trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Hidrosefali spastik parapariz ve bilişsel gelişimde gecikme  (Okunma sayısı 5255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

Merhaba;
Muhammed FATİH için sağlık raporu almak için Aydın Devlet Hastanesinde işlemlere başlamıştık, fakat teşhis;
bilişsel gelişimde gecikme ve hidrosefali spastik paraparazi teşhisi konuldu.

Raporu bu gün aldık sonuç %70 engelli deniliyor. SPASTİK PARPARAZİ (Kasıntılı Felç) konusunu internetten baya bi inceledim somut örneklere ulaşamadım. Bir çok Prof. Dr. Beyin dokusunun herhangi bir nedenle hasara uğraması sonucu, motor (hareket) ve zihinsel işlevlin etkilendiği bir hastalık olduğunu, HİDROSEFALİ SPASTİK PARAPARAZİ (Kasıntılı Felç)'in beyin dokusunun hasar görmesine bağlı bir sorun olduğu için tamamen düzelmenin olamayacağını ama bozulmuş olan hareket sisteminin işlevinin iyileştirilmesine yönelik tedavi seçeneklerinin olduğunu söylüyorlar, bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum, yanlış bir şey yapmaktan veya yanlış insanlar tarafından yanlış yönlendirilerek oğlumun zarar görmesinden endişeleniyorum. Spina bifida miyelomeningosel ve hidrosefali bu rahatsızlığa hidrosefalinin neden olduğunu biliyoruz kısmen tabi peki bu konuda deneyim sahibi tedavi sürecinde olan üyelerimizden ne yapmam gerektiği konusunda gerek buradan gerekse aşağıda verdiğim iletişim kanallarından yardımlarınızı bekliyorum, ilginizden dolayı şimdiden çok teşekür ederim.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      20%

Sitemizde bu teşhis konulmuş bir çocuğumuz var mı bilemiyorum. Fakat zeka bakımından emsallerini daha geriden takip eden bir kaç çocuk var. Bazıları özel eğitim alıyor. Aileleri arzu ederlerse bu konu altında tecrübelerini paylaşırlar. Burada yazılanlardan ziyade konusunda iyi bir doktor edinip, onun söylediklerine itibar etmeniz daha doğru olacaktır.

Ancak şu kadarını söyleyebilirim:
Hidrosefali gereği gibi tedavi edilmez ya da tedaviye geç başlanırsa beyinin hasar alması söz konusu oluyor. Konuya tam olarak hakim olmadığım için daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Geçmiş olsun.

Bu arada Muhammed için de site hazırlamışsınız. Tebrik ederim.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

BOLU BEYİ çok teşekür ederim konusunda en iyi olan doktorları aramaya şimdiden başladım ayrıca bahsettiğiniz üyelerimizde bu başlık altında yardımlarını esirgemezlerse çok sevinirim herkese hayırlı kandiller allah bizleri imansız, imkansız ve evlatlarımız bırakmasın.

• Verimlilik:
      0%

Spastik Paraparezi;oldukça sık rastlanan bir rahatsızlık.Hidrosefalinin de olması sizi korkutmasın.Sıkı bir nörolojik takiple ;çok büyük oranda hidrosefalinin oluşturAcağı istenmeyen durumlardan en az etkilenmek söz konusu.Yıllardır; hidrosefali olup ,şant takan ,şimdi gayet sağlıklı çocuklarımız var.Paraparezi ise diğer medikal takipleri haricinde ,güzel bir fizyoterapi programı ile oldukça ilerleme gösterebilir.Bilişsel gerilik için ;mutlaka!! özel eğitim öğretmeni olan bir rehabilitasyon merkezine devamınız gerekmektedir.Yalnız olmadığınızı bilin;diğer ailelerin tecrübelerine başvurun;bu hem psikolojik olarak rahatlatır sizi,hem de gereksiz koşuşturmalar içine girmezsiniz,Sizin geçtiğiniz yollardan, çok daha önce geçen lerin ,siz anlamAsı çok daha çabuk olacaktır.Konu hakkında hiç bilgisi olmayan insanların moral bozucu anlamdırmalarına hiç!! fırsat vermeyin,çocuğunuzun yanında ,anlamadığını düşünerek acıyıcı ,üzücü konuşan insanları uyarın,gerekirse hiç görüşmeyin.Yolunuz zahmetli olsa da,rahmeti bol)kolay gelsin dileklerimle..

• seciniz
    • Verimlilik:
      0%

çok teşekür ederim ilginize doğru çok zor bir yol olsada hemfikir olduğumuz konu çocuklarımız için bunlara seve seve göğüs gerebileceğimiz

• Verimlilik:
      0%

Dert etmeyin))zamanla ,sevgiyle,destekle hepsi kolaylaşır)

• Verimlilik:
      0%

İzmir Ege Üni. Tıp Fak. Hastanesine gitmenizi tavsiye ederim.Gerçekten konularında uzmanlar.Geçmiş olsun dileklerimle
Özgür MEMİŞ

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.