trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Mesane büyültme ameliyatları  (Okunma sayısı 25125 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Mesane büyültme ameliyatları
« : 11 Kasım 2007, 01:50 »
Nörojenik mesane disfonksiyonu, mesaneyi çalıştıran sinirlere ait bir probleme bağlı olarak, mesanenin idrarı yeteri kadar depolayamaması ve/veya boşaltamaması anlamına gelir. Genellikle spina bifidalı çocuklarda görülen meningosel, meningomyelosel gibi patolojilere bağlı gelişir. Bu çocuklar beyin cerrahisinde (nöroşirürji) ameliyat olduktan sonra hemen çocuk ürolojisinin takibine girmelidirler. Video-ürodinamik incelemeler ile mesane fonksiyonları değerlendirilmeli, gerekirse ara sonda uygulamarı (T.A.K: Temiz Aralıklı Kateterizasyon) başlanmalı, antikolinerjik ilaçlar eklenmelidir. Bu tip çocuklarda sıklıkla barsaklara ait sorunlar da söz konusu olup, kabızlık ve gaita kaçırma birlikte bulunabilir. Bunların tedavisi de mesane ile ilgili problemlerin ayrılmaz bir parçasıdır.

Daha ilerlemiş olgularda, mesane büyütme ameliyatları (ogmentasyon), idrar kaçırmayı azaltıcı ameliyatlar (mesane boynu rekonstrüksiyonları-slingler) gerekebilir. Bu çocukların çoğunda TAK gereklidir ve TAK'ı kolaylaştırmak için göbeğe alternatif kanallar (Mitrofanoff) yapılabilir. Bu yeni kanallar bir çok aile ve çocuk tarafından ara sonda kullanımı için büyük kolaylık olarak görülmektedir.

Doç. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR
kaynak:  http://www.tarkansoygur.com/

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%

Ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Söz konusu operasyonu gerçekleştirip ürodinami testini yaptırmanı tavsiye ederim. Fakat başka merkezlere de bi so. Belki operasyona gerek kalmadan ürodinami testini yapabilen yerler vardır.

• Verimlilik:
      0%

none
Ynt: Mesane büyültme ameliyatları
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2008, 14:20 »
yasinin tekrar solda reflü olma ihtimali varmış voding çekilicek çok korkuyorum tekrar amelyat olucak diye
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2008, 14:39 »
İnşallah korktuğunuz gibi değildir. Tetkik sonucunu doktorların değerlendirmesini beklemekten başka bir şey yok şu an. Gelişmelerden haberdar edersiniz.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2008, 19:02 »
yasinin  sol böbrek fonksiyonlarını kaybermek üzereymiş o yüzden sol tarafı ağrıyormuş bakalım zaman ne göstericek hakımıza hayırlısı olur inş bide böbrek hastanesine götürmeyi düşünüyoruz kendisine nasıl iza edicaz çok üzgünüz.
YASİNİM YAŞAM KAYNAĞIM

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2008, 20:19 »
çok geçmiş olsun çok üzüldüm hakkında ne hayırlısısıysa olsun inşallah.en kısa zamanda saglıgına kavuşur yasin.adı güzel yasin
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      73.33%

none
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2008, 22:13 »
Çok üzüldüm, çok. İnşallah iyiye gitme durumu söz konusu olur. Gamze'nin de sağ yanında bir kaç gündür ağrı var. Korkuyorum. اللهım çocuklarımıza şifa ver ne olur. Onlar yerine ben hasta olum ne olur yarabbim.

• devogulo
  • Yer:

none
: Mesane büyültme ameliyatları
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2008, 23:03 »
MERHABALAR , ÖNCELİKLE HERKESE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM...
BU ADRESE BAŞKA BİR ENGELLİ SİTESİNDEN BİR ARKADAŞ YÖNLENDİRDİ, BENİM ADIM DEVRİM VE 31 YAŞINDAYIM, 3 SENELİK PARAPLEJİ HASTASIYIM VE SEVİYEM T-4 T-5. YAKLAŞIK 1,5 SENEDEN BERİDİR İDRAR KAÇAKLARIYLA UĞRAŞIYORUM. GEÇEN HAFTA HASTANEDEKİ TETKİKLERİMİ YAPTIRDIM. VİDEO ÜRODİNAMİ SONUÇUNA GÖRE MESANEM AŞIRI AKTİF VE NÖROJENİK MESANE TANISI KONULDU.
DOKTORUM AUGMENTASYON SİSTOPLASTİ (MESANE GENİŞLETME AMELİYATI) YAPMAMIZ GEREKİYOR DEDİ. ANCAK İNTERNETTE YAPTIĞIM BİRAZ ARAŞTIRMAYA GÖRE HEM ZAHMETLİ HEM DE ZOR BİR AMELİYAT...

BENİM SİZDEN YARDIMCI OLMANIZI İSTEDİĞİM KONU, DAHA ÖNCE BU AMELİYATI OLAN ARKADAŞLARIM VAR MI? AMELİYATTAN ÖNCEKİ VE SONRAKİ DURUMLARI HAKKINDA YAŞADIKLARINI ANLATIRLARSA ÇOK SEVİNECEM... ÇÜNKÜ GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR AMELİYAT, ARTIK BUNDAN DA BİR SONUÇ ALINAMAZSA DİYALİZE BAĞLANACAĞIZ GİBİ GÖRÜNÜYOR...AYRICADA RESİMLİ ANLATIMLARA BAKTIĞIMDA VALLA GÖZÜM KORKTU VALLA...
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN ÇOK SAĞOLUN...

• hazal
  • Yer:

none
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2008, 23:42 »
Merhaba Devrim öncelikle geçmiş olsun hoşgeldiniz aramıza inşallah diyalize bağlanmana ihtiyaç duyulmadan  sorununa çözüm bulunur. Ameliyat hakkında bir bilgim yok  ama eminim bilgisi olan arkadaşlar yazını görüp yardımcı olurlar. Hiçbir ameliyat kolay değildir riskleri mutlaka vardır bunlar sizin gözünüzü korkutmasın gerekli olan neyse mutlaka yaptırın. Cesaretli ve güçlü olun الله yardımcınız olsun.

• devogulo
  • Yer:

none
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2008, 23:48 »
ilginiz için çok sağol hazal .... bolubey'in koyduğu resimlere bakınca valla ameliyattan korktum... ama başa gelen çekiliyor ne yapalım... bu arada daha önceden ameliyat olan arkadaşlarda deneimlerini yazarlarsa sevinecem..

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.

none
Cevap yazamazsınız.

none
Eklenti gönderemezsiniz.

none
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz.

BBCode
none
Açık

Gülücükler none
Açık

Resim
none
Açık

HTML
none
Açık

Mesane büyültme ameliyatları Konusuna Ait Benzer Konular

Konu

Görüntülenme

Başlatan

Konu içeriği

none mesane botoksu none Yanıt: 5 - Gösterim: 1461 - none ameyt bu işlem zor mu ve başarı yüzdesi nasıldır Devamı...
none mesane ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 1324 - none muratx oğlum 9 yaşında hala sürekli bez kullanıyor 4. sınıfa geçti bu bezden nasıl kurtulabiliriz lütfen yardımınızı bekliyoruz Devamı...
none Spina bifada ve mesane büyültmek none Yanıt: 2 - Gösterim: 585 - none Eyill Merhaba ben hollandadan 20 yasindayim. Spina bifadie hastaligim var bu nedenle Türkiye'de birkaç kez ameliyat oldum. Günlük haya... Devamı...
none Tubanur'un Mesane Büyültme Ameliyatı none Yanıt: 16 - Gösterim: 1863 - none nazlı hilal Hayırlı geceler SBT...Havva arkadaşımızın kızı Tubanur'un pazartesi günü Marmara Ünv.'de mesane büyültme ameliyatı gerçekleşecek... Devamı...
none Mesane büyültme ameliyatı none Yanıt: 7 - Gösterim: 158 - none tahanergiz Hayirli aksamlar arkadaslar yazin  Ankara serdal tekgul hocada mesane genisletme ve sol bobrege reflu vardi ameliyat olduk.Tekra... Devamı...

SimplePortal © 2008-2013, SimplePortal
SMF Default Theme Edit: Hasan Erturk | Google | sitemap
SMF 2.0.9 | SMF © 2013, Simple Machines
Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
spinabifidaturkey.com