trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Nörojen mesane ve oruç  (Okunma sayısı 7949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Nörojen mesane ve oruç
« : 11 Ağustos 2011, 15:19 »
İyi günler hocam. Ben 24 yaşındayım spina bifida ve norejen mesane hastasıyım oruç tutmak böbreklerde enfeksiyona yol açar mı? Oruca bağlı idrar yolları enfeksiyonu geçiren spina bifidalı erişkinler var mı ne yapaym norojen mesane hastalarına oruç tutmak yasak mı? Beni bu konuda acil aydınlatırsanız çok memnun olurum.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      82.22%

none
Nörojen mesane ve oruç
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2011, 16:34 »
İbrahim Bey'e şu sıralar ulaşamıyoruz. Sanırım eylül ayına kadar izinde. Bundan önce açılan konuya da henüz cevap vermedi. Bu nedenle sorunuzu şimdilik İbrahim Bey'e ulaştıramayacağım. Bir önceki konuda sorduğumuz soruyu yanıtladıktan sonra bu soruyu da iletiriz.

Ancak enfeksiyondan korunmak ve mevcut olan bir enfeksiyon varsa bu enfeksiyondan tez zamanda kurtulabilmemiz için bol su tüketmemiz gerekiyor. Su tüketimimiz oruç saatlerinde hiç olmayacağı için enfeksiyon olma riskimiz haliyle artacaktır. Aynı şekilde enfeksiyona maruz kalmışsak tedavi sürecimiz de uzayacaktır.

Buna rağmen oruç tutan spina bifidalılar var. Yok değil.

Geçmiş olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Korku-dolu
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Nörojen mesane ve oruç
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2011, 17:11 »
bende aynı sıkıntıdanım ben akşamları 1 tane metoprim kullanıyorum ve hiç bi sorun çıkmıyor idrar yollarımda falan
murat_1988

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2011, 23:55 »
metoprim nedir koruyucu antibiyotik mi

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      82.22%

none
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2011, 00:03 »
Antibiotik.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2011, 07:17 »
Ben de oruç tutmuyorum.Gün de iki spazmax içiyorum.Hem ilaç saatleri uymuyor oruca hem de enfeksiyon olma riskim çok fazla...Geçen yılda oruç tutmadım.

• Korku-dolu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2011, 11:08 »
metoprim koruyucu antibiyotik ben 12 yaşımdan beri oruç tutuyorum ve hiç sorun olmadı günde 1 tane akşam 10 da içiyorum şuan 23 yaşındayım
murat_1988

• şeymaa
  • Yer:

none
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2011, 02:29 »
Bende günde 2 kere üropan içiyorum saatleri sahur ve iftara ayarladım o şekilde tutuyordum ama dünden beri mide bulantım ve sık idrara çıkma şikayetlerim başladı acaba enfeksiyon mu oldu ya da suyu az tükettiğim için mi bilmiyorum.En iyisi tahlil yaptırmak heralde

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

none
Re: Nörojen mesane ve oruç
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2011, 03:01 »
İlacın saatini ayarlasan bile böbrekler açısından susuz kalmak iyi değil.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2011, 12:23 »
bende 7yaşından beri oruç tutuyorum ama bu yıl tutamadım baştan 7gn tuttm snra bögr agrısı şikayetyle dr gttm enfksyn bşlamş yine bakalm önümüzdeki yl nasl olcaj

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Nörojen mesane ve oruç Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none mesane botoksu none Yanıt: 5 - Gösterim: 2057 - none ameyt bu işlem zor mu ve başarı yüzdesi nasıldır Devamı...
none mesane ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 2049 - none muratx oğlum 9 yaşında hala sürekli bez kullanıyor 4. sınıfa geçti bu bezden nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımınızı bekliyoruz Devamı...
none Spina bifada ve mesane büyültmek none Yanıt: 2 - Gösterim: 884 - none Eyill Merhaba ben hollandadan 20 yasindayim. Spina bifadie hastaligim var bu nedenle Türkiye'de birkaç kez ameliyat oldum. Günlük haya... Devamı...
none Nörojen mesane ve kaka yapımı ilişkisi none Yanıt: 6 - Gösterim: 1114 - none Muhammed Ayaz Merhaba benim sorularima cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür eder hepimize geçmiş olsun الله yar ve yardimcimiz ... Devamı...
none Mesane günlüğü none Yanıt: 1 - Gösterim: 238 - none bolubeyi Mesane günlüğü nedir?Mesane günlüğü içtiğiniz sıvı ile gün boyu ve gece idrar çıkışınızı kaydettiğiniz bir form olup, urge (önle... Devamı...
none Nörojen mesane none Yanıt: 27 - Gösterim: 494 - none Nalan5 Nörojen Mesane teşhisi için bu konuda uzman çocuk üroloğu araştırıyorum bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum Devamı...
none TAŞINDI: Nörojen mesane none Yanıt: 0 - Gösterim: 39 - none bolubeyi Bu konu Ürolojik konular isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11754.0 Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com