trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Doç. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR sorularınızı yanıtlıyor.  (Okunma sayısı 27857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

24 Kasimda sordugum sorunun cevabini hala almis degilim.. Hocamiz cevap vermiyecekse neden böyle bir bölüm var. Lütfen burayla ilgilenmesini istiyyorum..
Gerekli cevap daha önce burada verilmişti. Bundan başka yapabileceğimiz bir şey yok. Bu bölüm doktorumuza soru sorup cevap almak için var. Daha önce cevapladığı sorular mevcut. Bundan sonra cevap vermese dahi daha önce cevaplanmış olan sorulardan faydalanan kimseler olacaktır. Bu bölüm en kötü durumda bu haliyle kalacaktır.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• meinwelt
  • Yer:

Öncelikle cevap icin tesekkürler. Ama ben sordugum sorumun cevabini nerede oldugunu bulamadim. Burada dediginiz yerede tikliyorum ama beni ayni sayfaya yönlendiriyyor. lütfenn beni cevabin oldugu adrese yönlendire bilirmisiniz..
saygilar

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

Doktorumuza sorduğunuz sorunun cevabı doktorumuz cevaplamadığı için yayınlanmamıştır. Burada yazan yere tıkladığınızda doktorumuzun neden yazmadığı hakkında yapılan açıklamayı görüntülüyor olmanız gerekmekte.

• Suspus
    • Verimlilik:
      0%

bolubeyine böle bir işe aracı olduğu için tşk ederiz.
Derin de bir spina bifidalı olarak doğdu doğar doğmaz kese ameliyatını oldu hidrosafali mevcuttu daha sonra subdural higromali ye döndü ancak şanta gerek kalmadı.
Yapılan idrar kültürlewrinde lökositi ilk zamanlar 500 çokmıştı antibiyotik kullanımı ile düzeldi. Şuanda 7 aylık yapılan tahliillerde temiz çıkıo ancak 4-5 gündür çişini sızdırmaya başladı ilerde nasıl bir problemler bizi bekliyo vede izlemem gereken tedavi yolları nelerdir acaba? şimdiden teşekkürler
Hatice (Derin'nin annesi)

• Verimlilik:
      0%

tarkan bey çok ilgili bir doktordur.benim kızımda spina bifidalı.kızımda nörojen mesane sorunu vardı.tarkan bey sayesinde kızım artık idrarını kaçırmıyor.ona çok teşekkür ediyorum
nasıl bir tedavi yapıldı acaba?benim kızım 9 yaşında 3 kez mesane boynuna sıkılaştırma yapıldı 3 saatten sonra kaçırıyor.bilgi verirmisiniz.tşk.

• Verimlilik:
      0%

Sayın hocam spina bifidalı çocuklarda idrarını hissetme ve kendisi yapma durumu var mı? Benim çocuğum 3 yaşında yaklaşık 2 aydır. idrarını kendisi söylüyor. Bu normal mi?

• kezban
  • Yer:

merhaba
benim oğlum spina bifida ve hidrosefaliden amaliyat oldu ve başarılı geçti. şimdi çapa tıp fakültesinde nefroloji bölümüne başladık günde 3 kez tak kullanıyoruz. çoğu zaman tak girmiyor 15-20 dakika sonra tekrar deniyoruz. bazen ozamanda ğirmiyor. mesaneyi boşaltana kadar böyle deniyoruz bunun sebebi nedir.

şimdiden teşekür ederim...

• Verimlilik:
      0%

iyi günler hocam ben spina bifida hastasıyım 24 yaşındayım günde 7-8kez tak yapmama ragmen iyeden kurtulamıyorum uzun bir antibiyotk tedavisiyle enfeksiyonum bitiyor aradan 2-3ay gecmeden tekrarliyor neyapmam lazım sizce bu problem neden kaynaklaniyor olabilir cevabinizi bekliyorum

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

Doktorumuz epey zamandır sorulan sorulara cevap vermediğinden konuyu kilitliyorum.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.