trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: ve yıne kabızlık  (Okunma sayısı 2969 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
ve yıne kabızlık
« : 03 Temmuz 2014, 04:11 »
 merhaba,
ve yıne kabızlık dedıgıme bakmayın. sankı gecıyor da ara ara oluyormus gıbı bır anlam cıkıyor cunku. öyle değil ne yazıkkı..hiç geçmıyor. hem de hıç. sürekli lavman yapıyoruz. bu beni ve kızımı çok sarsıyor. oyle kotu oyle acı anlar ki. hem o ağlıyor hem ben..ve son bır ıkı aydır lavman bıle etkılı olmuyor.  ben ne yapacağımı sasırdım.

sabahları yağ verıyorum. kayısı verıyorurum. en azından katılaşmasın çok dıye ama yok. olmuyor. bır toz ılac var. onu da verınce az az sık sık yapıyor. o da bır rahatlama sağlamıyor.

benım sormak ıstedığım sey; sızlerın cocukları yada bu hastalıgı ceken yetıskınler nasıl. ne yapıyorlar? benım kızım 3 yasında. buyudukce o bılınclendıkce  en azından yemesı gerekenlerı kendısı de ogrenıcek dıyorum. daha ıyı olacak dıyorum. ama bılmıyorum gercekten oyle oluyormu?

yada bagırsak egıtımı yapabılmıs olanlar var mı aranızda? varsa kaç yasından başkladınız ve ne kadar surede oldu bu durum.

son sorum lavman başarısız oldugunda ne yapıyorsunuz?

her sonda yapan bu sıkıntıyı cekmıyor sanırım. herkesın durumu farklı. benım kızım yuruyor cok sukur. ama bu kabızlık benı gecelerı sıkıntıdan uyutmuyor. yanı kızım rahat mı değil mı bunu dusunmekten içim içimi yıyor...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      68.89%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2014, 04:37 »
Spina bifidalı hastalarda tecrübesi fazla olan çocuk cerrahisi doktorlarından destek aldınız mı? Bir şey önermediler mi? Barsak eğitimi ve egrektiğinde lavman uygulaması yapmak bunlar da kafi gelmezse ace maleno işlemi yapmak çözüm olsa gerek. Bunları doktorunuzla konuşup durumu değerlendirmeniz gerek. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2014, 06:50 »
Aslında lavman da sorun olmuyordu ıyıydı ama mesane ıcın mıctonorm kullanmaya basladık.ozamandan berı sıkıntımız katlandı.

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2014, 08:30 »
Geçmiş olsun

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2014, 08:35 »
Aslında lavman da sorun olmuyordu ıyıydı ama mesane ıcın mıctonorm kullanmaya basladık.ozamandan berı sıkıntımız katlandı.
Bu ilaçların en sinir bozucu yan etkisi kabızlık. Bu ilaçların vücuttan atılması gereken sıvılar üzerinde etkisi var.Yan etkinin şiddeti hastadan hastaya fark eder.Kimin de ağız kuruluğu çok fazla oluyor. Kiminde kabızlık. Kimisin de terleme olmuyor.  Doktorunuza danışarak,üropan ,spazmax,toviaz ilaçlarından birini deneyebilirsiniz.

• Verimlilik:
      0%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2014, 15:39 »
Üropan ve detrusitol kullandık ama onlarda kızımı cok sınırlı hale getırdı.bu da bır yan etkıymıs. Bu ılac oyle bır gergınlık yaratmadı ama yınede degıstırmelıyız sanırım bu arada cevap yazan arkadaslara tesekkurler

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2014, 19:03 »
Geçmiş olsun bu denli ciddi bir kabızlık yaşamadık. İnşallah bir yolunu bulursunuz.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
ve yıne kabızlık
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2014, 16:50 »
Geçmiş olsun

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: ve yıne kabızlık
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2014, 03:29 »
Geçmiş olsun.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

ve yıne kabızlık Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Bebek ve çocuklarda kabızlık none Yanıt: 3 - Gösterim: 12727 - none Derin Kabızlığın Tanımı- Kakasını yaparken çocuğunuzun ağrı çekmesi ya da ağlaması VE/VEYA- 10 dakikadan uzun süren ıkınma veya zorlam... Devamı...
none Kabızlık none Yanıt: 14 - Gösterim: 3826 - none muhammed Sorunumuz kabızlık ama Muhammed 10 günde bazen 15 günde bir gün sadece isal oluyor ama öyle böyle değil bazen bir paket bez bile... Devamı...
none kabızlık problemi none Yanıt: 30 - Gösterim: 8430 - none ali kerem Ali Kerem'in bir türlü kabızlığını geçiremedik osmolak, zeytinyağı, kayısı püresi hiç biri fayda etmedi. En son lavmana kalıyoz.... Devamı...
none Şaşılık ve kabızlık none Yanıt: 13 - Gösterim: 2994 - none ilknur Arkadaşlar biliyorum belki defalarca yazıcağım konu açılmıştır kızımda hala kabızlık sorunu var 6 günde  bir lavman yapıyorum do... Devamı...
none Kabızlık hep böyle mi olacak none Yanıt: 53 - Gösterim: 10078 - none janenur Herkese merhaba,Benim sormak istediğim şey kabızlıkla ilgili. Benim kızım 2 bucuk yaşında ve biliyorsunuz tak yapıyoruz. Onun dı... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com