trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: omurilik açıklığının aşağıda olması idrar ve dışkıyı etkilermi  (Okunma sayısı 2822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

merhabalar daha 13 günlük kızım var doktorumuz belindeki açıklığın aşağıda ve küçük olması nedeniyle idrar ve dışkı konusunda pek etkileneceğini sanmıyorum dedi sizce nekadar olumludur.bebeğim kakasını ve idrarını yapabiliyor.benimle olduğu günlerde ara ara mesanesine masaj yapıyordum

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

Doktorunuzun tespitleri doğru.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      57.78%

Açıklık ne kadar küçük ve aşağıda olursa hasarda o kadar az olur bazen yok gibidir.Geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

Açıklığın yeri aşağıdaysa etkileri az oluyor. Bu doğru bir tespit. Aslına bakarsanız,açıklıktan daha çok sinirlerin etkilenip etkilenmediğidir. Her altı ayda mutlaka ürodinami yaptırın. İdrarını yaptığına aldanmayın. Sızdırıyor olabilir. Her ay idrar tahlili yaptırmanızı öneriyorum. 

• Verimlilik:
      0%

fiskirir gibi yapiyo aslinda bezide cok doluyo normal  bir bebegin bezi gibi bir arkadas fiskirir gibi yapiosa sorun olmayabilir demisti  tabi biz kontrolleri ihmal etmiyoruz urodinami daha yeni yapildi sonuc beklemekteyim.tesekkurler sizede

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Durumunun iyi olmasina sevindim daha da iyi olur ins.gecmis olsun sitemize hos geldiniz.
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• Verimlilik:
      0%

urodinami testi sonucunda zorlanmaya bagli hareketle idrar kacirmasi ve sizdirma seklinde aralikli olarak idrarini yapiyor denilmis iseme hissindede degerlendirilemedi yaziyor aslinda  daha bebegim kucuk 2aylik. net bisey soylenemiyor alti ay sonra kontrol olck ozaman dahada anlasilir oluyormus .ama beni endiselendiren sonucta oyle yazmasi .nekadar dogruluk payi var bilemiyorum

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      57.78%

Zamanla değerler değişebilir,henüz küçük bebeğiniz.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

Bebeginiz daha cok küçük bence de 6 ay sonra tekrar değerlendirmek daha mantikli olacak ki spinabifi'lilarda yanlis degilsem en dusuk seviye de olmali bindiğiniz ve yanlis anlamayin amma biz bu hallde olanlara şükür edin diyoruz yani tabinki endişe duymaniz cok normal ama bizik cocukalrin durumuna gore cok cok iyi .
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• seciniz
    • Verimlilik:
      6.67%

Spina Bifida hastalarında mesane problemleri ihmal edilirse,diyalize kadar gider. Mesaneden böbreklere reflü varlığına da bakılmalı. Sızdırma,zorlanacak şekilde idrar yapıyorsa,bu maalesef iyi bir şey değil.  İhmal edilmemesi gereken ciddi bir durum. Sonucu doktor değerlendirdi mi?

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

omurilik açıklığının aşağıda olması idrar ve dışkıyı etkilermi Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Çocukluk çağı idrar yolu enfeksiyonları none Yanıt: 2 - Gösterim: 2295 - none bolubeyi İzlemek için tıklayınız. Devamı...
none Çocuklarda idrar enkontinansı none Yanıt: 3 - Gösterim: 5361 - none bolubeyi İdrar kaçırma çocukluk döneminin sık karşılaşılan sorunlarından biridir. Sıklığı yaşla birlikte azalır. Yenidoğan döneminde mesa... Devamı...
none Tubanur'un aylık tit ve idrar kültürü tekrarı none Yanıt: 124 - Gösterim: 30985 - none tubanur Dün tubanın aylık tit ve idrar kültürünü yapmak için hastaneye gittik. İdrarını alırken tak ucunda iltahap gordum. Çok endışeliy... Devamı...
none Ah bu idrar yolu enfeksiyonu none Yanıt: 12 - Gösterim: 12215 - none berfin ece Arkadaşlar hastaneden çıkalı bugün 1 hafta oldu. Berfin'in idrarı yine bulanık. Çocuk iğne de vurunsa geçmiyor, şurup da kullans... Devamı...
none idrar ve kaka tutamama none Yanıt: 18 - Gösterim: 10521 - none unsal61 Merhaba! Bu siteye ilk girişim ve bilgi almak, yönlendirilmek istiyorum. Benim ablamın oğlu spina bifidalı. İsmi Burak. Burak şi... Devamı...
none Sağlık personelinin hizmet kusuru nedeniyle engelliliğe neden olması none Yanıt: 3 - Gösterim: 1424 - none bolubeyi 11.10.2011 tarihli ve 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnam... Devamı...
none idrar yolu enfeksiyonu none Yanıt: 13 - Gösterim: 7672 - none hatice kubra  idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanede yatiyoruz.biz tak yapmiyorduk ve.7 aydirda hic urolojik muayene yaptirmamistik atesl... Devamı...
none kapalı spina bifida, gergin omurilik ve ayrık omurilik none Yanıt: 21 - Gösterim: 7808 - none bulentk merhaba herkeze gecmiş olsun, 40 yaşındayım; sırtımda kıllanma ile doğmuşum o zamanlar anlamamışlar (ailem doktora goturdugu hal... Devamı...
none idrar yolu enfeksiyon none Yanıt: 3 - Gösterim: 915 - none recepemir recepemir sık sık enfeksiyon geçiriyordu kızılcık hoşafı iyi geldiğini duydum  ama içmedi bende günde 1ufak kutu karışık meyve s... Devamı...
none iDRAR Sıkıntıları none Yanıt: 2 - Gösterim: 934 - none meteor Merhaba ben mesane büyültme ameliyatı oldum. Sondayı rahat yapamadığımdan dolayı sistiskopiyle bakıldı mesanemin 2 cm yukarda ol... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com