trans trans trans trans trans trans trans trans trans none Sohbet Odası Boş.

oasis

none Gönderen Konu: Kök hücre  (Okunma sayısı 10469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Verimlilik:
      0%
  • Ekstra Üye BilgileriExtra

none
Kök hücre
« : 11 Kasım 2012, 10:57 »
Spina bifida meningomyolosel hastalıgı hakkında az çok bilgim var. Şu anda populer olan kök hücre araştırmalarında zaman zaman göremeyenler duyamayanlar ve felçliler gibi umutsuz vakalara umut dağıtılabiliyor. Peki bu kök hücre ile spina bfida tedavisi için yapılan bir araştırma var mı? Yoksa umutsuz vaka deyip bir köşede herkes bekliyor mu? 

Şimdi çıkıp kök hücre tedavisi yeni henüz uygulanmıyor cart curt yazmayın lütfen zaten araştırma aşamasında kök hücre spina bfida ile ilgili bir şeyler var mı diye soruyorum tşkler...

• seciniz
    • Verimlilik:
      11.11%

none
Ynt: kök hücre
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2012, 12:40 »
Bildiğim kadarıyla spina bifidalılara kök hücre konusunda henüz çalışma yok. Kaza geçirme nedeniyle olmuş omurilik felçlilerinde bazı çalışmalar var.

• Fikirci
    • Verimlilik:
      0%

none
Ynt: kök hücre
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2012, 16:57 »
Bizlerin cart curt yazmasına gerek yok siz yapıyormuşsunuz araştımanızı araştırın siz bilgilendirin bizleri.
Bu Boş Dünyada ANNE Olmaktan Daha Güzel Nevarki!!!

• Cok-dertli
    • Verimlilik:
      60%

none
Ynt: Kök hücre
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2012, 17:11 »
Ayşe'nin dediği gibi spina bifidalılara kök hücre konusunda henüz çalışma yok. Varsa da biz duymadık. Fakat ilerde olması muhtemel. Kaza geçirme nedeniyle olmuş omurilik felçlilerinde bazı çalışmalar var. Ayrıca kimi çıkar amaçlı örgütlenmeler hastaların durumlarından istifade edip onları değişik vaatlerle uzak doğu ülkelerinde kök hücre tedavisi yaptıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını söyleyerek para kazanma uğruna aldatmaktadır. Bizler gelişmeleri takip ediyoruz. Gelişme olduğunda zaten anasayfadan dikkat çekici bir şekilde duyuyuruz duymayan kalmaz.

Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2012, 22:14 »
Ayşe'nin dediği gibi spina bifidalılara kök hücre konusunda henüz çalışma yok. Varsa da biz duymadık. Fakat ilerde olması muhtemel. Kaza geçirme nedeniyle olmuş omurilik felçlilerinde bazı çalışmalar var. Ayrıca kimi çıkar amaçlı örgütlenmeler hastaların durumlarından istifade edip onları değişik vaatlerle uzak doğu ülkelerinde kök hücre tedavisi yaptıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını söyleyerek para kazanma uğruna aldatmaktadır. Bizler gelişmeleri takip ediyoruz. Gelişme olduğunda zaten anasayfadan dikkat çekici bir şekilde duyuyuruz duymayan kalmaz.

Anladım tşk ederm omirilik zedelenmesi ile ilgili kök hücre çalışmalara aşama kaydettikçe bizleri de ümitlendirmeli diye düşünüyorum sonuçta sinir harabiyeti bir şekilde giderildiginde büyük ilerlemeler olabilir. Anladıgım kadarıyla sene 2012 hala umut yok yazık.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      62.22%

none
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2012, 03:31 »
Cart curt yazmayız.İfadenizi kınıyorum.Biraz saygılı olmanızı ve türkçeyi düzgün kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2012, 08:34 »
Cart curt yazmayız.İfadenizi kınıyorum.Biraz saygılı olmanızı ve türkçeyi düzgün kullanmanızı tavsiye ederim.

hocam millet burda hastalıkla ugrasıyo kafası bozuk canı sıkkın sen bana türkçeden bahsediyonnn Türkçeyi dogru kullanınca iyileşiyor muyuz??

• seciniz
    • Verimlilik:
      11.11%

none
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2012, 12:02 »
hocam millet burda hastalıkla ugrasıyo kafası bozuk canı sıkkın sen bana türkçeden bahsediyonnn Türkçeyi dogru kullanınca iyileşiyor muyuz??
Sizi çok iyi anlıyorum. Ama Mehmet bey haklı. Yeni çocuğu olmuş,hastalık hakkında hiçbir bilgisi olmayan aileler var. Yani bizim yazdıklarımızı okudukları zaman çok rahat bir şekilde anlayabilmeliler. Çocuklarına faydalı olabilmeleri için bu gerekli.

• Huzurlu
    • Verimlilik:
      62.22%

none
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2012, 15:48 »
Benim üzüldüğüm nokta,cevap beklediğiniz insanları daha baştan cart curt yazmayın diye azarlamanız,hafife almanız.Burdakiler sizin kahvehane arkadaşınız değil.Ben 3 senedir Cerrahpaşa'nın bütün taşlarını ezberledim.Herkesin hastası var bir tek siz değil.YANLIŞ BİR İFADE KULLANDIM ÖZÜR DİLERİM demenizi beklerdim.Hala tavrınız sürüyor.Geçmiş olsun.
Bir gece yarısı geldin dünyaya,
Unuttum kendimi koşturdum sana,
Rüzgar arkadaştı dualarıma,
Allah'tan her şey biz sabredelim,
Kadere razıyız,hep şükredelim.

• Verimlilik:
      0%

none
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2012, 18:52 »
  Merhaba;
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimle konuya başlamak istiyorum.Benim çocuğumda spina bifida hastasıdır.Ben 6 yıldır kök hücre merkezinde çalışmaktayım.Şirketimiz bünyesinde üretilen kök hücreler birçok hastada kullanılmaktadır.Özellikle organ nakillerinde etkindir.Spina bifida ile ilgili henüz dünyada da kök hücre kullanımı ile ilgili bir uygulama makalesi yayınlanmamıştır. Sinir hücresi yenilenmesi ile ilgili özellikle felçli hastalarda uygulamalar mevcut olup %20-30 düzelmelerin olduğu fizik tedavi ile desteklendiğinde çok olumlu sonuçlar görülmektedir.spina bifidalı hastalarla ilgili olumlu bir gelişme olduğunda sizleri bilgilendireceğim den emin olabilirsiniz.
Hâlin ne ise müşteri sen oldun o hâle Noksanı meğer adl-i ilâhîde mi sandın....
Her yerde,fakat arifin kalbindedir الله,Yoksa sen O'nu arz-u semâvâttamı sandın

Sitemize ziyaretçi olarak giriş yaptınız. Yetkileriniz:

none

none

none

none

none

none

none

none

none
Yeni konu başlatamazsınız.