trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Mesane genişletme ameliyatı  (Okunma sayısı 7345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Mesane genişletme ameliyatı
« : 30 Haziran 2011, 12:28 »
Arkadaşlar ben 19 yaşındayım. Nörojenik mesaneliyim. Aşırı aktif olduğu için  ameliyat olmam gerikiyormuş. Mesane kapasitesi 187 şu an diyalize giriyorum. Ben 15 sene bu hastalığı farketmedim için diyalize giriyorum. Sizlere sorum bu ameliyatı ege bölgesindeki hangi doktoru ve hastaneyi tavssiye edersiniz Ege Üniversitesinde kontrol oluyorum Egede ibrahim Ulman diye bi doktor okudum forumdan mesane genişletme operasyonunda tecrübesi var mı? 2. sorum da  6 aydır enfeksiyonu atlatamıyorum sürekli ecoli  ve enterobacter aerogenes bakterisi oluyoo bunu nasıl atlatabilirim?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

none
Ynt: Mesane genişletme ameliyatı
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2011, 12:49 »
Enfeksiyon tedavisi hakkında:
Aşağıdaki tahlilleri yaptırın.
1.  Kan tahlili
2. Tit
3. İdrar kültürü

Sonuçlarını üroloji uzmanına gösterin. Kültürde üreme olması durumunda kültür sonucuna bakılarak enfeksiyona neden olan bakterinin türü ve bu bakteriye karşı etkili antibiotik belirlendikten sonra uygun antibiotik tedavisine başlanması gerekir. Kan tahlilindeki lokosit oranı yüksekse antibiotik tedavisi hastane yatışı yapılarak tamamlanmalıdır. Kültür sonucunu beklemeden antibiotik tedavisine başlamayın. Ya da doktorunuz kültür sonucunu yorumlamadan tesadüfi bir antibiotik tedavisine başlatmasın. 10 günlük tedavi sonucunda tekrar tit ve idrar kültürü yaptırıp enfeksiyon durumunun geçip geçmediğini kontrol edin. Bu şekilde devamlı idrar yolu geçirmesi böbrekleri bozar ve bir zaman sonra telafisi mümkün olmayan sonuçların doğmasına neden olur. Bana sorarsanız bu kadar enfeksiyondan sonra ürolojide yatışının yapılarak tedavisinin orada yapılması gerekir. Ayaktan tedavi yetersiz ve / veya yanlış bir tercih olabilir. Daha fazla bilgi için ürolojik konular bölümünü inceleyin. İhmallik yapmayınız.

Mesane büyültme ameliyatları hakkında:
Şu linktlerdeki konuyu inceleyin:
1. Mesane büyültme ameliyatları
2. Mesane büyültme ameliyatı olacakların bilmesi gerekenler
3. Diğer ürolojik konular

Prof. Dr. İbrahim ULMAN hakkında:
Bildiğim kadarıyla Prof. dr. İbrahim ULMAN Bey genelde çocuk hastalarla ilgileniyor. Branşı çocuk cerrahisi olmakla beraber aynı zamanda pediatrik üroloji alanında ülkemizin yetiştirdiği sayılı doktorlardan biridir. Çocuklar üzerinde çok fazla tecrübesi olduğunu biliyorum. İbrahim Bey mesane büyültme ameliyatlarına çok sıcak bakan bir insan değil. Mesane büyültme ameliyatından önce diğer tedavi yöntemlerinin denenmesi gerektiğini birçok ortamda ifade etmiştir. Böbrekleri kurtarmak adına diğer tedavi yöntemleri denenip başarısız olunması durumunda mesane büyültme ameliyatını tercih edeceği kanaatindeyim. Fakat siz yaştaki gençlerin tedavisi ile ilgileniyor mu bilmiyorum. Kendisiyle iletişime geçip yazdıklarınızı aktarırım. Her hangi bir cevap gelirse cevabını bu konu altında paylaşırım.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

none
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2011, 07:31 »
Prof. Dr. İbrahim ULMAN Bey'in cevabı geldi. Kendisine çok teşekkür ederiz.
Paylaşıyorum. Cevabı görmek için devamı butonuna tıklayınız.

(Göster / Gizle)

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2011, 20:29 »
çok tşkr ediyorum bolubeyi ve hocam a

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2012, 22:28 »
Bende tak yapıyorum ve mesane büyütme ameliyatı oldum.Kesinlikle Ege Üniversitesi ve kesinlikle İbrahim Ulman'nı tavsiye ediyorum.Ben 2 sene önce tanıştım kendisiyle keşke daha önce tanışsaydım.Hem mükemmel bir karekteri var hemde mükemmel bir prof.çocuk cerrahisi polikiliğininden randevu al asistanlarıda çok iyiler onlar seni doğru bir şekilde yönlendirecektir.

Geçmiş olsun

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2012, 07:24 »
Berranın 2 sonda arası bezinde çok fazla ıslaklık olmaya başladı kaldıki iyice düzenede bindirdim tak saatlerini süreyi dahadamı kısaltmam lazım acaba önerileriniz nedir neden bukadar bezi ıslanıyor?
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

none
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2012, 07:54 »
Mesane depolama görevini gereği gibi yerine getiremiyor demek ki. İlaç tedavisi ya da botox uygulaması çözüm olabilir. Pediatrik ürolojide durumunun değerlendirilmesi gerekir.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Mesane genişletme ameliyatı Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Tamaraya unc ameliyatı planlandı none Yanıt: 28 - Gösterim: 6270 - none tamara nas Merhaba arkadaslar. Malum 2 hafta iyeden hastanede yattık. Sistoskopi de cekildi. Sonucunda Tamara'nın böbreklerden mesaneye gel... Devamı...
none stant ameliyatı none Yanıt: 8 - Gösterim: 2194 - none ali kerem Geçtiğimiz cuma mesaneye ege ün. de stant takıldı. bir ay sonra ultrason sonucunda üretranın normalleşip normalleşmediğine  bakı... Devamı...
none mesane botoksu none Yanıt: 5 - Gösterim: 1965 - none ameyt bu işlem zor mu ve başarı yüzdesi nasıldır Devamı...
none mesane ameliyatı oldum. none Yanıt: 9 - Gösterim: 2051 - none meteor Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi mesane ameliyatı için araştırma yapıyodum en sonunda 17 martta marmara üniverstesinde mesane am... Devamı...
none mesane ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 1971 - none muratx oğlum 9 yaşında hala sürekli bez kullanıyor 4. sınıfa geçti bu bezden nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımınızı bekliyoruz Devamı...
none Spina bifada ve mesane büyültmek none Yanıt: 2 - Gösterim: 818 - none Eyill Merhaba ben hollandadan 20 yasindayim. Spina bifadie hastaligim var bu nedenle Türkiye'de birkaç kez ameliyat oldum. Günlük haya... Devamı...
none Tubanur'un Mesane Büyültme Ameliyatı none Yanıt: 16 - Gösterim: 2897 - none nazlı hilal Hayırlı geceler SBT...Havva arkadaşımızın kızı Tubanur'un pazartesi günü Marmara Ünv.'de mesane büyültme ameliyatı gerçekleşecek... Devamı...
none Mesane büyültme ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 767 - none tahanergiz Hayirli aksamlar arkadaslar yazin  Ankara serdal tekgul hocada mesane genisletme ve sol bobrege reflu vardi ameliyat olduk.Tekra... Devamı...
none Mesane günlüğü none Yanıt: 1 - Gösterim: 169 - none bolubeyi Mesane günlüğü nedir?Mesane günlüğü içtiğiniz sıvı ile gün boyu ve gece idrar çıkışınızı kaydettiğiniz bir form olup, urge (önle... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com