trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Fizik tedavi ve rehabilitasyonla ilgili sorularınız  (Okunma sayısı 11721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

asiye hanım sultanbeylının neresındesındesınz tam olarak reabıklıtasyonun adı nedır cvp yazarsanz sevınırım

• Verimlilik:
      0%

Doktorların "Bilal nasıl olsa yürüyemiyecek, gerek yok" demelerine rağmen biz hem fizik tedavi görmesi hem de ayaklarına protez ve ortez bölümü ile görüşerek uygun ayakkabı yapılması hususunda ısrar ettik ve netice aldık. Bu arada Bilalimiz Berfin Ece ile aynı fizik tedavi merkezine gidiyor.

• Verimlilik:
      0%

Çabalarınız takdire,teşekküre değer:)

• feraye nur
  • Yer:

ömer faruk merhaba...çok tatlısın maşallah...اللهım sağlık ve huzur versin çocuklarımıza...ben bu hoppalaya benzer bindiği aletin adını "kfed"diye biliyorum.kaç yaşında başladınız kullanmaya ve kaç ay kullandınız?benim yeğenime de önerdiler eve mutlaka alın dediler henüz almadık yeğenim bir yaşında... fizik tedavinin başlama sürecinde bize neler önerirsiniz?tecrübelerinizden yararlanmak isterim...acil şifalar diliyorum...

• Verimlilik:
      0%

slm.benimde bir sorum olacak.berfin ece tutunarak kanepelerden duwardan yürüyebiliyor.yanlız sağ ayağını yan basıor.üniwerste hastanesinde kasları zayıf olduğu için yan bastığını sölüolar.4-5 sefer gitttik ameliyatlık bişey deilmiş.afo yapıldı 6 ay hiç çıkartmadan giydirdik düzeleceğini sölediler.6 ay sonunda yine sağ ayağını yan basıor.üstelik görünüşdede diğer ayağıda yan duruyor.fizyoterapistimize bu cihazlardan falan bahsediyorum.berfin nasılsa yürüyecek onlara gerek yok .berfinin tememlleştirir.berfin allahın izniyle hiç bir cihazın etkisi olmadan yürür dior.geçen gün eski afolarını istedi.onlarla yürüyebilirmiş.giydirdik ama ayaklarını çok güzel atmasına rağmen belinden yada sırtından bilemiorum dengesini sağlayamıor.afolarımız küçüldüğü için büyüklerini yaptıralım dedi.işe yararmı sizce nasıl bir cihaz sizce daha uygun olur.ben artık kızımın yürümesini istiyorum.kızımda çok istiyor.ıspartadaki kemik hastanesine götürmeyi planlıyoruz.belki ayaklarını yan basması düzelir.berfin topuklarına basıor.ayaklarının uçları nı hawaya kaldırıor.bölede nasıl denge kurabilir tartışılır.sizden cwp bekliorum.lütfen bizi aydınlatın...şimdiden teşekkürler...

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      17.78%

Ayaklardaki şekil ve bası bozuklukları ameliyatla düzeltilebiliyor. Düzeltildiğinde çocuğun daha düzgün yürüyebilmesi mümkün.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      11.11%

bende ömer faruk gibi doğmuşum meningomiyolosel hç hareket duyu bişey yokmuş 24yaşındayım şuan çok iyi durumdayım kimse ümidini yitirmesin cok uzun bazende zorlu bir yolumuz var hem bizim hemde ailelerimizin ama inanın siz ailelerimizinde destegiyle bütün zorlukların üstesinden gelmeyi başarıyoruz

• Verimlilik:
      0%

Emine,bacaklarındaki hareket ne zaman başladı?

• Palyaco
    • Verimlilik:
      0%

slm.benimde bir sorum olacak.berfin ece tutunarak kanepelerden duwardan yürüyebiliyor.yalnız sağ ayağını yan basıor.üniwerste hastanesinde kasları zayıf olduğu için yan bastığını sölüolar.4-5 sefer gitttik ameliyatlık bişey deilmiş.afo yapıldı 6 ay hiç çıkartmadan giydirdik düzeleceğini sölediler.6 ay sonunda yine sağ ayağını yan basıor.üstelik görünüşdede diğer ayağıda yan duruyor.fizyoterapistimize bu cihazlardan falan bahsediyorum.berfin nasılsa yürüyecek onlara gerek yok .berfinin tememlleştirir.berfin allahın izniyle hiç bir cihazın etkisi olmadan yürür dior.geçen gün eski afolarını istedi.onlarla yürüyebilirmiş.giydirdik ama ayaklarını çok güzel atmasına rağmen belinden yada sırtından bilemiorum dengesini sağlayamıor.afolarımız küçüldüğü için büyüklerini yaptıralım dedi.işe yararmı sizce nasıl bir cihaz sizce daha uygun olur.ben artık kızımın yürümesini istiyorum.kızımda çok istiyor.ıspartadaki kemik hastanesine götürmeyi planlıyoruz.belki ayaklarını yan basması düzelir.berfin topuklarına basıor.ayaklarının uçları nı hawaya kaldırıor.bölede nasıl denge kurabilir tartışılır.sizden cwp bekliorum.lütfen bizi aydınlatın...şimdiden teşekkürler...
Benim oğlumdada yan basma var,alçılarla afolarla düzeltmeye çalışıyoruz.

• Verimlilik:
      0%

Selamlar)Berfin in durumu anlattığınıza göre çok iyi.Yan basması da yürümesine engel bir durum değil.Yan basma;kas güçlendirme,klinik bantlama,uygun cihazlama(=afo),elektroterApi ile biraz dAha düzelebilir.AFO NUZ KÜÇÜK GELİYORSA;mutlaka yenisini yaptırın .Aksi halde ayağındaki deformitenin artması söz konusu olabilir.Denge için de ,karın -sırt güçlendirme egzersizleri,ağırlık aktarma egzersizleri faydalı olacaktır.sevgilerimle.)

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Fizik tedavi ve rehabilitasyonla ilgili sorularınız Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina Bifida Fizik Tedavi ile ilgili Sosyal sorumluluk projesi none Yanıt: 7 - Gösterim: 2426 - none Murat GORLEN Arkadaşlar selamlarSayfanın yöneticisi Hasan bey ile çok olumlu sohbetlerimiz oldu. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederim.... Devamı...
none Fizik tedavi none Yanıt: 3 - Gösterim: 923 - none Fizyoterapist özge Hacettepe üniversitesi  fizik tedavi rehabilitasyon mezunuyum. Ankara çevresinde 0-4yaş  sipina bifidalı çocuklar için evde özel... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com