu bazen mesane sorunundan daha büyük bir sorun haline geliyor bizim için. Yaşı büyük olan çocuklarda az da olsa bir düzelme oluyor mu? Ya da bu çocuklarda hergün aynı satte oturtmak işe yarıyormu ilerleyen zamanlarda? Bize doktor bağırsak belirli bir yere kadar çalışıyor ama çıkısa yakın olan bölüm çalışmıyor dedi. Çok zor bir durum. Bir gün değil iki gün değil. Merak ediyorum çocuklar büyüdüklerinde de sürekli lavman mı kullanıyor yoksa kendileri de yapabiliyorlar mı?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      8.89%

Barsak eğitimi vermenin faydası olacaktır. Cerrahi yöntemlerle de kaçırmaların önüne geçilebiliyor. Spina bifidalı hastalarda tecrübesi fazla olan çocuk cerrahisi uzmanı ile durumu değerlendirin. Neler yapılabilir ya da yapılamaz tartışırsınız.  Barsak eğitimi alması durumunda ilerleyen yıllarda daha iyi duruma gelmesi mümkün. Ancak hangi tedavi uygulanırsa uygulansın yaş ilerlese dahi hiç bir zaman sağlıklı bir kimse kadar gaita kontrolü olmayacaktır. Sıkıntılarımız ortak olmasına rağmen her hastanın farklı derecelerde etkilendiğini unutmayın. Lavman kullanan da var kullanmayan da var. Kaçıran da var kaçırmayan da var. Zaman zaman kaçıran da var. Barsakları tıkanıp cerrahi müdahale ile açtıran da var. Yapılan tedavi ve tedbirlerle kabul edilebilir bir yaşam kalitesi yakalayabilmek mümkün. Öncelikle hem hasta hem de siz hastalığınızla barışık olmalısınız ki bir şeyler başarabilin. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

hastalıkla bir süre barışık oluyorum sonra tekrar kararıyor dünya sanki.idrarı bir şekilde alıyoruz ama kabızlık oyle olmuyor. bir de hasan bey, sizin kızınızın psikolojisi nasıl? ben ileriyi düşünmekten korkuyorum. diyorumki acaba bunalıma mı girer. hep üzgün  mü olur? içim yanıyor kavruluyor geleceği düşününce

• Yalniz
    • Verimlilik:
      2.22%

Hasan bey bagirsak egitimi nasil yapiliyor kisaca ozetlemeniz mumkunmu?benimde kizim ikibucuk yasinda ve ayni problemleri bizde yasiyoruz.Buradaoyle bisey bize hic soylenmedi bu konuda yardimci olursaniz cooo ksevinirim!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      8.89%

Özellikle ergenlik döneminde bunalıma girmesi muhtemeldir. Hatta daha erken evrelerde de bunalıma girmesi muhtemel ve girecektir de. Hastalığı ile barışık olmayı öğrenmeli, hem çocuk hem ana babası psikolojik destek almalı ki bu bunalımlar çok daha hafif bir şekilde atlatılmalı. Sitemizde ergenlikten çıkmış, gençler var. Bunlardan bazıları öyle karamsar ki bardağın hep boş tarafını görüyorlar. Hiç bir şekilde mutlu olmuyorlar. Adete mutsuz olmak için ellerinden geleni yapıp hem kendilerini hem de en yakınlarını çok fazla üzüyorlar. Tabi bunun yanında kendine güveni olan, ayakta duran, hastalığı ile barışık olanlar da var. Meslek sahibi olanlar, evlenip çoluk çocuğa karışanlar bile var. Size büyük görev düşüyor. Psikolojik destek almayı ihmal etmeyin. Her şeye rağmen mutlu olabilmek, zor olanı başarabilmek mümkün.

• Verimlilik:
      0%

çok sağolun güzel cevabınız için.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

geçmiş olsun.

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%

Ben hiç bir zaman hastalığımla barışık olmadım. Belki dışarıdan bakınca,bu durum çok kötü gibi duruyor. Ama bence iyi... Çünkü yapamadıklarımı kafama takıp, onları yapabilmek için uğraşıyorum. Çünkü boşverirsem biliyorum ki ilerde yapamayacak duruma gelirsem çok üzülürüm. Ben hiç bir zaman seksek oynayamadım. Çocukken çok özenirdim. Tek ayak üzerinde dengede duramayıp,düşerdim.Yirmi üç yaşındayım hala onu yapabilmek için uğraşıyorum. Şimdilik çok fazla olmasa da tek ayak üzerinde durabiliyorum. Sürekli internet başında nörojen mesaneyle ilgili yeni çıkan tedavileri araştırıyorum. Bazen internet sitelerinde tam olarak tedavisinin olmadığı yazılı oluyor. Okuyunca bir kez daha yıkılıyorum. Şimdi de evde üniversite mevzusu var ki... Offf offff.. Yaşadığım ilçede istediğim bölüm yok. Başka bir ilçede var. Oraya gitmek istiyorum. Ancak ailem burada okumamı istiyor. Aslında haklılar.Biliyorsunuz, Spina Bifida çok görülmesine rağmen, bilinmeyen bir hastalık. Hastalanırsam, yanlış ya da eksik tedaviye maruz kalmamdan korkuyorlar. Ben de yanlış,ya da eksik tedaviye  maruz kalmak istemem. Ama onların bu kadar korumacı davranmaları beni sinirlendiriyor.Bazen bu kadar korumacı davranmalarının sebebi başka bir hastalığım daha mı var diye kendi kendime düşünüyorum.  Yazın tercih döneminde evde kıyamet kopacak.

• Sekercik
    • Verimlilik:
      8.89%

Sevgili Ayşe verdiğin cevaba karşılık şunları söylemek geldi içimden nacizane...Nazlı Hilal'e tuttuğum günlükten bir iki satır gözümün önüne geldi...
mutlu olmak için herkesin yaptığı şeyleri yapmak şart değil bu sözümü seviyorum...Henüz 21 yaşındayken küçük kızımın çaresizliğiyle yanarken yazmışım bunu ve inanmışım...Sizlerde isterseniz birçok şeyden mutlu olabilirsiniz.İnşallah kızım da annesi gibi düşünür ve zaman zaman karamsarlığa düşsede biran önce içinde bulunacağı bunalımlardan çok kolay çıkabilir.Ve istersen sende yapabilirsin...Ailen seni düşünmek zorunda,bende bir anne olarak kızım SB gibi bir gerçekle mücadele ederken benden uzakta olmasını istemem ya benimle yada ben onunla  mxxxutlu
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      8.89%

Hasan bey bagirsak egitimi nasil yapiliyor kisaca ozetlemeniz mumkunmu?benimde kizim ikibucuk yasinda ve ayni problemleri bizde yasiyoruz.Buradaoyle bisey bize hic soylenmedi bu konuda yardimci olursaniz cooo ksevinirim!
İhtiyaç hasıl olsa da olmasa da hergün aynı saatte tuvalete gidip ihtiyaç gidermeye çalışmaya barsak eğitimi denir.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kabızlık hep böyle mi olacak Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Böyle Soruya Böyle Cevap none Yanıt: 5 - Gösterim: 2330 - none zuhal_kurt Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğre... Devamı...
none Bebek ve çocuklarda kabızlık none Yanıt: 3 - Gösterim: 14295 - none Derin Kabızlığın Tanımı- Kakasını yaparken çocuğunuzun ağrı çekmesi ya da ağlaması VE/VEYA- 10 dakikadan uzun süren ıkınma veya zorlam... Devamı...
none Ricam olacak none Yanıt: 16 - Gösterim: 5379 - none nurıye 1 yaşın altındaki bebekler için aldığınız heyet raporunu yollayabilirseniz sevinirim. email ya da buraya eklerseniz alırım. Çünk... Devamı...
none Bir sorum olacak none Yanıt: 7 - Gösterim: 3257 - none sabır hep sabır Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var sizinde deneyimlerinize dayanarak sormak istiyorum. Kayra yaklaşık 9 aydan beri ponzeti ci... Devamı...
none Ahmet neden böyle none Yanıt: 16 - Gösterim: 5595 - none ummuseleme Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Oğlum Ahmet şuan 3,5 yaşında ve kendi kendine oturamıyor, konuşamıyor, ve kendini tutamıy... Devamı...
none Sadece Bende mi? Böyle? none Yanıt: 4 - Gösterim: 1576 - none Uzman Siteye giriş yaparken bazen yanlış şifre kullanıyorum ve sonrasında doğru şifre kullansam da siteye gire bilmek için geçmişi tam... Devamı...
none Kabızlık none Yanıt: 14 - Gösterim: 4487 - none muhammed Sorunumuz kabızlık ama Muhammed 10 günde bazen 15 günde bir gün sadece isal oluyor ama öyle böyle değil bazen bir paket bez bile... Devamı...
none kabızlık problemi none Yanıt: 30 - Gösterim: 9564 - none ali kerem Ali Kerem'in bir türlü kabızlığını geçiremedik osmolak, zeytinyağı, kayısı püresi hiç biri fayda etmedi. En son lavmana kalıyoz.... Devamı...
none Şaşılık ve kabızlık none Yanıt: 13 - Gösterim: 3596 - none ilknur Arkadaşlar biliyorum belki defalarca yazıcağım konu açılmıştır kızımda hala kabızlık sorunu var 6 günde  bir lavman yapıyorum do... Devamı...
none ve yıne kabızlık none Yanıt: 8 - Gösterim: 3731 - none janenur  merhaba,ve yıne kabızlık dedıgıme bakmayın. sankı gecıyor da ara ara oluyormus gıbı bır anlam cıkıyor cunku. öyle değil ne yazı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com