trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Spina bifida ile yaşamak  (Okunma sayısı 16205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Spina bifida ile yaşamak
« : 11 Haziran 2007, 10:07 »
Baba kız spina bifidalıyız. İkimizinde benzer sağlık problemleri var. İlk zamanlar kafama çok takıyordum, uyku uyuyamıyordum. Depresyona bile girmiştim bu hastalık yüzünden. Polyanna diye bir eser var hatırlar mısınız. Çizgi filimi ve sineması oynamıştı. Oradaki kız çocuk olan kahraman Polyanna hayatın tüm olumsuz yönlerineden kendisine bir mutluluk bulbiliyordu. Buna mutluluk oyunu demişti. Ben de öyle yaptım. Biz spina bifidalılar hayatta olduğumuz müddetçe bu hastalıkla beraber yaşayacağız. Önce bunu kabul edelim. Zaten gelişen teknoloji ve sağlık hizmetleri bizlere daha kaliteli bir yaşam sunuyor. Bıkmadan mücadele edeceğiz. Bazı gerçekleri de kabulleneceğiz. Spina bifida tam olarak tedavi edilebilir bir hastalık değildir. Ancak çabalarımızla hayatımızı kabul edilebilir bir seviyeye çıkartmak elimizde. Birbirimize destek olalım. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayalım. Tüm spina bifidalılara acil şifalar diler, spina bifadayı kendilerinden ayrılmayan bir dost gibi görmelerini isterim. Bizler spina bifida ile varız bu dünyada. Dilim döndüğünce birşeyler anlatmak istedim. Umarım bişeyler anlatabilmişimdir.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• xcam_plus
  • Yer:

none
Ynt: Spina bifida ile yaşamak.
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2007, 16:29 »
Öncelikle bu siteyi kurduğunuz için elinize sağlık Hasan bey. Sizin bu çabalarınızı ve uğraşınızı taktir etmemek mümkün deyil. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Biz hasta yakınları ve hastalar olarak bundan sonra bütün tecrubelerimizi ve yaşadıklarımızı bu formda paylaşıp birbirimize yardımcı olacağımızı umuyor ve bütün spina bifida lıları bu forma davet ediyorum.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
canım kızım
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2007, 11:44 »
meraba buraya neler yaşadıgımızı anlatmak paylaşmak için bişeler yazmak istedim...aslında hastanelerde ameliyat masalarında çok fazla yatmadık.çünkü kızım henüz 1 yaşında.ama hayatımdaki enzor an ne die sorsalardı eger, heralde yanıtım şu olurdu...kızım henüz 1haftalıkken küçüçük avuç içi kadarken onu kendi ellerimle o kocaman kocaman elli doktorların eline bırakmamdı........ben dokunmaya bile kıyamazken o kocaman ellerin çocuguma  hiç itina göstermeden dokunmalarıydı....ondan sonrası zaten hep zordu ama en agırı oydu benim için....kızım asla yürümeyecek diyor doktorlar ama olsun biz hiç bir zaman ümİdimizi kaybetmicez yaşamaz bile dediler ama biz sevgimizle her güçlüge karşı koyacagız..biz çünkü bir aileyiz ve kızımızda bu ailenin bir parçası biz onu ÇOK SEVİYORUZ..ve onu her nefes alışı bize her gülüşü dünyalara deger onun varlıgı bize mutluluk ve sevin ç veriyor.CANIM FATMA BERRAM SENİ ÇOOOOOOOOKKK SEVİYORUZ..daha saglıklı ve uzun bir diliyorum rabbimden kızım için...
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• ecece
  • Yer:

none
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2007, 19:53 »
selam
bende bir spina bifidalıyım. anlatacak çok şey var ama anlatırsam üzülürüm susmak en iyisi. :)

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2007, 00:35 »
selam
bende bir spina bifidalıyım. anlatacak çok şey var ama anlatırsam üzülürüm susmak en iyisi. :)

Acı ve üzüntüler paylaşıldıkça azalır, bunu unutmayın. :)

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

none
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2007, 01:11 »
euthaniseye katılıyorum. sevinçler üzüntüler paylaşılmalı.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2008, 10:10 »
yasin bir spina bifidalı bunu zor ama kabul etmek zorundayız keseyle doğdu 1993yılında meningomeniyesel kapama amelyat yapıldı.Daha sonra 1997 yılında tetheredkord nedeniyle tekrar amelyat edildi .2003 yılında tekrar tetherekord amelyatı oldu tabi bu arada takip ediliyodu .2007 yılında sol böbrek grade 5,5 vur tespit edildi amelyat oldu.şu an beyin cerahi,nefroloji,üroloji,ve psikatri takip ediyo.şu an sonda kulanıyo hayat dolu okuyo .Temenimiz bütün spina bifidalılar iyi olsun hayatı sevsinler.
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

• omursavas
  • Yer:

none
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2008, 10:59 »
mhb ben kıvanç ın annesi bizde 5 yıldır spina bifidayla mücadele ediyoruz ama daha yolun başındayız anladığım kadarıyla şuana kadar 3 kere amiliyat olduk 4 düncüsünü olcaz allah nasip ederse nisanın 9 zunda allah bizlere sabır ve uzun ömürler versin oğlum için herşeyi yapmaya hazırım yeterki onu neşeli göreyim allah hepimize şifalar versin şimdilik bu kadar :'(

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      62.22%

none
: Spina bifida ile yaşamak.
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2008, 21:48 »
meraba buraya neler yaşadıgımızı anlatmak paylaşmak için bişeler yazmak istedim...aslında hastanelerde ameliyat masalarında çok fazla yatmadık.çünkü kızım henüz 1 yaşında.ama hayatımdaki enzor an ne die sorsalardı eger, heralde yanıtım şu olurdu...kızım henüz 1haftalıkken küçüçük avuç içi kadarken onu kendi ellerimle o kocaman kocaman elli doktorların eline bırakmamdı........ben dokunmaya bile kıyamazken o kocaman ellerin çocuguma  hiç itina göstermeden dokunmalarıydı....ondan sonrası zaten hep zordu ama en agırı oydu benim için....kızım asla yürümeyecek diyor doktorlar ama olsun biz hiç bir zaman ümİdimizi kaybetmicez yaşamaz bile dediler ama biz sevgimizle her güçlüge karşı koyacagız..biz çünkü bir aileyiz ve kızımızda bu ailenin bir parçası biz onu ÇOK SEVİYORUZ..ve onu her nefes alışı bize her gülüşü dünyalara deger onun varlıgı bize mutluluk ve sevin ç veriyor.CANIM FATMA BERRAM SENİ ÇOOOOOOOOKKK SEVİYORUZ..daha saglıklı ve uzun bir diliyorum rabbimden kızım için...

Bu mesaj nidanın ilk mesajı sitede. Aklımageldi birden bakayım nida ilk ne yazmış diye. İnşallah daha sağlıklı uzun bir ömür Berra'nın olur.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
: Spina bifida ile yaşamak.
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2008, 22:33 »
evet yaa 2007 de yazmışım bunu aslında bende degişen çok şey olmamış bende.yazılarım hala aynı.teşekkürler hasan bey biran maziye gittim.sizinle ilk tanıştıgımız bu siteyi ilk kurdugunuz zamanlara.benim yakınmalarıma niye kimse gelmiyor buraya diye.gülümseyerek hatırladım ogünler. mxxxutlu
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Spina bifida ile yaşamak Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none Spina Bifida Tapatalk'ta. none Yanıt: 38 - Gösterim: 11268 - none erkolay Tapatalk, akıllı telefonunuzdan forum sistemlerine daha rahat erişmenizi ve aynı anda birçok forumu takip etmenizi sağlayan bir ... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 14 - Gösterim: 8452 - none merve 24 haftalık hamileyim bebegime spina bifida teşhisi kondu. Teşhiste sakral 2-3  ve kafası içinde limon muz  kafa yazıyordu ilk b... Devamı...
none Spina Bifida Konulu Toplantı none Yanıt: 7 - Gösterim: 7225 - none bolubeyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, engelliler ve ailelerinin sorunlarını tam olar... Devamı...
none spina bifida için mayo none Yanıt: 4 - Gösterim: 6734 - none ilknur Merkeze merhaba baya bir uzun zaman oldu siteye girmeyelli vefaslzlığımdan değil burayı unutmuş değilim yoğun ve hoş olmayan zam... Devamı...
none spina bifida none Yanıt: 9 - Gösterim: 1472 - none taliye arslan mrh. arkadaşlar benim şuan 6 bucuk aylık oğlum var. Bebek doğduktan sonra spina bifida olduğunu öğrendik. Doktorlar İstanbul'a 3... Devamı...
none TAŞINDI: spina bifida none Yanıt: 0 - Gösterim: 496 - none bolubeyi Bu konu Yeni üyeler isimli bölüme taşınmıştır. http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=11240.0 Devamı...
none Spina bifida - atv none Yanıt: 5 - Gösterim: 1551 - none bolubeyi Spina Bifida diğer adıyla çocuklarda açık ya da ayrık omurga hastalığı Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bili... Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 6 - Gösterim: 1342 - none gülayşe Herkese merhabalar kendisi spina bifidalı olan kimler var? Devamı...
none Spina bifida none Yanıt: 6 - Gösterim: 746 - none Aysegül Merhaba ben 20 haftalık hamileyim 16 haftalık ken bebeğim de Spina bifida Hidro sefali limon muz bulgusu var dediler göbek kordo... Devamı...
none Spina bifida ve yürüme none Yanıt: 4 - Gösterim: 652 - none Mss.wxyz Sa. spina ibfidasi lumbosakral bölgede olan hastanın yürüme imkanı hangi orandadir? Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com