trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kalça çıkığı düzelir mi?  (Okunma sayısı 20057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• aydasu
  • Yer:

none
Kalça çıkığı düzelir mi?
« : 20 Kasım 2009, 22:04 »
iki yaşında kızım var spina bfidalı daha önce hiçbir sorunu yoktu kalçasında ama bugün sağ kalçada çıkık olduğu tespit edildi.şu an bişey yapılmasına gerek yok dedi doktor.kafam karıştı ne yapacağımı şaşırdım. 

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Ynt: kalça çıkığı düzelirmi
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2009, 22:09 »
AYDASU HOŞGELDİN.GEÇMİŞ OLSUN.KALÇA ÇIKIKLIĞININ TEDAWİSİ WAR.TAMAMEN DÜZELTİLİYO AMA DR NEDEN ÖLE DEDİ BİLEMİORUM.BAŞKA DR A GÖSTERMEKTE FAYDA WAR.KIZINIZ HAKKINDA DAHA GENİŞ KAPSAMLI BİLGİ WERİRMİSİNİZ???

• aydasu
  • Yer:

none
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2009, 22:16 »
5 aylıkken ameliyat oldu.8 aylıkken ayakalrındaki dönüklüğü düzeltmek için ayaklar alçıya alında.bir buçuk sennedir fizik tedavi görüyor.ayakta durma sehpası kullanıyo.ayaklarda his var.az da olsa.genel durumu çok iyi zaten.şu ana kadar bir sorun yoktu.böbrek durumu çok iyi.sonda kullanmıyoruz.ama bu kalça çıkığı beni yıktı.doktor nasılsa yümüyo bişey yapmaya gerek yok dedi.zaten doktoru şikayet etmeyi düşünüyorum.çünkü bi dövmediği kaldı

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      80%

none
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2009, 22:28 »
Kalça çıkıkları ameliyatla tedavi ediliyor. Uzun bir süreç. Aylarca alçıda kalması gerekiyor. Aslında doktorun söylediği doğru gibi geldi bana. Çünkü yapılacak olan bir fayda getirmeyecekse yapılması taraftarı değildir. Çocuğun yaşını yazmamışsınız. Yürüyemeyen bir hasta için kalça çıkığı tedavisi için ameliyat yapılması gereksiz gibi geldi bana da.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• aydasu
  • Yer:

none
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2009, 22:36 »
kızım iki yaşında .belki ilerde yüreyecek.ve bu durum sanki onun hareketlerini kısıtlayacak gibi geliyo.birde doktorun  bir tavrı vardı.bir söyleyiş tarzı  vardı.o insanın sinirini bozmaya yetiyo

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      80%

none
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2009, 22:42 »
Evet 2 yaşında olduğunu ilk mesajda da yazmışsınız. Sonradan farkettim. Doktorlarda etik olarak bir kural vardır. Yapılacak olan ameliyat hastaya belirgin bir fayda getirmelidir. Eğer hastanın yaşam kalitesini belirgin bir ölçüde etkilemeyecekse ameliyat yapmazlar. 2 yaş çok da geç değil aslında. Geç yürüyen spina bifidalılar var. Yürüyüp yürüyemeyeceği konusunun incelenerek bir karar verilmesi gerek. Yoksa gerçekten yürüyemeyecek olan bir çocuk için kalça çıkığı ameliyatı yaptırmak gereksiz. Çok eziyetli bir süreci var.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2009, 19:15 »
Benin kızımda ilk etapa hıc bir şey yok gibi görünsede cekilen kalca filmlerinde daha sonradan cıkık tesbirt edildi.2 türlu kalca cıkıgı oldu bazılarının ameliyatla yerine getirilip platın konulmak şartıyla bir nevide olsa düzelebiliyor.Bazıları ameliyat yapılsada sürekli cıkıyor.Bahanur her iki kalcasındanda ameliyat oldu.3 ay alcıda kaldı.Düzeldimi diye sorarsanız kalcalar yerinde kaldı.Teşhisin cok iyi yapılması lazım.

• aydasu
  • Yer:

none
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2009, 00:51 »
doktorlar şu an yürüyüp yürümeyeceği konusunda net bişey söylemedi..ama durum ilerde onun yürümesine engel olacakmış gibi geliyo bana.bu arada kızımın yürüyeceğine inanıyorum.çünkü çok hırslı.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      80%

none
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2009, 07:39 »
Dizlerini bükebilen, hareket ettirebilen çocuklar, ayaklarında his olmasa dahi destekle yürüyebiliyor. Yürümede dizlerdeki hareket birinci derecede önemlidir. (Spina Bifida Derneği 7. Ulusal Kongresinden bir not.)

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 01 Aralık 2009, 02:34 »
Kalça çıkıklığı tedavi edilebilir. Benim oğlumda 2 buçuk yaşında ve iki senedir kalça çıkıklığı ve ayaklarındaki dönüklerden tedavi görüyor, zor bir süreç, iki kez alçılandı ve biri 3 ay diğeri altı ay kaldı.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kalça çıkığı düzelir mi? Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Kalça çıkığı ameliyatı ve Baltalimanı none Yanıt: 46 - Gösterim: 16084 - none M.FATİH Merhaba Arkadaşlar; Oğlum Metin Sabancı BALTALİMANI Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Prof. Dr. M.Fırat YAĞMUR... Devamı...
none Kalça çıkığı ameliyatı none Yanıt: 17 - Gösterim: 4246 - none fatma doğan mrb kızım spina bifida hastası 5 günlükken ameliyat oldu şant takıldı sağ bacakta sorunumuz önceden hiç his yoktu ama şu anda ta... Devamı...
none kalça çıkığı none Yanıt: 8 - Gösterim: 2921 - none recepemir Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum 3 yaşında Recep Emir isimli bir oğlum var. Ayakları hiç hareket etmiyor ve sol ... Devamı...
none Kalça ameliyatı none Yanıt: 5 - Gösterim: 1198 - none Germersheim'lí Ben Muharrem'in babasıyım Herkese iyi geceler .Oğlum spina bifidalı ve 4yaşında bunları yazmak bana biraz zor geliyor, ama sizin... Devamı...
none Kalca cikigi none Yanıt: 6 - Gösterim: 1244 - none Muhametumut sahap cocugum sipinabifidali yuruyemiyor kalca cikigi va😁var amelyat etmelimiyim bilmiyorum bi doktor yap dedi digeri yapma yardimci o... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com