trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Tuvalet eğitimi  (Okunma sayısı 1083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Tuvalet eğitimi
« : 14 Aralık 2014, 16:53 »
Arkadaşlar merak ettiğim bir konuyu size danışmak istedim. Çocuklarımız ömür boyu bezlenmek zorunda mı? Yoksa kontrol yetenekleri oluyor mu? En erken nezaman olur?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      64.44%

none
Tuvalet eğitimi
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2014, 17:02 »
Ömür boyu bezlenmek zorunda değiller.  Tuvalet eğitimi verilmesi, barsak eğitimi uygulanması, lavman yapılması, bunlart kafi gelmezse cerrahi yöntemler ile sorun çözülebilir. Daha fazla bilgi için boşaltım sistemi problemleri bölümndeki konuları inceleyiniz. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
Tuvalet eğitimi
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2014, 04:39 »
Biliyorsunuz,bizler idrar yapma veya idrarı mesanemizde biriktirme konusunda problem yaşıyoruz. Aynı durum dışkı için de geçerli. Bence tuvalet eğitimine hiç bir sağlık problemi çocuk gibi başlanmalı. Herşey aynı olmalı. Ben size kendimden örnek vereyim. Annem bana 4- 5 yaşlarındayken sonda yaparken sondayı mesanemden çekeceği zaman 'bitti mi? diye sorardı. Ben 'bitti'  dediğim zaman sondayı çıkarırdı. Birgün annem sondayı çıkarırken ' bitti mi?' diye sormayı unutmuştu. Hatırladığım kadarıyla 5 yaşındaydım. Niye sormadan sondayı çektin diye ağlamıştım. Annem sondayı tekrar takmıştı. Bitti mi? diye sordu. Ben ikna olmadım. Diğer sonda zamanına kadar çok sorun çıkarmıştım. Sürekli ağlayıp,bağırmıştım. Ben bu anımı anlattım. Çünkü bizler için normal çocukların yaşadığı olayları birtakım tıbbi malzemeyle de olsa yaşamak çok önemli! Üroloji ve nefroloji kontröllerini ihmal etmemenizi öneriyorum.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Tuvalet eğitimi
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2014, 03:54 »
öncelikle herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bende doğuştan spina bifida hastasıyım ve sorunlardan en olumsuz yönde etkileyeni, mesane problemi. Bazı arkadaşlardan bir kaç çözüm yolu öğrendim, fakat bunlarda  kesin çözüm değil diyorlar.. Ne olur bana yardımcı olun kafamda bazı soru işaretleri kaldı...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Tuvalet eğitimi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Çocukta Davranış Eğitimi none Yanıt: 1 - Gösterim: 860 - none MuratbanK Çocukta Davranış Eğitimi   İstediğinizdavranışları nasıl arttırabilirsiniz?a) Överekb) Gülümseyerek, sarılarak, öperekc) Sevdiği... Devamı...
none Çocuklarda Tuvalet Eğitimi none Yanıt: 1 - Gösterim: 1024 - none MuratbanK Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Anne babaların en çok üzerinde durduğu konulardan biri çocuklarda tuvalet alışkanlığını kazandırma ol... Devamı...
none Bilgisayar oyunu ile çiş eğitimi none Yanıt: 3 - Gösterim: 1714 - none nilgun  Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’ndaki laboratuvarda işeme bozukluğu olan çocuklara bil... Devamı...
none Spina Bifida Hastalığının Önlenmesi İçin Kadın Eğitimi Projesi none Yanıt: 0 - Gösterim: 1008 - none bolubeyi Spina Bifida Hastalığının Önlenmesi İçin Kadın Eğitimi Projesihttp://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?action=downloads;sa... Devamı...
none İşitme engelli çocuk eğitimi none Yanıt: 1 - Gösterim: 1657 - none Derin   İşitme Kaybı Derecesine Göre Çocuğun Özel Eğitim İhtiyacı•  Eğitim ihtiyacı orta derecede işitme kaybı (26-40 dB) ile başlar.Ç... Devamı...
none Görme engelli çocuk eğitimi süreci none Yanıt: 1 - Gösterim: 2282 - none Derin Görme Engellilerin Eğitim Süreci       E-PostaA- Görme Özürlü Öğrenciler İçin Özel Eğitim Okullarına Başvuru ve Kayıt KoşullarıÜ... Devamı...
none Çocuk eğitimi ebeveyni eğitmekle başlar none Yanıt: 0 - Gösterim: 612 - none kosovalı Çocuk eğitimi ebeveyni eğitmekle başlarÇocuklar çabuk büyüyor... Çocuklar büyüdükçe dertleri de büyüyor. Ve anne babanın şikayet... Devamı...
none Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı? none Yanıt: 0 - Gösterim: 845 - none kosovalı Çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl olmalı?Çocukların tuvalet eğitimi için en uygun yaş dönemi hangisidir? Peki tuvalet eğitimine b... Devamı...
none Çocuklarda Tuvalet Eğitimi none Yanıt: 3 - Gösterim: 2057 - none bolubeyi Üroloji   - Çocuklarda tuvalet eğitimi Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com