trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Mustafa'nın mesane büyültme ameliyatı  (Okunma sayısı 7934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Mustafa'nın mesane büyültme ameliyatı
« : 26 Ekim 2010, 22:07 »
Merhaba;
Mesane büyütme ameliyatı olanlara bir sorum olacak.
Siz ameliyattan önce sonda kullanıyor muydunuz? Yoksa Mustafa gibi idrar sızıntı şeklinde akıyor muydu?
Ayrıca ameliyattan önce yapılan ürodinamide mesane kapasitesi ve basınç ne kadar çıkmıştı?

Mustafa' nın(3 yaş) mesane kapasitesi 100ml.
basınçlar;
33 ml'de 29(vezikal), 0(abdominal), 29(destrüsor)
47 ml'de 32(vezikal), 0(abdominal), 32(destrüsor)
94 ml'de 71(vezikal), 0(abdominal), 71(destrüsor).

Doktorumuz Serdar Bey, basınçların yüksek olduğunu ve mesane büyütülmesini söyledi.
Ancak idrar sürekli sızıntı şeklinde aktığı için biz bu zamana kadar TAK yapmadık yani ihtiyaç olmadı.
Bu durumda ürodinamide çıkmasına rağmen içeride basınç olması pek mümkün değil gibi geliyor bana çünkü mesanede idrar kalmıyor.

Mustafam herşeyim....

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

Daha önce Mesane büyültme ameliyatı olacakların bilmesi gerekenler isimli konuda tecrübelerimi paylaşmıştım. Okumanızı tavsiye ederim. Serdar Bey ameliyatı çok kolay tercih eden bir doktor. Önce diğer tedavi yöntemleri denense daha iyi olacağı kanaatindeyim. Hacettepede bu ameliyat yüz hastanın seksenine uygulanıyor. Oysaki diğer merkezlerde bu ameliyat yüz hastanın 6 sına uygulanmakta. Ameliyatın mevcut risklerini öğrenip ondan sonra ameliyat kararı verilmesinde fayda var. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

Ben de iyice araştırmanızı öneririm mesane büyütme amaliyatından sonra çocuklarımızda bazı tehlikeli hasatlıkların çıkma riski yükseliyor.İyice araştırın bence geçmiş olsun.

• Verimlilik:
      0%

hepinize teşekkür ederim. Biraz daha düşünüp araştıracağız
Hayırlısı neyse o olsun
Mustafam herşeyim....

• Verimlilik:
      0%

Ben 1993 yılında ılk amelıyat olanlardan bırıyım mesane buyutma ıcn su ana kadar herhangı bır problem yasamadım ve hayatımdan memnunum..yasım 30
Bilal Sağlam
Turkcell Global Bilgi Aş.
Müşteri Temsilcisi

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

Geçmiş olsun Bilal Bey. Kanser oluşumu bakımından her yıl düzenli kontrol gerekiyor. İhmal etmeyin. Ters giden bir durum olursa zamanında müdahale edilmesi gerek.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

Mustafa ameliyatını oldu mu? Nedir durumu?

• Verimlilik:
      0%

Hayır şuan da bir sonraki kontrolü bekliyoruz.
Bir kaç farklı doktrodan da görüş aldık biraz daha beklememizin daha uygun olacağını söylediler.
6 yaşına kadar bekleyin dediler.
Mustafam herşeyim....

• Mutlu
    • Verimlilik:
      0%

Hakkınızda hayırlısı inşallah hiç gerek kalmaz.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      86.67%

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Zaman zaman haber verin. Haberleşelim. Geçmiş olsun.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Mustafa'nın mesane büyültme ameliyatı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none mesane botoksu none Yanıt: 5 - Gösterim: 2050 - none ameyt bu işlem zor mu ve başarı yüzdesi nasıldır Devamı...
none mesane ameliyatı oldum. none Yanıt: 9 - Gösterim: 2133 - none meteor Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi mesane ameliyatı için araştırma yapıyodum en sonunda 17 martta marmara üniverstesinde mesane am... Devamı...
none mesane ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 2043 - none muratx oğlum 9 yaşında hala sürekli bez kullanıyor 4. sınıfa geçti bu bezden nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımınızı bekliyoruz Devamı...
none Tubanur'un Mesane Büyültme Ameliyatı none Yanıt: 16 - Gösterim: 2997 - none nazlı hilal Hayırlı geceler SBT...Havva arkadaşımızın kızı Tubanur'un pazartesi günü Marmara Ünv.'de mesane büyültme ameliyatı gerçekleşecek... Devamı...
none Mustafa Kemal Atatürk - Emrah Mahsuni none Yanıt: 0 - Gösterim: 557 - none Has Şair MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Gide gide sana geleyim derken Cüppeler içinde kaldım AtaTürk Küpeler kulakta saçlar omuzda Züppele... Devamı...
none Mesane büyültme ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 851 - none tahanergiz Hayirli aksamlar arkadaslar yazin  Ankara serdal tekgul hocada mesane genisletme ve sol bobrege reflu vardi ameliyat olduk.Tekra... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com