trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Beni oğlum büyüttü  (Okunma sayısı 9096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: Beni oğlum büyüttü
« Yanıtla #10 : 08 Nisan 2012, 19:07 »
nida hanım yazınız için öncelille teşekkür ederim.Ve bu sitede bulunan tüm kardeşlerimiz iyi varlar onlar sayesinde hayatı daha iyi anlıyaruz.
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2013, 21:07 »
  BENİ OĞLUM BÜYÜTTÜ....

Nasıl da geçiyor zaman, Ağustos’ta 13. yaşın da bitiyor. Artık sen de bir delikanlı oluyorsun. Oysa ki,
daha dün gibi hatırlıyorum doğduğun günü. O minicik halini... Bana kızma ne olur. Aslında ben
istememiştim seni, baba olmaya hazır değildim çünkü, ya da ben öyle düşünüyordum. Ama annenin
kararlılığı sonucunda seni dünyaya getirdik. İyi ki de getirmişiz, iyi ki de annen seni dünyaya getirme
cesaretini göstermiş.

Ne kadar da mutlu olmuştuk sen doğunca. “İsmini ben koyacağım oğlumun.” dedim. Adı Canmert
olacak... Deden dedi;

-Benim babamın ismi olacak, torunumun adı, Ramazan olacak.

Sonra da Ramazan Canmert koymuştuk. Şimdi soracaksın “Neden benim adım Selimhan?” diye. Onu
da hoca koydu. Hoca niye mi değiştirdi senin adını? Çünkü sen, 1,5 günlükken başladın
hastalanmaya, havale geçirmeye. Doktor ve hastanelerden şifa bulamayınca, senin hastalığının
doktorluk değil, hocalık olduğuna karar verdi büyüklerimiz. Hoca, isminin sana ağır geldiğini, isminin
değişmesi gerektiğini söyledi ve adını Selimhan koydu. İşte bu sebepten senin adın Selimhan.

Ama hocalar da hastalığına şifa olamadı. Senin hastalığın doktorlukmuş, sen doğumda nefessiz
kaldığın için, beyninde hasar oluşmuş, yani doktor hatasıymış, bu sebepten sana “MR” tanısı konuldu
ve hastalığının doktorluk olduğunu ancak 5 sene sonra öğrenebildik.

Canım oğlum,
Ne çok şey yaşadın bu hayatta. Tanımadığın insanlara, “Merhaba, nasılsın? İyimisin?” dediğinde, hani
insanlar cevap verme gereği bile duymadan, anlamsızca yüzüne bakıyorlar ya... Kızma onlara, bence
onlar merhabanın; “Benden sana zarar gelmez.” anlamına geldiğini bilmiyorlar. Çünkü onlar senin
sadece şekline, dış görünüşüne takılıyorlar.

Hani sen Tarkan’ın şarkılarını dinlerken kendinden geçiyorsun da, insanlar sana bir garip bakıp
gülüyorlar ya... Parkta oynarken, aileler çocuklarını senden uzaklaştırıyor, çocuklarının kulağına bir
şeyler fısıldıyorlar ya... Alış veriş merkezlerinde görevliler seni uyarıyor ya...

Kardeşinin sınıfında arkadaşları, Samet’in deli bir ağabeyi olduğunu söyledikleri için, kardeşin
senin kendi okuluna gelmeni istemiyor ya... Kardeşin arkadaşlarıyla oynarken seni yanına istemiyor,
senden utanıyor ya... Hani, misafirliğe gittiğimizde insanların yüz ifadeleri değiştiği için, bir daha onlara
misafirliğe gitmiyoruz ya...

İnan hiç önemli değil, insanların senin hakkında ne düşündüklerini ben hiç önemsemiyorum.
Kardeşin de bir gün senin için söylenenlerin önemsiz olduğunu anlayacak. Sen de önemseme,
içindeki sevgi dolu yüreği ben görebiliyorum, insanları olduğu gibi kabul etmeyi senden öğrendim.
Sende onları böyle kabul et.

Seni çok seviyorum oğlum,
Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendiğimiz şu hayatta, insan gibi yaşamayı unuttuğumuzu
sen öğrettin bana. Riyasızlığı, karşılık beklemeden sevmeyi, saflığı, yürekteki temizliği, ben sende
gördüm.

Karamsarlığa düştüğüm anlarda seni izliyorum. Yüzüne baktığımda kalbinin temizliğini görüyorum.
İşte o an bütün sıkıntılarım geçiyor.

Ağustos’ta 14. yaş gününü kutlayacağız. Sen artık bir delikanlı oldun. Ben ise, birlikte geçirdiğimiz
bu 13 senede ne çok şey öğrendim senden, sen büyüyüp delikanlı olurken, ben sabretmeyi öğrendim.
Gerçek sevginin ne demek olduğunu, insanları sevmeyi, hayvanları sevmeyi, paylaşmayı, en önemlisi
de adil olmayı öğrettin bana. Annenle daha bir kenetlendik birbirimize, onu bir başka sevdim, daha çok
sevdim sayende. Seninle birlikte bende olgunlaştım. Aslında biz birlikte büyüdük biliyor musun? (Alıntı)

Okudum ve yeniden okunmasını istedim...
Sabır gerektiren bir zamandasın
Pişman olmamak için çabalamalısın
İnanç'la gidersen doğru yoldasın
Neden ben diye düşünme sakın
Allah ın takdiri, bu alın yazın...

• HÜMEYRA ZEYNEP KARAMAN
  • Yer:

none
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2013, 23:28 »
onca güçlüğe dayanmam için senin bir gülüşün yetiyor canım kızım
büyümenden hayatın canını acıtmasından  çok korkuyorum

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2013, 23:39 »
onca güçlüğe dayanmam için senin bir gülüşün yetiyor canım kızım
büyümenden hayatın canını acıtmasından  çok korkuyorum

Bu gün herkes karamsarmı?
Yoksa banamı öyle geldi!

2:177 - Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, الله'a, ahiret gününe, meleklere, kitab'a ve bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de anlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır.

26:80 - "Hastalandığım zaman bana O, şifâ verir."

HÜMEYRA

• HÜMEYRA ZEYNEP KARAMAN
  • Yer:

none
« Yanıtla #14 : 16 Ocak 2013, 23:46 »
kızımı çok sevmeme rağmen daha onun hastalığına  alışamadım.Onu sakat deyip acıyacaklar dışlayacaklar diye korkuyorum o yüzden bu akşama özel bir karamsarlık değil yani düşünmekten kendimi alamıyorum

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      64.44%

none
« Yanıtla #15 : 16 Ocak 2013, 23:49 »
kızımı çok sevmeme rağmen daha onun hastalığına  alışamadım.Onu sakat deyip acıyacaklar dışlayacaklar diye korkuyorum o yüzden bu akşama özel bir karamsarlık değil yani düşünmekten kendimi alamıyorum
الله a tevekkül etmeliyiz başka yolu yok.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2013, 00:01 »

Emin olun bu düşünceler bir çoğumuzun kafasında dolanıyor!
Fakat RABBİM NEYLER SE GÜZEL EYLER
Onları cennet'in anahtarı  diye düşünün.
 zor kolay değil amma onlarla yaşamayı bir bütün olmayı deneyin zorlaştırmayın düşündükçe siz ve onlar zarar görecek ve daha kötüye gidicek ?
Pskoloji insanın en ince ve çabuk bozulan bir his diyeyim onu düzeltmek çok zor değil.

her sabah güneş doğmuyormu?
her akşam doğan güneş batmıyormu?
yıllar akıp gitmiyormu!
acıy'la ızdırapla da olsa bir hayat bitmiyormu'mu?

düşünün dün diye  bir şey var hatırladınız'mı!
işte hayat dün gibi geçip gidiyor...

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Beni oğlum büyüttü Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Ha gayret oğlum :) none Yanıt: 38 - Gösterim: 7328 - none Eyup Ensar Rabb'ime binlerce kere şükürler olsun, Eyüp Ensar artık ayakta istediği kadar desteksiz durabiliyor :) Bir adım atabiliyor, ikin... Devamı...
none oğlum 28 ekimde hacettepede kifoz ameliyatı olacak none Yanıt: 13 - Gösterim: 3520 - none esrakabas Oğlum 28 ekimde hacettepede kifoz ameliyatı olacak. Devamı...
none Merhaba Beni de aranıza alır mısınız ? none Yanıt: 14 - Gösterim: 2886 - none can  arkadaşlar çok sıkıldım dış dünyadan herkesin farklı gözle bakmasından sizlerle tanışıp özgüvenimi yükseltmek istiyorum [cutoff... Devamı...
none İyi ki doğmuş iyi ki varolmuş oğlum. none Yanıt: 4 - Gösterim: 571 - none muhammed Gece 12 ye kadar bekledim konu açan olmayınca kendim açayım dedim :)Paşam'ın doğum günü bugün.Daha dün gibi !küvezde izlediğim,... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com