trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

* Zeynep YÜSRA'nın Ninnisi

none Gönderen Konu: Kızımın ayakları tutmuyor  (Okunma sayısı 6216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kızımın ayakları tutmuyor
« : 06 Ekim 2011, 21:20 »
Kızım 1 aylık meningomyolosel ve hidrosefaliden ameliyat oldu. Spina bifidanın en ağır hali oldugunun farkındayım şimdi ayakları tutmuyor. Bu hastalıga sahip yürüyen arkadaşlar var mı? Kızımın  yürüme umudu var mı?

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

none
Ynt: Kızımın ayakları tutmuyor
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2011, 21:46 »
Bu sitede hepimiz aynı hastalıktan muzdaribiz. Hastalığın adı aynı olmasına rağmen hepimiz omurilikteki hasara bağlı olarak hastalıktan farklı derecelerde etkilenmekteyiz. Her hastanın ayaklarında bir his kaybı vardır. Bazıları hiç hissetmez, ayaklarında hiç hareket yoktur. Bu durumda olanların mevcut tedavi yöntemleri ile yürüyebilmesi mümkün değildir. Ayaklarında tamamen ya da kısmen his ve hareket olanların ise destekli ya da desteksiz yürüyebilmesi mümkündür. Geçmiş olsun. Şifalar dilerim. الله yardımcınız olsun.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      57.78%

none
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2011, 22:47 »
Çok geçmiş olsun,الله yar ve yardımcınız olsun.Hangi şehirdesiniz?
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2011, 23:34 »
Geçmiş Olsun.
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

• seciniz
    • Verimlilik:
      4.44%

none
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2011, 00:52 »
Ayak problemlerinin dışında çok hassas davranılması gereken bir konu daha var.O da böbrekler ve mesane...Nasıl ki ayakların çalışmasını sinirler hasarlıysa mesanenin çalışmasını sağlayan sinirlerde hasarlı olabilir.Bu durum mesanedeki idrarın devamlı akmasına yada mesanin idrarla dolu kalmasına sebeb olur.Mesanenin idrarla sürekli dolu kalması böbrekler açısından son derece sakıncalıdır.Bu durum böbrek hasarlarına dahada kötüsü böbrek yetmezliğine sebeb olabilir.Ben de kızınız gibi spina bifidanın en ağır şeklindenim.Yürüyebiliyorum.Spin bifidaya bağlı nöropatik mesane sorunum var.Mesanemi boşaltamıyorum.Sonda kullanıyorum.Çocuğunuzu beyin cerrahi üroloji,nefroloji, ortopedi,fizik tedavi branşlarında kontröllere başlatmanızda fayda var.Bu kontröller için üniversite hastanelerini tercih etmenizde fayda var.Geçmiş olsun.

• Neseli
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2011, 10:05 »
geçmiş olsu Rabbim acil şifalar versin
BERAT ÇELİK  MÜCİZE ÇOÇUK

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2011, 13:39 »
geçmiş olsun allah şifasını versin

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2011, 14:01 »
geçmiş olsun bende meningomiyoleselim ve kesesiz açk yara şeklinde doğmuşum doğduğumda benimde ayaklarimda hareket hiç yokmuş
yaram kapatma amelyatından snra rehabilitasyona hemen başlatılmışım ve şimdi kabul edilir bir durumdayım bel korseli uzun yürüme cihazıyla yürüyorum arkadaşlarnda söylediği gibi spina bifidada tek problem bacaklardaki felç durumu değildir ne yazıkki mesanede de hastadan hastaya degişkenlik gösteriyor mesanede hangi problem oldugunu ve ne yapılması gerektiğini öğrenebilmek icin pediatrik ürolojiye geç kalmadan gtmenizi öneririm الله yardımcınız olsun

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2011, 21:04 »
geçmiş olsun Rabbim şifalar versin arkadaşların yazdığı gibi her hasta farklı etkileniyor bizim bebekte meningomiyoloselli idi hemde kesenin bayağı büyük olduğunu söylediler aynı zamanda hidrosefali de vardı her 2 ameliyatını oldu şu an durumu gayet iyi , yani her kişide farklılık gösteriyor

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Kızımın ayakları tutmuyor Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Kızımın boyu none Yanıt: 4 - Gösterim: 1301 - none eminee Herkese iyi geceler, benim cevabini bulamadigim sorulardan birisi de kizimin boyu. Kizim iki bucuk yasinda ama boyu 73CM KILOSU ... Devamı...
none Kızımın üriner enfeksiyonu none Yanıt: 9 - Gösterim: 2943 - none eminee Evet neyi nerden baslayip anlatacagimi bilemoyorum, icimden konusur oldum kac gundur. 22 haziran pazar aksami Melda'nın gecmeyen... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.1 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com