trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifidalı olduğumu öğrendim  (Okunma sayısı 5402 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina bifidalı olduğumu öğrendim
« : 19 Temmuz 2011, 14:17 »
İbrahim Bey merhaba,

Bu siteye yeni üye oldum. Öncelikle herkese hepimize geçmiş olsun diliyorum.
35 yaşındayım yeni spina bifidalı olduğumu öğrendim ve bebek düşünüyorum.
Bu hastalık ile biz 10 sene önce tanıştık. Abimin kızı açık spina bifidalı doğmuştu. Sitenizde de var ben Serden'in halasıyım. Geçen yıl ikizimin oğlunda belini sıraya çarpması ile çekilen filmlerde kapalı spina bifida çıkmıştı. Gen hastalığı olduğunu bilerek korkmuştum. Ben de mide, bel ve boyun fıtığı var. Dün hastanede bel için röntgen çekildim ve doktoruma da bebek düşündüğümü söyledim. Ayrıca aklıma gelerek filmde spina bifida olup olmadığını sorduğumda filme tekrar bakıp en alt kısımda açıklık var ve sizde de spina bifida var dediği anda ben şok yaşadım. Geçen ay çektirdiği mr ' ları tekrar götüreceğim.
Uzun yaşlara kadar (ilk okul) ikizim ve ben altımıza kaçırdık ve bez bağlandı. Fiziksel hiç bir sorunumuz yok. Dediğim gibi eşimle bebek düşünüyoruz, 4 yıllık evliyim ve doğum kontrol ilacı kullanıyordum. Geçen ay kadın doğum doktoruma gittiğimde ailemizde spina bifidalı olduğumu söylediğimde bana folik asit ve b12 vitamini verdi ve 1 ay önce kullanmaya başladım. Benim merak ettiğim hamile kalırsam benim de çocuğum spina bifidalı mı olur bunun yüzdesini nasıl bilebiliriz? Nereye hangi doktorlara gitmem lazım bana bilgi verir misiniz lütfen.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%

Sorunun cevabı aslında sitemizde var. Geçmişinde spina bifida hikayesi bulunan ailelerde yeni spina bifidalı doğumların olma ihtimali ailelerinde spina bifida hikayesi olmayan ailelere nazaran daha yüksek. Spina bifidanın oluşma nedeni her ne kadar tam olarak bilinmese de bunda genetik faktörlerin de rol oynadığı düşünülmekte.

Bu kısa cevaptan sonra sorunuz Prof. Dr. İbrahim Bey'e ulaştırılmıştır. Cevap geldiğinde bu konu altında cevabı yayınlanacaktır.

Umarım gelişmeler gönlünüzce olur. Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Bitkin
    • Verimlilik:
      0%

geçmiş olsun kardeşim.herşeyin hayırlısı.ama buradaki bi çok yazıyı okuyunca çok şanslı olduğunun farkına varacaksın.yaşın itibari ile ve bir yuva kurman itibari ile.bizler gelecek hakkında yavrularımızın ne gibi şeylerle karşılaşacağını bilmediğinmiz iççin bence çok şanslısın....
sevgiler...bu arada bizde izmirdeyiz.

Tamaram
Aklımdasın
Meleğim
Anı yaşarım seninle
Reyhan kokulum
Al yanaklım

Nazlımsın
Ay yüzlüm
Sen benim canımsın

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

Geçmiş olsun.Birçok sipina bifidalıdan çok daha fazla şanslısınız herşey gonlunuzce olsun.
Sabret; doğrusu الله muhsinlerin ecrini zayi etmez...

• seciniz
    • Verimlilik:
      2.22%

Merhaba Spina bifidalı olduğunuza gerçekten çok şaşırdım.Serden küçükken abiniz ,abinizin eşi ve annesi anneannemin evine  gelmişlerdi. Sizinkisi spina bifidanın en hafif şekli spina bifida oculta ; benimkisi en ağır şekli...Siz benden kat kat şanslısınız. Çünkü hastalığınız sizde fazla hasar bırakmamış.Benim mesanemde idrar yapamama sorunu hemde böbreklere 4 ve 5 derece VUR var.Aslında doktorların bölümüne yazılan yazılara yorum yazmıyorum. Bunuda morel vermek açısından yazdım.

• Verimlilik:
      0%

selam!
size herseyden önce Folik  ilacin en az 3 ay kullanmanizi tavsiye ediyorum, kesinlikle sizin yerinizde olsam bundan önce hamile kalmazdim.
saglicakla kalin siteye hosgeldiniz.:)

• Verimlilik:
      0%

hepinize çok ama çok teşekkür ederim. rabbim görünmezinden duyulmazından herkese ama herkese şifalar nasip etsin hep duam bu.. evet ben siteye girerkende yazarkende utanarak çekinerek yazdım. hiç bir promlem yaşamadım dr.bana söyleyene kadarda bilmiyordum.. sadece geç yaşlara kadar altımızın bağlandığını biliyorum birde ben çok sık idrara çıkıyorum onu biliyorum. Ben zaten 2.ayım folik asitde kullanıyorum hamilelikten önce, benim sadece korkum hamile kaldığımda bebeğinde spina bifida olması endişem bu... ve uzman bir doktorada gitmeden hamile kalmayı düşünmüyorum, hayırlısını rabbim bilir. tekrar herkese çok teşekkür ederim. hepinize geçmişler olsun..sabırlar diliyorum.

• seciniz
    • Verimlilik:
      2.22%

hepinize çok ama çok teşekkür ederim. rabbim görünmezinden duyulmazından herkese ama herkese şifalar nasip etsin hep duam bu.. evet ben siteye girerkende yazarkende utanarak çekinerek yazdım. hiç bir promlem yaşamadım dr.bana söyleyene kadarda bilmiyordum.. sadece geç yaşlara kadar altımızın bağlandığını biliyorum birde ben çok sık idrara çıkıyorum onu biliyorum. Ben zaten 2.ayım folik asitde kullanıyorum hamilelikten önce, benim sadece korkum hamile kaldığımda bebeğinde spina bifida olması endişem bu... ve uzman bir doktorada gitmeden hamile kalmayı düşünmüyorum, hayırlısını rabbim bilir. tekrar herkese çok teşekkür ederim. hepinize geçmişler olsun..sabırlar diliyorum.
Sık idrara çıktığınıza göre ve daha önce idar kaçırma probleminiz olduğuna göre size de ürolojik takip şart. Bir üroloji uzmanına gitmenizi öneriyorum.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      75.56%

Doğru tespit Ayşe. Tebrik ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      2.22%

Tebrik edilicek birşey değil Hasan bey. Bilmesem ayıp olurdu zaten Artık hepimiz işin ustası olduk. Hangi durumda nereye gideceğimizi çok iyi biliyoruz. Ve bildiğimiz herşeyi siteye giren herkese aktarıyoruz.

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina bifidalı olduğumu öğrendim Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none oğlumun spina bfidali oldugunu öğrendim ne yapmam gerekiyor lütfen yardim bana:( none Yanıt: 22 - Gösterim: 2994 - none sell-da Arkadaslar merhaba bende yeni katildim araniza. 5 aylik hamileyim doktora kontrole gittiğimde bebegimin sirtinin cok açık olduğu... Devamı...
none spina bifidalı gebelik none Yanıt: 10 - Gösterim: 1284 - none sadan selam. öncelikle allah hepimize şifalar versin. Mersinde yaşamaktayım eşim 32 haftalık hamile.hamileliğin 21. haftasında kadın d... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com