trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Hidrosefali ve Meningomylosel Hastası için Hangi Fakülte Hastanesi - Acil Yardım  (Okunma sayısı 6443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      20%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Nöroloji, FTR için erken diyor. Nefroloji Ürolojiye yönlendirdi. Katater ile ilaç verildi idrar yoluna. Geri kaçma var mı diye. Geri kaçma görülmedi ancak idrar kesesi Çam Ağacı şeklinde (normali yuvarlak olur) dendi ve idrarı tam boşaltamama şüphesiyle 1-1,5 ay sonra yine gelin dedi Dicle Fakülte Üroloğu. İdrar yolu enfeksiyonuyla karşılaşmadık hala. Çok şükür neredeyse hiç ateşlenmiyor. Bariz ortopedik sıkıntı görünmüyor kalça çıkığı ya da vs. Görme ve işitme testleri yapıldı ve sıkıntı görünmüyor.  Şant, aşırı kilo şüphesiyle bir kez karın tarafında tıkandı ve değiştirildi. Gözler, batan güneş sendromundan biraz çekik durumda ama kayma yok denecek kadar az. En azından biz şahit olmuyoruz. Açıkçası takibini düzenli olarak tek bir merkeze kaydırmak istedik. Ege, Hacettepe ya da başka bir yere. Kararsızız. Teşekkür ederiz ilginiz için.
Çam ağacı görünüm tam bir nörojen mesane belirtisi... Doktorların söylemesiyle ihmal etmeyin!   Ftr'ye ne kadar erken o kadar iyi... 'Ağaç yaşken eğilir' diyorum. Anadolu'daki üniversitelerde halledebileceğiniz tedaviler değil! Her zaman Ankara,İstanbul, ya da İzmir'e Batman'dan gelmek zor olur. En azından şimdilik taşınsanız iyi olur. Zaten belli bir yaştan sonra kontröller senelik yapılıyor. O zaman Batman'dan ya da diğer illerden gelmek zor olmaz. Fazla kilo almamasına dikkat edin. Herkes için kilo zararlı. Ama bizim gibi insanlar için iki kat zararlı. Geçmiş olsun.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Bizde sevk sorunu yok 182 den randevu alıp gidiyoruz marmara
Bizim ki 18 yaş +
Sgk yada diğer kurum lar için farklı mi bilmiyorum.

Kaybedenler ; tutunamayanlar değil ,vazgeçenlerdir...

Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      57.78%

Aramıza hoş geldiniz,geçmiş olsun.Bir arkadaşımız çocuğunun takiplerini daha iyi yaptırabilmek için tayinini Kütahya'dan İzmir'e aldırdı bayram öncesi .Florence Nightingale hastanesinde açılan Spina Bifida Araştırma Merkezinden yararlanmanızı bende öneririm.Onun dışında arkadaşların belirttiği hastanelerden size uygun olanını tercih etmenizde yarar var.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Aramıza hoş geldiniz,geçmiş olsun.Bir arkadaşımız çocuğunun takiplerini daha iyi yaptırabilmek için tayinini Kütahya'dan İzmir'e aldırdı bayram öncesi .Florence Nightingale hastanesinde açılan Spina Bifida Araştırma Merkezinden yararlanmanızı bende öneririm.Onun dışında arkadaşların belirttiği hastanelerden size uygun olanını tercih etmenizde yarar var.
Teşekkür ederim Burak Eren Bey. Uzun ve zahmetli bir tedavi süreci olduğundan hastanenin olduğu ile tayin olmayı düşünebiliriz. Kolay değil ama elden gelen bir şey yok. Hacettepe'de karar kıldık. Ege de düşünüyoruz ama kararsız kaldık. Ege'nin bazı doktorları bile Hacettepe'yi önerdiler. En kısa zamanda yola koyulmamız gerek. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin. Öyle yüce ki sabrını zaten veriyor.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      13.33%

Gelişmelerin gönlünüzce olmasını dilerim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Değerli dostlar,
 Verdiğiniz bilgiler için sağ olun. Batman Merkez'de ikamet ediyorum. Evet, gidiş-gelişler sıkıntı yaratabilir ama kızımız için geç kalmak istemiyoruz açıkçası.  Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Nöroloji ve Nefroloji branşları açısından takip altına alındı ancak gelin görün ki hiç emin değiliz. Bu nedenle Ege ya da Hacettepe Fakülte hastanelerini düşündük. Tetkik, tedavi ve hastanın takibini rayına oturtabilsek gerekirse eşimle ilgili ile tayin bile düşünebiliriz. Dicle Fakülte Hastanesindeki Ürolog'un görüşüne göre kızımda idrarı tam boşaltamama şüphesi hasıl oldu . Pediatri Ürolojisi'nin kontrolüne götürmemiz gerek. Tabi diğer branşlar için de.  Diyarbakır yakın ama Asistanlarla muhatap oluyorsunuz. Açıkçası bir an önce karar verip tedavisine başlamalıyız. Görüş ve telkinleriniz bizim için önemli. Bir kez daha teşekkürler...
ege üniversitesine gelin durumunuzu doktorlara izah edin onlar size bir program hazırlar ilk etapta her 6 ayda bir gider tüm kontrollerinizi halledersiniz diğer ufak tefek takiplerinizi periyodik olarak bulunduğunuz yerde yaparsınız ciddi bir sorun görülmedikçe izmire gelmek zorunda kalmazsınız bu benim fikrim doktorlarımız çok anlayışlıdır hocalarımızla görüştüğünüzde size her türlü kolaylığı sağlayacaklardır .
ismi gönlümde aminlenen bir dua'sın ...

• Kaygili
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun الله şifa versin. Mehmet abinin bahsettiği kişi benim. Eğer iş olanağınız varsa (yani tayin gibi) beklememenizi öneririm. Ufak tefek le cihazla adım atıyor. Bölük pörçük hastane hastane dolaştık. İlk doğduğunda Kütahyadan İzmire geldik ameliyatlarını izmirde yaptırdık. 1 defa kese 2 defa da şant ameliyat olduk. Oğlum şu anda 3 yaşında nörajenik mesane ve sonda kullanıyoruz. Sondaya başlamak için geç kaldık ve 5. derece her iki böbrekte kaçış oldu. o kaçakları kapatmak için Eskeşihirde ehjenksiyon yapıldı. Sağ böbrek üreteri bu enjenksiyon sebebiyle tıkandı ve sağ böbreği kaybetmek üzereyiz. Bunun için double j takıldı. biz izmire gelmekte biraz geç kaldık. Yine de hayırlısı  olsun. Ege ün. iyi ama hocaya ulaşmak zor biraz. Tahlil ve tetkiklerini eğitim ve araştırmalarda yaptırabilirsiniz.
bilmxxxem Her şey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin.  bilmxxxem

• Sekercik
    • Verimlilik:
      8.89%

Geçmiş olsun.Sitemize hoş geldiniz.Ben de İst.Marmara Ünv. öneriyorum ancak konaklama ve ulaşım için Ege'yi tercih etmeniz daha mantıklı haklısınız bu konuda.Çünkü bu hastalıkla uğraşırken insan maddi manevi çöküntülere uğruyor.Onları çocuğunuzun tedavisinden birşey kaybettirmeden en aza indirmek en doğrusu.İnşallah hayırlı olan hastaneyi seçersiniz.Fakültelerde başladığınız zaman zaten düşünmeyin hemen hemen  hep aynı tedaviler uygulanıyordur.Ama bazı branşlarda hocalarınızın olmasını tavsiye ederim.Sadece poliklinikteki doktorla yada asistanla maalesef olmuyor.الله yardımcınız olsun.
Derdimi seviyorum
Biliyorum ki derdimi Veren de beni seviyor
Seven, sevdiğinin nazını ölçüyor.
Sevilen çekmesin de neylesin.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun , aramıza hoş geldiniz , Rabbim hakkınızda hayırlısını versin inşallah

• Cok-yorgun
    • Verimlilik:
      0%

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Hidrosefali ve Meningomylosel Hastası için Hangi Fakülte Hastanesi - Acil Yardım Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ynt: Merhaba arkadaşlar... spinabida ile ilgili çok açil yardım gerek... none Yanıt: 50 - Gösterim: 17708 - none bolubeyi Anlattığınız durum spina bifida hastalığı ile beraber seyreden hidrosefali hastalığının varlığını işaret ediyor. Bu konuda sitem... Devamı...
none Spina Bifida (omurilik gelişmesindeki bozukluk) hastası Mustafa İnce, none Yanıt: 3 - Gösterim: 2583 - none ozlem  Mustafa, Karamel’in yardımıyla yürüyecek   2 Ocak 2009    Gizem ÇAĞLAR / İSTANBUL Spina Bifida (omurilik gelişmesindeki bozuklu... Devamı...
none Karadeniz Teknik Ünversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi none Yanıt: 8 - Gösterim: 22558 - none ozlem Hasta Başvuru İşlemleri       ÇAliŞAN MEMURLARa) Herhangi bir devlet hastanesinden sevk evrakı ile sevk edilmeleri halinde geleb... Devamı...
none Hangi Yaşta Hangi Oyuncak? none Yanıt: 0 - Gösterim: 702 - none kosovalı Hangi yaşta hangi oyuncak?Oyuncaklar çocuklarda zihinsel ve bedensel gelişime katkı sağlayan önemli araçlar. Peki, hangi yaşta h... Devamı...
none meningomiyelosel hastası yetişkinler yaşını yazabilir mi acaba none Yanıt: 4 - Gösterim: 1729 - none muratünlü meningomiyelosel yetişkinlerin yaşını rica etsem yazabilirmi Devamı...
none Marmara Ün. Hastanesi none Yanıt: 2 - Gösterim: 1197 - none zeynep tünem Marmara  hastanesinde çocuk neroljisi ve nefroloji var mı? Bilen varsa nasıl randevu alacağım konusunda yardımcı olursanız memnu... Devamı...
none Acil kan aranmaktadır none Yanıt: 7 - Gösterim: 2465 - none emineuran Gebze Medikal Park Hastanesinde yatmakta olan spina bifidalı bir hasta için (Ayşegül HIRA) acilen 0 Grubu RH (-) kana ihtiyaç va... Devamı...
none Spina bıfıda menıngyomselli kızım için yardım none Yanıt: 11 - Gösterim: 3483 - none BLACK Öncelikle herkese merhabalar.الله c.c. herkese acil şifa versın. Benim sorum. 2010 yılında doğan 3,5 yasında kızım spina bifidal... Devamı...
none sipinabifida acil none Yanıt: 11 - Gösterim: 2193 - none cigdem merabalar  5 yasında bir kızımız var ve kalça çıkığı amelyatı olacak bununla ilgili bilgi almak istiyorum acaba sipina bifida ol... Devamı...
none Lipomeningomyolosel Hastası Yürüyebilir mi? none Yanıt: 19 - Gösterim: 4873 - none meltert Herkese merhaba. Ben 25 yasında spina bifida hastası bir bayanım. Lipomeningomyolosel hastasıyım ve doğuştan yürüyemiyorum ve di... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com