trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi  (Okunma sayısı 8922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi
« : 16 Nisan 2014, 03:28 »
Öncelikle herkese merhaba. Hepimize geçmiş olsun. الله yardımcımız olsun انشاءالله. Eşim 18 haftalık hamile 3’lü test için doktora gittik. Fakat BOS sıvısının fazla görünmesi nedeniyle hidrosefali teşhisi ile ayrıntılı ultrasona gönderdi. Ayrıntılı ultrason sonucunda verilen raporda “ Lomber vertebralarda spina bifida ile uyumlu posterior füzyon defekti dikkati çekmiştir. Fetal karniumda lem on sign görünümü seçilmekte olup lateral ventriküller dilate görünümdedir. Lateral ventrikül korpus genişliği yaklaşık 12.9 mm ölçülmüştür (Hidrosefali).” denilmektedir. Bu sonuca göre doktorumuz spina bifida ve hidrosefali olduğunu çocuğun yaşamayacağını sonlandırmamız gerektiğini söyledi, bizi doğum üzerine ihtisası olan daha teşekküllü bir hastaneye yönlendirdi. Fakat biz sonlandırmayı düşünmüyoruz. Benim öğrenmek istediğim ultrasona göre bu hastalıkların durumu hakkında bilgi edinilebilir mi yani spina bifida occulta, meningosel, meningomiyosel mi belli olur mu? Hidrosefali değeri çok mu yüksek azalma düzene girme ihtimali var mı ? Yoksa doktorumuz sonlandırmamız için mi bu kadar olumsuz konuştu bunu merak ediyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2014, 03:55 »
merhaba,

çok geçmiş olsun. evet ultrasonda görülebiliyor. lipomelingosel dısındakıler net bır sekılde anlaşılabılıyor. bu tur çocuklarda olası seyler;yürüyememe, mesane ve bağırsak rahatsızlığı..(kaka yapamama, idrar yapamamam yada tutatmama...buna bağlı böbrek rahatsızlıkları....)birde başınada eğer hıdrosefalı varsa şant  takılıyor. gerçekten zorlu bır hayat sadece çocuck ıcın değil, aile içinde..

allah ıyılık versın..sızın ve herkesın yardımcısı olsun..

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2014, 04:23 »
Benim öğrenmek istediğim ultrasonda göründüğü zaman hangi şekilde olduğu belli oluyor mu ? Yani keseli mi kapalı mı ?

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2014, 05:20 »
geçmiş olsun bence iyi bir karar verdiniz tabi zor ama doğduktan sonra öğrenseydiniz kurtarın yavrumu derdiniz ne fark var sadece yüzünü görmediniz allaha çok çok dua edin ben geçen senetam buzamanlarda öğrendim ağladım üstelik neolduğunu bile bilmiyordum banada aynen aldır dediler hatta doğuma yakın aldırmadım diye sanki suçlar gibi davrandılar özele gittimdoğuma buyüzden hiçkimseyi duymayın ben allaha sığındım karnımdakinide ona emanet ettim çook şükür çoook dua edin rabbim sizinle

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2014, 06:26 »
الله razı olsun. Hepimize geçmiş olsun. الله yardımcımız olsun.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2014, 07:12 »
الله yardımcınız olsun bizlere doktorlar çok şeyler söyledi şu an 21 yaşında tabiki konturol altında hamdolsun bu gunlere .
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2014, 09:03 »
Bende sekizinci aylmda öğrendim klzlml doktor herşeye hazlrllkll olun yatağabagll kala bilir zekasln da problem falan sonlandlrnaml bike söylediler klzlm bir yaşlnda şant takll  ve açlk kese ameliyatl oldu klsacasl zor bir süreç anne baba için ama allaha tevekkül edin  allah yardlm ediyor bu siteden ögreniceniz çok şey var hastallkla ilgili herseyi burdan burdaki arkadaşlardan ögendim siteyi incelerseniz sorularlnlza yanlt bulursunuz

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

sitemize hoş geldiniz.
çok geçmiş olsun.
evet zor bir süreç ama arkadaş ların dediği gibi o minik canları bize emanet eden Vekil Rabbim nasip etmiş otesi yok yeterki hakkıyla bakıp gozetelim...

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

sitemize hoş geldiniz.
çok geçmiş olsun.
evet zor bir süreç ama arkadaş ların dediği gibi o minik canları bize emanet eden Vekil Rabbim nasip etmiş otesi yok yeterki hakkıyla bakıp gozetelim...

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Şanslılardansiniz Ankara ,ıstanbul gibi yerlerde rahatlıkla iyi dr bulabilir tedavisini yapabilirsiniz...
biz şanlıurfa dan ne zorluk larla geliyoruz ıst , lütfen dr tercihini iyi yapin ve şimdi den araştırın dogumu ve ameliyati ni yapacak dr ları ayarlayın Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina Bifida ve Hidrosefali Teşhisi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonu www.ifglobal.org none Yanıt: 3 - Gösterim: 2696 - none bolubeyi http://www.ifglobal.org/ Devamı...
none oğlumun hidrosefali teşhisi none Yanıt: 21 - Gösterim: 10512 - none Ö. Faruk Arkadaşlar  merhabalar , dün cerrahpaşa hast.hidrosefali takibi için usg çektirdik. Ameliyatı yapan doktor bey olmadığı için son... Devamı...
none Spina Bifida, Hidrosefali none Yanıt: 8 - Gösterim: 3711 - none AYŞEBETUL S.a. herkse gecmiş olsun. Kızım 2,5 yasında,  ameliyat oldu ve şantı var  kontrollerine çapa hastanesinde devam ediyoruz ama mem... Devamı...
none Spina Bifida Olgularının Teşhisi none Yanıt: 0 - Gösterim: 2261 - none bolubeyi Spinal disrafizmli hastaların kliniğe başvuru yaşları lezyonun tipine ve yerine göre değişmektedir. Spina bifida okülta grubunda... Devamı...
none Hidrosefali ve sipina bifida none Yanıt: 13 - Gösterim: 4839 - none ilknur Merhaba ben bu siteye daha dün üye oldum ve 45 günlük bir kız çocuğum var hidrosefali ve sipina bifida. Haftada  iki üç kere has... Devamı...
none Spina Bifida Hidrosefali none Yanıt: 14 - Gösterim: 4124 - none ilknur Merhaba ben İlknur. 56 günlük doğuştan hidrosefali ve sipina bifida rahatsızlığı olan bir kız çocugum var bebeğim doğumdan üç gü... Devamı...
none Bana olmaz deme - Spina Bifida ve Hidrosefali none Yanıt: 10 - Gösterim: 5249 - none bolubeyi Hindistan'lı hidrosefali ve spina bifida hastası küçük kız Roona Begum uluslararası basına haber olmuştu. Ameliyat olarak[cutoff... Devamı...
none oğlumun hidrosefali teşhisi none Yanıt: 8 - Gösterim: 1830 - none Cerenimo Merhaba umarım sesimi duyan olur. 34 haftalık hamileyim ve kızıma hidrosefali teşhisi kondu. Buradaki yanıtlarda şant ameliyatın... Devamı...
none İkizlerden birine spina bifida teşhisi koyuldu none Yanıt: 11 - Gösterim: 3328 - none Erman Herkese Merhaba,Eşim 19 haftalık çift yumurta ikizlere hamile. 5 gün önce doktorumuz rutin kontroller sırasında bir tanesinin ay... Devamı...
none Spina bifida+hidrosefali none Yanıt: 3 - Gösterim: 906 - none Veranur Mrb . 22 haftalik hamileyim. Hamileligimin 18. Haftasinda bebegimin omurgasinda L1 kisminda aciklik oldugunu bu acikligin yumru ... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com